portofoliu evaluare

portofoliu evaluare

Mesajde lyly_mate » 05 Feb 2009, 20:16

Sunt profesor de matematica , predau la gimnaziu , si urmez cursuri de perfectionare.Pentru evaluare am de facut un portofoliu cu tema,,Aplicatii alederivatelor in rezolvarea problemelor de analiza matematica -propuse pentru examenul de bac . Printre colegii care predau la liceu , daca cineva ma poate ajuta , mie fiindu-mi foarte greu sa fac o informare deoarece nu am predat la liceu, nu pentru ca nu stiu analiza matematica (a se intelege !)
lyly_mate
 
Mesaje: 28
Membru din: 29 Dec 2008, 21:28

Re: portofoliu evaluare

Mesajde silviadoandes » 06 Feb 2009, 14:11

lyly_mate scrie:Sunt profesor de matematica , predau la gimnaziu , si urmez cursuri de perfectionare.Pentru evaluare am de facut un portofoliu cu tema,,Aplicatii alederivatelor in rezolvarea problemelor de analiza matematica -propuse pentru examenul de bac . Printre colegii care predau la liceu , daca cineva ma poate ajuta , mie fiindu-mi foarte greu sa fac o informare deoarece nu am predat la liceu, nu pentru ca nu stiu analiza matematica (a se intelege !)


Căutați printre subiectele afișate la:
http://subiecte2007.edu.ro/2007/bacalau ... a_001.html

exerciții cu: teorema Fermat, teorema Rolle, șirul lui Rolle, teorema Lagrange cu patru consecințe(printre care și monotonia funcțiilor), teoremele Cauchy, Darboux, Taylor, Rolul derivatei a doua, asimptote.

Se găsesc și rezolvări la:
http://subiecte2007.edu.ro/2007/bacalau ... a_001.html
silviadoandes
 
Mesaje: 361
Membru din: 18 Ian 2006, 21:44
Localitate: Timisoara

Re: portofoliu evaluare

Mesajde gherghescudoina » 21 Feb 2009, 22:09

lyly_mate scrie:Sunt profesor de matematica , predau la gimnaziu , si urmez cursuri de perfectionare.Pentru evaluare am de facut un portofoliu cu tema,,Aplicatii alederivatelor in rezolvarea problemelor de analiza matematica -propuse pentru examenul de bac . Printre colegii care predau la liceu , daca cineva ma poate ajuta , mie fiindu-mi foarte greu sa fac o informare deoarece nu am predat la liceu, nu pentru ca nu stiu analiza matematica (a se intelege !)


in alt topic ai scris:Trimis: Vin 06 Feb 2009, 21:15 Subiect: [Note] vreau un raspuns sincer
Forum: Discipline Âť Muzica si arte plastice
Sunt elev foarte bun la invatatura , ambitios , ordonat, cu dragoste de a invata , daca inca nu mi-am descoperit talent la desen oareprin munca pot reusi la probele eliminatorii de la liceulde arhitec...

Ce sa mai credem? 1. tu si tatal tau folositi acelasi cont pe didactic sau 2.ne testezi pur si simplu sa vezi daca cineva chiar urmareste subiectele de pe aici?!
gherghescudoina
 
Mesaje: 285
Membru din: 26 Ian 2007, 18:03
Localitate: BARLAD-VASLUI


Înapoi la Matematică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator