FORUMUL INOVATORILOR ÎN EDUCAŢIE, Ediţia a II-a

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

FORUMUL INOVATORILOR ÎN EDUCAŢIE, Ediţia a II-a

Mesajde adimatu » 17 Mar 2008, 14:39

Avem placerea sa va anuntam lansarea celei de-a doua editii a forumului.
Detalii gasiti in fisierul atasat.
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Mesajde teo_ellla » 24 Mar 2008, 20:46

Am citi documentul atasat. Mi se pare o interesant ce propuneti, dar as vrea daca se poate sa dati mai multe amanunte. Eu sunt invatatoare, iar proiectul, daca voi participa, va fi pentru ciclul primar. Am intrat pe sit-ul fundatiei dar nu am gasit mai nimic despre ce va insemna acest forun anul acesta, sau poate nu am stiut eu unde sa caut.
Va rog, daca se poate , aici sau in adresa de mail virginiatocu@yahoo.com sa dati mai multe lamuriri pentru ciclul primar.
Multumesc!
teo_ellla
 
Mesaje: 71
Membru din: 13 Dec 2004, 01:22

Mesajde teo_ellla » 24 Mar 2008, 20:46

Am citi documentul atasat. Mi se pare o interesant ce propuneti, dar as vrea daca se poate sa dati mai multe amanunte. Eu sunt invatatoare, iar proiectul, daca voi participa, va fi pentru ciclul primar. Am intrat pe sit-ul fundatiei dar nu am gasit mai nimic despre ce va insemna acest forun anul acesta, sau poate nu am stiut eu unde sa caut.
Va rog, daca se poate , aici sau in adresa de mail virginiatocu@yahoo.com sa dati mai multe lamuriri pentru ciclul primar.
Multumesc!
teo_ellla
 
Mesaje: 71
Membru din: 13 Dec 2004, 01:22

FORUMUL INOVATORILOR IN EDUCATIE, Editia a II-a

Mesajde adimatu » 24 Mar 2008, 21:56

Forumul se adreseaza tuturor cadrelor didactice, drept dovada il organizam pe trei nivele: primar, gimnazial si liceal. Asadar nu vad motive de ingrijorare (inte altele si eu sunt tot invatator :D ).
Pe site-ul eos veti gasi zilele acestea formularu lde inscriere, la telefonul sau adresa de email indicate in anunt puteti obtine toate detaliile pe care le veti cere. Nu cred ca e nevoie de lamuriri separate pentru inavatamantul primar fata de celelalte. Invatatorii au fost primii care au incercat tehnici si metode noi. Asa ca... nu va spun decat curaj.

Va steptam
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

FORUMUL INOVATORILOR IN EDUCATIE, Editia a II-a

Mesajde adimatu » 24 Mar 2008, 22:43

Pentru teo_ellla,

Au aparut pe site-ul www.eos.ro detaliile pe care le-ati asteptat, pe partea dreapta a paginii la Noutati si evenimente. De aici puteti descarca formularul de inscriere si criteriile de evaluare ale lucrarilor propuse.

Succes!
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Mesajde teo_ellla » 24 Mar 2008, 23:32

Multumesc mult! Am citit si m-am lamurit. Nu gasisem aceste informatii inainte.
Succes si toate cele bune!
Virginia Tocu
teo_ellla
 
Mesaje: 71
Membru din: 13 Dec 2004, 01:22

FORUMUL INOVATORILOR IN EDUCATIE, Editia a II-a

Mesajde adimatu » 02 Apr 2008, 13:08

Am intrat in linie dreapta.

Succes celor care-si pregatesc materialele pentru forum.

Bangkok....
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

FORUMUL INOVATORILOR IN EDUCATIE, Editia a II-a

Mesajde adimatu » 07 Apr 2008, 10:34

Am primit numeroase mesaje private in care mi se cereau detalii despre modul de desfasurare a evenimentului. Cred ca sunt dator sa le comunic si aici pentru toti cei interesati.
Anul acesta evenimentul nu se va mai desfasura in spatii separate pentru fiecare sectiune. In sala mare, unde va avea loc conferita, pe margini vor fi montate panourile pe care participantii cu lucrari isi vor afisa materialele (acel Tur al Clasei Virtuale - TCV) imprimate. In acest fel fiecare dintre participanti (cu lucrare sau fara lucrare) va avea posibilitatea sa intre in contact direct cu materialul si cu autorul. Echipa/Comisia care va evalua lucrarile pentru premiere se va deplasa la fel ca orice participant la fiecare lucrare si va obtine informatiile necesare. Probabil ca identitatea lor nu va fi dezvaluita decat la final 8)
Suntem siguri ca va fi placut si interesant!
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

FORUMUL INOVATORILOR IN EDUCATIE, Editia a II-a

Mesajde adimatu » 25 Apr 2008, 13:50

Forumul Inovatorilor în Educaţie, Ediţia a II-a, Timişoara, 30 mai 2008

Datorită Sărbătorilor de Paşti, a zilelor libere din săptămâna următoare şi a numeroaselor cereri venite din partea cadrelor didactice care doresc să participe cu lucrări la Forumul Inovatorilor în Educaţie, Ediţia a II-a, Timişoara, 30 mai 2008, vă informăm că termenul de înscriere a fost prelungit până la data de 12 mai 2008. Pentru mai multe informaţii vizitaţi www.eos.ro
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara

Mesajde camifb » 06 Mai 2008, 07:10

Buna ziua,
Anul acesta vreau si eu sa particip la aceasta manifestare, dar as fi curioasa sa vad un proiect care a participat (a fost selectat) anul trecut. Este cineva care a mai participat in anii anteriori? Pe site-ul eos n-am gasit decat cateva poze.
Va multumesc.
Există două lucruri care îi motivează pe oameni să urce spre succes: inspirația și disperarea. Tony Robbins
http://www.info-hobby.ro
camifb
 
Mesaje: 456
Membru din: 08 Feb 2007, 22:51
Localitate: Deva

FORUMUL INOVATORILOR IN EDUCATIE, Editia a II-a

Mesajde adimatu » 06 Mai 2008, 09:31

Nu va poate ajuta nimeni deoarece anul acesta este pentru prima data cand forumul se axeaza pe aceasta tema.
Daca sunteti din Deva, anul trecut, cu ajutorul CCD-ului, s-au desfasurat ateliere de lucru ale EOS la care am parcurs impreuna cu colegii din judetul dumneavoastra IBP-ul. Participarea a fost destul de numeroasa incat am lucat in trei centre.
Intrebati colegii care au fost la aceste ateliere. Au si materiale si ghiduri pe cd-urile pe care le-a primit atunci.

Intentionam sa realizam si in Romania o retea de tipul Innovativeteachers pentru a usura colaborarea si schimbul de informatii inte colegi iar Microsoft Romania ne va ajuta.
adimatu
 
Mesaje: 124
Membru din: 23 Mai 2006, 13:02
Localitate: Timisoara


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron