Pentru ADMINISTRATOR(I): probleme de semnalat!

Pentru ADMINISTRATOR(I): probleme de semnalat!

Mesajde voicu » 14 Mai 2007, 08:25

Sectiunea din dreapta nu mai functioneaza asa cum a functionat mai inainte: in cazul ca se pun mai multe poze sau textul este mai lung la numele complet, aceasta sectiune le acopera! (vezi, de exemplu http://scoli.didactic.ro/scoala_cu_clas ... ios_alios/ ).
Ultima oară modificat de voicu pe 14 Mai 2007, 18:23, modificat 1 dată în total.
voicu
 
Mesaje: 51
Membru din: 13 Mar 2005, 21:22
Localitate: Alios, Timis

Re: Pentru ADMINISTRATOR(I): probleme de semnalat!

Mesajde emil » 14 Mai 2007, 13:52

voicu scrie:Sectiunea din stanga nu mai functioneaza asa cum a functionat mai inainte: in cazul ca se pun mai multe poze sau textul este mai lung la numele complet, aceasta sectiune le acopera! (vezi, de exemplu http://scoli.didactic.ro/scoala_cu_clas ... ios_alios/ ).

Cred ca greseala va apartine!
Ati pus poze in TITLU. Acolo trebuie sa puneti doar una maxim 2 poze, eventual o sigla.
incercati sa corectati!
va multumim de interes,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde voicu » 14 Mai 2007, 18:46

Sunt foarte interesat dar nu-mi apartine graseala. Problema este aceeasi si la alte pagini care nu aratau asa (si la a scolii mele totul era OK!), pana saptamana trecuta, insa nu am avut timp sa semanlez imediat. Problema este la codul HTML, la care utilizatorul nu are acces pentru modificare.
Cu aceasta ocazie am mai descoperit un neajuns al mesajelor din forum, la care s-a lucrat zilele trecute: el poate fe modificat dupa ce i s-a raspuns si pana acum ne era posibil, ceea ce este normal (vedeti mai sus, chiar in acest subiect, am modificat "stanga" - "dreapta").
voicu
 
Mesaje: 51
Membru din: 13 Mar 2005, 21:22
Localitate: Alios, Timis

Mesajde emil » 15 Mai 2007, 11:30

voicu scrie:Sunt foarte interesat dar nu-mi apartine graseala. Problema este aceeasi si la alte pagini care nu aratau asa (si la a scolii mele totul era OK!), pana saptamana trecuta, insa nu am avut timp sa semanlez imediat. Problema este la codul HTML, la care utilizatorul nu are acces pentru modificare.
Cu aceasta ocazie am mai descoperit un neajuns al mesajelor din forum, la care s-a lucrat zilele trecute: el poate fe modificat dupa ce i s-a raspuns si pana acum ne era posibil, ceea ce este normal (vedeti mai sus, chiar in acest subiect, am modificat "stanga" - "dreapta").

1.Pagina dvs. are neajunsul, repet, ca ati pus imagini in TITLU! Incercati sa le plasati in alta parte.
2. Din motive de securitate, dar si in scopul de a ajuta utilizatorii, nu aveti acces la modificarea surselor. Puteti insa edita orice sectiune, in limta template-ului nostru.
3. De regula, Forumurile nu permit editarea mesajelor, decat, eventual, in timp limitat si va promitem ca vom elimina aceasta disfunctie :-))
succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde adumitrescu » 15 Mai 2007, 12:37

Multumim pentru precizare, intr-adevar a fost o modificare in layout-ul paginilor pentru a rezolva probleme cu o alta pagina. Vom cauta o cale de mijloc.

In forumul actualizat da, se poate modifica un mesaj propriu imediat dupa postare, pentru a da posibilitatea 'grabitilor' sa isi corecteze mesajele.
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde voicu » 16 Mai 2007, 11:09

OK! S-a corectat! A aparut insa o alta problema: in pagina publica nu mai apar culorile; ele apar doar in varianta de editare sau pe sectiuni!

Propunere: ESTE POSIBIL DE INTRODUS UN SPATIU PENTRU COMENTARIILE VIZITATORILOR? Ar fi binevenit, s-ar comunica idei si pareri... :D

Despre problema din FORUM: si inainte de retusarile de saptamana trecuta se putea modifica un mesaj dar numai pana la primirea unui raspuns. ACUM SE POATE NECONTENIT! (deci pun un mesaj, primesc raspuns si apoi pot sa modific mesajul initial). :o
voicu
 
Mesaje: 51
Membru din: 13 Mar 2005, 21:22
Localitate: Alios, Timis

Mesajde unicu » 16 Mai 2007, 18:01

voicu scrie: ACUM SE POATE NECONTENIT! (deci pun un mesaj, primesc raspuns si apoi pot sa modific mesajul initial). :o

Asta e o insinuare?
Pai daca am comis o tampenie, cel care vrea sa ma avertizeze o poate face cu citat (quote)...
O modificare ulterioara a mea nu poate afecta citatul si nu face altceva decat sa ma descalifice! :wink:
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca modificarea este consemnata! :lol:
Eu gasesc foarte utila aceasta optiune!
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori

cron