Dl. Trandafir din nou pe ecran

Dl. Trandafir din nou pe ecran

Mesajde adinatulbure » 26 Feb 2008, 19:20

In plina dezbatere a legilor educatiei, un moment istoric pentru Romania si copiii ei de azi si din viitor, o emisiune de suflet , facuta cu eleganta si fara goana dupa senzational cu care ne-am obisnuit , despre scoala si dascalii ei a fost scoasa din grila de programe. Nu pot sta cu constiinta impacata fara sa iau o atitudine. Mi s-a spus ca e vorba de rating. Bine. Daca e numai asta, atunci o putem rezolva. De cate semnaturi avem nevoie? De 10 000? Suntem 70 000 de invatatori in tara asta . Nu cred ca va fi o problema ! Va invit sa semnati petitia pentru reluarea acestei emisiuni.

Mai jos aveti un afis si doua modele de flyere pentru cei care doresc sa afiseze in scoala informatii despre petitie pentru a strange semnaturi. Se scot la imprimanta color pe pagina A4

Va multumesc!
Ultima oară modificat de adinatulbure pe 03 Mar 2008, 21:49, modificat 1 dată în total.
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41

Mesajde frends » 26 Feb 2008, 19:32

In primul rand, felicitari pentru emisiunea de luni, Adina!
Am semnat petitia si sper sa o semnam cat mai multi!
Succes!
frends
 
Mesaje: 1756
Membru din: 29 Noi 2007, 21:56

Mesajde adinatulbure » 26 Feb 2008, 19:51

Multumesc pentru aprecieri. Sunt foarte trista ca aceasta emisiune si cele ca ea se scot din grila de programe lasand loc mereu pentru subiecte deja compromise din punct de vedere moral si social. MAcar TVR Cultural sa nu fie infectat de "trendul" prezent.
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41

Mesajde adinatulbure » 03 Mar 2008, 21:52

Am postat chiar la inceputul subiectului o varianta de afis si de flyer pentru a fi afisate in scoala daca doriti sa strangeti semntauri pentru sustinerea petitiei. Mai pun o varianta de flyer aici.
adinatulbure
 
Mesaje: 435
Membru din: 15 Feb 2005, 14:41


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator