PARADA MODEI

PARADA MODEI

Mesajde marianuss » 18 Apr 2008, 17:48

Stimati si dragi colegi ,

Revin in atentia dumneavoastra , a tuturor didacticilor - si nu numai - cu o mare rugaminte . Sper sa beneficiez de intelegerea voastra!

In scoala noastra e traditie ca in fiecare an sa se organizeze o serbare a scolii , aproape de finele anului scolar . Asa ca , anul acesta ea se va desfasura in mai , pe 21 .
Datorita faptului ca tot in mai voi avea si inspectia de definitivat sunt extrem de ocupat cu pregatirea acesteia .

Tocmai de aceea eu m-am gandit ca sa fac cu elevii mei , o PARADA A MODEI si as vrea sa iasa ceva inedit!
Pentru asta as vrea sa apelez la experienta fiecaruia dintre voi si sa-mi impartasiti ceva legat de o parada a modei . Ati facut asa ceva? Cum a fost ? Cum ati organizat ? De ce ati avut nevoie?

Va rog mult sa ma sprijiniti cu idei , sfaturi si eventual chiar cu anumite programe mai detaliate...!

Va multumesc pentru intelegerea de care ati dat dovada in citirea acestui topic , dar si pentru eventualele raspunsuri !

Cu admiratie ,
al dumneavoastra ,
inv. Marian Nistor din "frumosul Sibiu"
( email : marian_dorin@yahoo.com )
Avatar utilizator
marianuss
 
Mesaje: 79
Membru din: 26 Mai 2007, 10:18
Localitate: SIBIU

PARADA MODEI

Mesajde vera2008 » 18 Apr 2008, 18:10

O parada a modei se poate face foarte bine din materiale refolosibile: rochitele, costumase, tot felul de bluzite din folii de plastic, draperii vechi, pungi de plastic, plase de la legume si fructe etc.etc.Daca ai o mamica care se pricepe la croitorie si te ajuta, vor iesi niste modele foarte frumoase. Si vei avea cu siguranta succes. E o sugestie.
Iti doresc si eu succes!
vera2008
 
Mesaje: 750
Membru din: 03 Ian 2008, 22:55

Mesajde felixmunteanu » 18 Apr 2008, 18:20

Nu am facut, dar am vazut. Iti alegi cateva ocazii : aniversare, excursie, spectacol, la joaca, prima zi de scoala etc. (nu foarte multe)
Alegi perechi fete/baieti pt fiecare ocazie (daca nu ai destui, unii pot aparea de 2 ori daca au insa timp sa se schimbe)
Fonduri muzicale adecvate
Accesorii: buchete de flori, cadouri, rucsacuri, rachete de tenis, mingi, galetute, cercuri...... cu care se pot simula unele momente.
Prezentatori care sa anunte fiecare ocazie (eventual se pot da cateva detalii f pe scurt despre tinuta specifica evenimentului si chiar cateva reguli de comportare)
Imaginatie...
Si cam atat!
Eu as incheia cu tinuta pt carnaval, ar fi colorat si distractiv.
Succes!
Felicia Munteanu
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Mesajde marianuss » 19 Apr 2008, 11:55

Va multumesc foarte mult pentru indicatiile oferite !

N-aveti idee cat de mult ma ajuta tot ce-mi spuneti !
Avatar utilizator
marianuss
 
Mesaje: 79
Membru din: 26 Mai 2007, 10:18
Localitate: SIBIU


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori

cron