Materiale pentru sala de sport.

Materiale pentru sala de sport.

Mesajde pytzy92 » 24 Ian 2005, 13:02

Am o problema si as dori sa ma ajutati, in legatura cu lipsa materialelor din sala de sport.Materialele existente in sala de sport(fosta sala de clasa, fara incalzire)sunt urmatoarele:1 buc.saltea de gimnastica si o capra (vai de mama ei).Bun.Am stat de vorba cu directorul scolii si am stabilit de comun acord confectionarea a 2 banci de gimnastica si a unei trambuline.Ce rugaminte am eu la dumneavoastra?As dori, daca stie cineva:dimensiuniile,lungime, inaltime, grosime,etc. la aceste 2 materiale. Va multumesc.Cu respect Pytzy92. :roll:
pytzy92
 
Mesaje: 12
Membru din: 10 Ian 2005, 05:03

raspuns

Mesajde razvanisb » 03 Oct 2005, 09:45

salutare
mergi la un magazin de echipament sportiv si acolo vei gasi trambuline diferite modele si alegi una in functie de bugetul pe care il ai caci toate sunt bune indiferent cum arata si din ce material sunt confectionate
sper sa te descurci
din ce oras spuneai ca esti?
poate mai discutam
razvan ifrim
razvanisb
 
Mesaje: 2
Membru din: 03 Oct 2005, 09:43

Mobilier pentru gradinite - scaunele, masute, saltele

Mesajde dana_bocse » 10 Noi 2006, 18:40

Pentru mai multe detalii vizitati urmatorul site http://www.paniman.com unde gasiti mai multe detalii despre ... echipamenente de joaca, jocuri si jucarii educationale, mobilier pentru gradinite:

Mobilier pentru gradinite scaunele, masute, saltele pentru gimnastica, echipamente pentru sali de gimnastica, spaliere etc.

Sper sa va fi fost de folos in cautarea acestora.

Cu consideratie
Dana Bocse
Ultima oară modificat de dana_bocse pe 16 Apr 2009, 14:53, modificat 1 dată în total.
dana_bocse
 
Mesaje: 2
Membru din: 10 Noi 2006, 18:16

materiale sportive

Mesajde maia » 11 Noi 2006, 13:46

Te pot ajuta cu cateva site-uri ale firmelor producatoare sau care comercializeaza materiale sportive:
sand_sport@yahoo.com
oferte@artimex.ro
prosport@prosportequipement.ro
Sa ai succes!!!
Numai bine!!
maia
 
Mesaje: 84
Membru din: 10 Mar 2006, 18:58

Mesajde darken » 27 Aug 2008, 17:36

Salut, pentru materiale sportive iti pot recomanda cu incredere:

http://www.materiale-sportive.net

Toate cele bune!
darken
 
Mesaje: 1
Membru din: 27 Aug 2008, 17:31


Înapoi la Educatie fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori