conditii suplinitor mate

Discutii despre examenele elevilor si examenele cadrelor didactice

conditii suplinitor mate

Mesajde vili76 » 12 Aug 2008, 16:31

Buna ziua.Am si eu cateva nelamuriri si va rog sa ma ajutati daca se poate.
Doresc sa-mi depun dosarul pentru postul de suplinitor (matematica).Sunt licentiat in matematica , insa nu am modulul psiho-pedagogic complet.Trebuie sa am acest modul complet pt a fi suplinitor?
A 2-a intrebare este legata de ce acte trebuie sa contina dosarul ce trebuie depus?
Ulima intrebare: examenul din 22 august se va da doar la matematica sau si alte probe?
Va multumesc anticipat!
vili76
 
Mesaje: 2
Membru din: 23 Aug 2007, 02:20

Mesajde dorinta_ely » 12 Aug 2008, 19:23

Daca nu ai modulul psiho-pedagogic poti sa fii doar suplinitor necalificat..si sincer nu merita pt ca banii sunt foarte putini.
Pt examenul din 22 august gasesti pe situl inspectoratului scolar ce acte iti trebuiesc( copie diploma de licenta,copie buletin,certificat de nastere,adeverinta medicala precum ca esti apt pt a preda in invatamant,o cerere pe care o iei de la inspectorat sau de pe internet)....si la acest examen ca si la cel din iulie se dau toate materiile la care au ramas locuri neacoperite la titularizare.
dorinta_ely
 
Mesaje: 16
Membru din: 28 Sep 2006, 23:08

Mesajde vili76 » 14 Aug 2008, 19:29

Multumesc foarte mult pentru ajutor.in cazul asta cred ca este mai bine sa ma prezint la titularizare anul viitor.
vili76
 
Mesaje: 2
Membru din: 23 Aug 2007, 02:20


Înapoi la Examene

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori