C'est les vacances!!!!!!!!!!!!

C'est les vacances!!!!!!!!!!!!

Mesajde gea » 04 Iul 2008, 20:05

:D :D :D :D

- daca i-ati auzi pe copiii din fata blocului meu, un spatiu in care este si un pic de verddeata.... Ahhh chiar cred ca e vara!!!!!!!!! Si vazandu-i pe ei, copiii, chiar cred ca e vacanta!
gea
 
Mesaje: 180
Membru din: 30 Sep 2004, 02:33

Mesajde franziska49 » 05 Iul 2008, 14:39

Din contra, la noi, pe perioada de vacanta e liniste, toti copiii pleaca pe la tara, prin tabere, excursii, sau invata acum in timpul bacului;
sau, mai rau sau bine, se aud zgomote de diverse bormasini, schele lumea face curat pe la blocuri sau termoizoleaza exteriorul asa cum se face acum la scara unde locuiesc; cheltuim banii de concediu pe izolatii si nu mai avem cu ce pleca in concediu, dar....trebuie si din astea, ce sa facem, ne sacrificam ca sa facem economie la iarna ca si asa au scumpit astia gazul metan si electricitatea, om vedea ce mai urmeaza....
Oricum va urez vacanta si odihna placuta !
Sa va incarcati bateriile pt la toamna !
Numai bine!
franziska49
 
Mesaje: 44
Membru din: 24 Oct 2007, 05:18

Mesajde gea » 06 Iul 2008, 17:04

Se vede ca e vacanta, vraiment.. Pe aici bate vantul, e liniste... E foarte bine ca e asa.. Ma duc sa vad ceva filme frantzuzesti din mica mea colectie... Diseara vom planifica o mica vacanta.. . Oscilam intre un traseu de vreo saptamana prin Maramures, Oas sau Baile Felix...

Vara frumoasa tuturor!!! :D

PS. A propos, imi puteti da sugestii pentru Felix? posibilitati de cazare cat mai ieftine si bune (hihi), vreo locatie... ceva???

Merci frumos!!
gea
 
Mesaje: 180
Membru din: 30 Sep 2004, 02:33


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori