proba mate 2008 si alte probe

proba mate 2008 si alte probe

Mesajde dragomirlucian » 02 Iul 2008, 21:53

dupa ce am corectat si in acest an lucrari ale elevilor ,de la an la an mai bine pregatiti si mai motivati sa invete,imi intaresc convingerea(si nu numai eu,dar probabil suntem putini in tara) ca absolventii de liceu au o memorie de elefant(asta spune ministerul)deoarece reusesc sa redea in examen solutiile EXACT ca in rezolvarile puse la dispozitie de noi toti , din pacate unele incomplete (asta nu ar fi o problema) sau chiar gresite !!!;corectam insa ce e albastru pe alb si facem eforturi mari pentru a incerca sa departajam pe cei care chiar gandesc , se vede ca stiu ce scriu ....
sunt multe de discutat,repet,trebuie discutat la nivel inalt,pentru ca trebuie schimbat ceva,chiar daca unii incearca sa lase impresia ca nu este nevoie,ca totul e bine si frumos...
astept din nou reactiii...
dragomirlucian
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Mai 2008, 14:07

Mesajde suntconsumator » 10 Iul 2008, 17:34

Datoria unui profesor este sa corecteze cat mai impartial, lucrarile de bacalaureat. In cazul in care are obiectii se poate adresa superiorilor, ce au putere de decizie asupra propriilor angajati, cat si instantei de judecata ce are putere de decizie asupra tuturor cetatenilor Romaniei.

E foarte rau ce faci, corectand anumite lucrari in mod incorect, desi sunt bune. Daca crezi ca ai stofa de judecator, sa poti decide ca e copiata sau nu, te inseli. Nu ai, altfel ai fi in roba, nu la corectat lucrari.

Iti atrag atentia ca ce faci tu, se numeste abuz in serviciu, care conform legilor votate de catre Senat, promulgate de Presedintele Romaniei, si publicate in Monitorul Oficial al Romaniei, poti fi condamnat la inchisoare!

Iti multumesc ca esti un cetatean ce cunoaste legile statului, si face totul pentru a le respecta.
suntconsumator
 
Mesaje: 13
Membru din: 11 Iun 2007, 22:04

raspuns

Mesajde dragomirlucian » 10 Iul 2008, 18:48

evident ca am corectat cat se poate de corect,poate m-am exprimat initial nu foarte fericit;nu am scazut nimanui nimic pentru ce a scris corect;punctajele oferite insa nu au fost maxime daca au lipsit justificarile aferente,daca rezolvarile au fost identice cu cele din unele carti (manuale de copiat) , adica mult incomplete
oricum,multumesc pentru reactie
dragomirlucian
 
Mesaje: 12
Membru din: 29 Mai 2008, 14:07

Mesajde suntconsumator » 10 Iul 2008, 20:18

Ok! Mea Culpa!

Credeam ca esti varianta nemediatizata a individului care facea scandal la romana la TV! Oricum, daca o lucrare este anulata, decizia se poate contesta in instanta, unde acel individ fara probe clare nu ar avea castig de cauza.

Mai sunt in sistemul de invatamant niste indivizi pe care sincer nu-i simpatizez deloc, precum individul cu romana.

Omule, daca ai intrat in sistem, joaca pana la capat, fa ce trebuie sa faci!
Se mai gasesc unii profesori cu principii, ei oameni corecti. Nu esti ma corect, se numeste bulangiu, carnat... Asa am avut eu noroc anul trecut cand am dat bacul, sa ma duc in toamna, ca sa doarma el linistit odihnis-ar in pace sa se odihneasca. Oricum in toamna am luat :P

Daca vrei sa fii corect du-te tata in sistem privat, du-te unde vezi cu ochii, poti fi tu si Sfant. Daca te asezi in troaca porcilor aia te mananca.

Se gasesc ei Gica Contra, Pierre de Beaumarchais sa o faca contra vantului, sa se lupte cu centralele eoliene!

Grow Up! Schimbarile intotdeauna vin de la aia de fac cartile nu de la pioni!

//PS. Ma refer la ala de romana si la altii ca el
suntconsumator
 
Mesaje: 13
Membru din: 11 Iun 2007, 22:04


Înapoi la Bacalaureat

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori