Un nou inceput

Un forum dedicat discutiilor intre elevi si profesori. Ai ceva de spus? Te asteptam aici.

Un nou inceput

Mesajde alexandre » 16 Sep 2007, 02:00

Tocmai am aflat ca am luat examenul de diferente la liceul unde am dorit sa ma transfer dat totusi sunt putin :? Mie putin firca de prima zi....I mean, nu prea sunt o fire sociabila si mie putin cam greu la inceput. Cum ar reusi persoanele mai timide sa se acomodeze cat mai usor ? Ar fii un subiect bund e dezbatut.
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Un nou inceput

Mesajde irynucuta » 19 Sep 2007, 18:47

alexandre scrie:Tocmai am aflat ca am luat examenul de diferente la liceul unde am dorit sa ma transfer dat totusi sunt putin :? Mie putin firca de prima zi....I mean, nu prea sunt o fire sociabila si mie putin cam greu la inceput. Cum ar reusi persoanele mai timide sa se acomodeze cat mai usor ? Ar fii un subiect bund e dezbatut.


Pfoai.....eu am trecut orin 6 licee.....stiu,ca e naspa la inceput,toti sunt cu ochii pe tine....dar e si mai naspa daca stai si taci ca mutul in banca,incearca sa vb cu ei in pauza..incearca sa raspunzi cat mai mult la ore sa vada ca esti destept,ca datorita profesorilor ei te vor accepta si in grupul lor,vezi ca unii sunt parsivi si te fac prieten numai sa il ajuti la lucrari....etc..asta la inceput,pana sa te cunoasca.....pe mine,in fiecare liceu m-au remarcat din prima zi.....de la femeia de servici pana la director ..... :lol: :lol: :lol:
irynucuta
 
Mesaje: 6
Membru din: 20 Mai 2007, 08:49

Mesajde internet225 » 22 Sep 2007, 15:04

:lol:
asa de bine te-au remarcat incat erau aproape sa te exmatriculeze...halal exemplu de elev...
e vorba sa te remarci in mod pozitiv,nu negativ,drept "cel mai tampit elev din scoala" :lol:
internet225
 
Mesaje: 11
Membru din: 25 Iul 2007, 13:32

Mesajde alexandre » 11 Feb 2008, 14:09

:D



V a dati seama ca in situatia mea a fost si mai greu....A trebuit sa ma transfer la liceul de unde am plecat, si va dati seama de gesturile ironice si anumite pareri formate despre mine. Oarecum, nu ma deranjeaza pentru ca eu stiu de fapt cine sunt si de ce am facut ceea ce am facut, dar e neplacut sa auzi anumite lucrurie din parte unor colegi, respectiv profesori. :shock:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35


Înapoi la Dialog cu elevii

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori