Profil...

Discutii legate de invatamant, dar care nu intra la celelalte categorii

Catia ,multe scoli sufera din lipsa de spatiu

Mesajde irina_teona » 06 Sep 2004, 18:24

Imi pare rau pentru deziluzia ta odata cu inceperea anului, despre sala de clasa.
Si noi suferim de lipsa de spatiu. Suntem un liceu infiintat in 1990 (liceu sportiv) si avem o cladire nu prea mare . Nici pana astazi nu am reusit sa castigam un spatiu pentru o biblioteca. avem fond de carte pe care il tinem intr-o camaruta.
De la academia online nu am primit nici o diploma, pana in prezent.
Aici ma descurc cam greu cu mesajele , este prima zi cand am intrat pe forum, dar o sa ma invat.
As cori sa discutam despre eventualitatea unui proiect intre scolile noastre. Ce parere ai? Discutam pe mail?
irina_teona
 
Mesaje: 34
Membru din: 28 Aug 2004, 11:37
Localitate: Roman\ Neamt

Mesajde efodorean » 06 Sep 2004, 21:25

:lol: Scoala in care lucrez eu este foarte mare.Are un efectiv de 1700 elevi - I - XII.Sunt 3 corpuri mari de cladiri si cateva clase sunt "condamnate"sa lucreze in spatii mici,pentru as nu lucra in doua schimburi.Sigur ca am inteles situatia,dar deja au trecut 3 ani.Cred ca ar trebui sa se faca cu schimbul.Nu mi se pare normal si nici echitabil ca unele colege, cu acelasi efectiv,sa beneficieze de spatii de 70 m patrati si eu sa stau in 21 m patrati.Mi s-a promis anul trecut ca se va face o rocada,dar s-a renuntat.

:lol: Cat priveste proiectul , in principiu sunt de acord.Eventual sa-ti fac legatura cu directorul educativ,profesor de religie,preot.Este un dascal serios si s-ar putea sa va intelegeti.

:P Sa te gandesti la tematica si sa-mi trimiti un e-mail.

Numai bine,
Catia
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde cristina_gl » 07 Sep 2004, 15:03

Mariro, cred ca in Galati sunt, printre cadrele didactice, mai multi utilizatori de internet decat iti inchipui. Si nu pari aroganta in fata nimanui daca esti ,,pe valul care inainteaza spre viitor". Ca te considera unii, din invidie sau alte motive la fel de "intemeiate"... asta e cu totul altceva. Cu cei ca ei nu putem progresa.
Imi place ca esti dechisa si sincera. Mai ales ca esti si din Galati... :wink:
cristina_gl
 
Mesaje: 112
Membru din: 14 Ian 2004, 11:14
Localitate: Galati

Mesajde mariro » 07 Sep 2004, 15:27

Cristina,
Eu te cunosc, esti un om minunat, ne-ai tinut impreuna cu Nona anul trecut la CCD niste cursuri super! :P Am invatat multe lucruri bune de la voi ,chiar daca sunteti mult mai tinere. Asteptam inceperea scolii ca sa-ti citesc valoroasele mesaje! Ai vazut ce activi am fost in vacanta?
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Anterior

Înapoi la Cafenea

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori