optiuni titularizare

optiuni titularizare

Mesajde budeanca » 27 Iul 2008, 11:33

Buna ziua,
Am luat si eu titularizarea, si am niste nelamuriri, am fost la inspectorat si dintre atatia oameni ilustri nu m-a lamurit nimeni, mi s-a raspuns: CAlculatorul ne va spune daca ne lasa sau nu!!!!!!!!!!!
Problema mea: Am terminat facultatea de litere Romana-FRanceza. Am fost la titularizare pe FRANCEZA, am luat examenul sunt a sasea persoana si trebuie sa imi pun oprtiunile.
Sunt trei posturi care ma intereseaza sunt afisate la posturile pentru disciplina FRANCEZA, dar este compus din 14 ore franceza si 4 engleza.
Intrebarea mea: Eu pot sa optez pentru acest post avand in vedere faptul ca am terminat Romana- Franceza? Si daca da, cei cu nota mai mica decat a mea dar care au terminat Franceza- Engleza, au prioritate in fata mea?
Am citit cateva legi si metodologia dar nu am gasit raspuns , daca imi poate spune cineva un art. unde se mentioneaza asta.........
Cei de la inspectorat mi-au spus ca nu stiu doar calculatorul stie:
le-am spus ca acel program este facut la randul lui dupa niste ordine , legi, decizii (pe care ar trebui sa le cunoasca )dar........
VA multumesc.
budeanca
 
Mesaje: 6
Membru din: 15 Sep 2007, 16:46

Mesajde cmv_1806 » 29 Iul 2008, 09:10

Garantat programul SIVECO nu-ti va permite să ocupi un post pentru care tu nu poţi dovedi ca ai dublă specializare
cmv_1806
 
Mesaje: 31
Membru din: 31 Ian 2007, 23:48


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator