planificari manuale vechi

planificari manuale vechi

Mesajde antocarabas » 13 Oct 2007, 19:03

As avea urgenta nevoie de ajutor. Scoala la care predau limba engleza foloseste manuale vechi, publicate pentru prima data in 1982 si nu gasesc nicaieri planificari anuale. Ma poate ajuta cineva? As avea nevoie de planificari pentru clasele a v-a, a vi-a si a viii-a. Editura e Editura Didactica si Pedagogica. Pentru cl. a v-a, manualul e cel de clasa a vi-a, anul I de studiu insa. Pentru cl. a vi-a, manualul e cel de cl. a vi-a, anul II de studiu, iar pentru cl. a viii-a, manualul pt anul IV de studiu.
Multumesc mult.
Antonela Carabas.
antocarabas
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Oct 2007, 18:43

Mesajde adi_dru » 13 Oct 2007, 19:34

Cand am vazut mesajul tau mi s-a ridicat parul in cap, in 1982 m-am nascut eu :shock: nu-mi vine a crede ca o scoala din Romania mai foloseste astfel de manuale! mergi la insp sau vb cu inspectorul de spoecialitate sa te ajute cumva, acele manuale sunt bune, nu pot spune nu, dar trebuie sa fii si tu up-to-date!cred ca el te va ajuta sa rezolvi situatia! sunt curios sa aflu unde se afla aceasta scoala!cred ca o vorba cu inspectorul te va ajuta mult!
succes!
astfel de planificari nu cred ca se mai gasesc! trebuie sa faci planificari dupa programa si manualele noi aprobate de ministerul invatamantului!
adi_dru
 
Mesaje: 49
Membru din: 18 Sep 2007, 00:36

multumesc

Mesajde antocarabas » 13 Oct 2007, 19:43

adi_dru scrie:Cand am vazut mesajul tau mi s-a ridicat parul in cap, in 1982 m-am nascut eu :shock: nu-mi vine a crede ca o scoala din Romania mai foloseste astfel de manuale! mergi la insp sau vb cu inspectorul de spoecialitate sa te ajute cumva, acele manuale sunt bune, nu pot spune nu, dar trebuie sa fii si tu up-to-date!cred ca el te va ajuta sa rezolvi situatia! sunt curios sa aflu unde se afla aceasta scoala!cred ca o vorba cu inspectorul te va ajuta mult!
succes!
astfel de planificari nu cred ca se mai gasesc! trebuie sa faci planificari dupa programa si manualele noi aprobate de ministerul invatamantului!


Mda, asa am reactionat si eu cand am vazut manualele. Asta e. Nu am cum sa le mai schimb eu acum. Copiii nu pot sa cumpere unele noi acum, pentru ca au deja cheltuieli cu manuale la celelalte materii. O sa imi fac pana la urma planificarile singura. Multumesc mult oricum.
antocarabas
 
Mesaje: 2
Membru din: 13 Oct 2007, 18:43

Mesajde gea » 13 Oct 2007, 22:44

Hm...cred ca nu e vb. doar de planificari sau alte povesti...Ma intreb daca manualele respective mai sunt valabile sau nu..

Asta tre sa afli!!!!

Numai bine!!
gea
 
Mesaje: 180
Membru din: 30 Sep 2004, 02:33

Mesajde milirom » 14 Oct 2007, 12:55

in nici un caz nu mai sunt acreditate de minister... :shock: chiar nu se poate face ceva pt schimbarea lor??
milirom
 
Mesaje: 20
Membru din: 08 Mar 2007, 20:43

Re: planificari manuale vechi

Mesajde tonymichael2046 » 14 Oct 2007, 13:20

antocarabas scrie:As avea urgenta nevoie de ajutor. Scoala la care predau limba engleza foloseste manuale vechi, publicate pentru prima data in 1982 si nu gasesc nicaieri planificari anuale. Ma poate ajuta cineva? As avea nevoie de planificari pentru clasele a v-a, a vi-a si a viii-a. Editura e Editura Didactica si Pedagogica. Pentru cl. a v-a, manualul e cel de clasa a vi-a, anul I de studiu insa. Pentru cl. a vi-a, manualul e cel de cl. a vi-a, anul II de studiu, iar pentru cl. a viii-a, manualul pt anul IV de studiu.
Multumesc mult.
Antonela Carabas.



come off it! i can hardly believe my eyes - 1982 (birth date) ...
on no account must u use these textbooks ... after all, it's a new century/millenium ...
tonymichael2046
 
Mesaje: 45
Membru din: 04 Noi 2005, 15:45


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori