Ce este de facut?

Ce este de facut?

Mesajde katty_alina93 » 15 Ian 2008, 18:51

Am senzatia ca nu sunt singura dezamagita in urma tezelor cu subiect unic, desi sper sa fiu. :?
O sa fac abstractie de notele obtinute, caci intr-o astfel de problema "cifrele" nu sunt cele mai importante. Din pacate exista chestiuni si mai grave...
De ce oare trebuie sa fie scoala de provenienta afisata mare pe lucrari? Probabil pentru a fi sortate mai usor? Pentru a fi mai usor de ghicit a cui este lucrarea? sau pentru a ajuta unii domni profesori la corectarea lucrarilor? :roll:
De ce oare se folosesc etichete care nu se mai gasesc in comert? Pentru ca sunt "lungi si albe" :roll: ? sau pentru a fi mai usor de deslipit si lipit la loc fara sa se observe? [ informatie obtinuta de la o prietena care a facut acest experiment cu acele etichete albe, dar si cu etichete din comert (acelea de culoare verde-fosforescent) care nu se deslipesc de pe hartie fara a lasa semn].:roll:
De ce oare dupa contestatii accesul la lucrari este imposibil? Daca as dori sa-mi vad lucrarea, acum, dupa ce s-a incheiat totul, ca sa vad la ce am fost depunctata as putea s-o vad? Raspunsul este: nu. Motivul: sa nu modific ceva pe lucrare si apoi sa dau vina pe ei. Dar daca as ruga sa primesc o copie xerox alb-negru, pe care se vede orice modificare, pe aceea as primi-o? :?: [ ma cam indoiesc :? ]
Poate vad gresit lucrurile, sau poate nu. Vreau sa ma ajutati sa inteleg si sa descoperim impreuna daca mai este ceva de facut in privinta aceasta.
katty_alina93
 
Mesaje: 12
Membru din: 30 Dec 2007, 14:44

Raspuns Alinei

Mesajde viodora » 20 Ian 2008, 10:09

Ai dreptul sa ceri o copie a lucrarii, sau poti sa o vezi in prezenta profesorului sau al presedintelui comisiei TSU. :?
viodora
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Oct 2007, 22:47


Înapoi la Teste Nationale si Teze cu subiect unic

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori