PAGINA ŞCOLII

PAGINA ŞCOLII

Mesajde nelia_viulet » 16 Mar 2007, 16:43

Bună ziua...!!! Mă numesc Neli Viuleţ. Sunt învăţătoare la Şcoala de Muzică din Bârlad şi membră a site-ului didactic.ro.
Am creat şi eu, cu acordul doamnei director, pagina şcolii noastre. Deocamdată o văd numai eu pe didactic.ro cu ajutorul ID-ului meu.
Când se va instala în rândul celolalte şcoli?
Pot modifica de fiecare dată ...când intervine ceva nou în cadrul activităţii şcolare?...Mulţumesc anticipat... Neli Viuleţ
Avatar utilizator
nelia_viulet
 
Mesaje: 14
Membru din: 27 Mai 2006, 12:18
Localitate: BARLAD

Re: PAGINA ŞCOLII

Mesajde emil » 16 Mar 2007, 21:34

nelia_viulet scrie:Bună ziua...!!! Mă numesc Neli Viuleţ. Sunt învăţătoare la Şcoala de Muzică din Bârlad şi membră a site-ului didactic.ro.
Am creat şi eu, cu acordul doamnei director, pagina şcolii noastre. Deocamdată o văd numai eu pe didactic.ro cu ajutorul ID-ului meu.
Când se va instala în rândul celolalte şcoli?
Pot modifica de fiecare dată ...când intervine ceva nou în cadrul activităţii şcolare?...Mulţumesc anticipat... Neli Viuleţ


Buna seara!
Pagina va fi vizibila, cand dvs,, dupa ce considerati ca e destul de... finalizata, veti apasa butonul PUBLICA. Ulterior puteti interveni oricand dopriti, puteti modifica, puteti pune poze, stiri, etc.
Abia asteptam sa va vedem productia!

succese!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde nelia_viulet » 16 Mar 2007, 22:07

Buna seara!
Nu vreau sa dreanjez iar....imi cer scuze....DAR...!!!!
Ca de fiecare data trebuie sa existe si un dar....
Acest cuvant care nu-mi da voie sa merg mai departe...se numeste ...PUBLICA....
Daca imi spuneti si unde il gasesc...va raman profund recunoscatoare....
MULTUMESC.....si imi cer scuze....
Avatar utilizator
nelia_viulet
 
Mesaje: 14
Membru din: 27 Mai 2006, 12:18
Localitate: BARLAD

Mesajde emil » 16 Mar 2007, 22:58

nelia_viulet scrie:Buna seara!
Nu vreau sa dreanjez iar....imi cer scuze....DAR...!!!!
Ca de fiecare data trebuie sa existe si un dar....
Acest cuvant care nu-mi da voie sa merg mai departe...se numeste ...PUBLICA....
Daca imi spuneti si unde il gasesc...va raman profund recunoscatoare....
MULTUMESC.....si imi cer scuze....

Butonul ROSU, din dreapta meniului de sus.
succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde nelia_viulet » 16 Mar 2007, 23:20

Eiii....poate ca o sa vi se para ca sunt tare nepriceputa. ...!!!Sau poate las impresia ca sunt asa.....!!!
Dar daca tot sunteti asa de prompt cu raspunsurile....POT SA MAI PUN O INTREBARE???
M-am bucurat nespus de mult cand am vazut ca s-a marit numarul de scoli din orasul meu....DAR TARE DEZAMAGITA AM FOST PENTRU CA NU AM PUTUT SI NU SE POATE DESCHIDE PAGINA....decat daca vreau sa mai editez eu ceva pe ea.
Sper ca ma scoateti si din ceata asta......
Multumesc....trebuie sa invatam si noi ...dar mai dureaza ...ne intelegeti!!!
Avatar utilizator
nelia_viulet
 
Mesaje: 14
Membru din: 27 Mai 2006, 12:18
Localitate: BARLAD

Mesajde emil » 17 Mar 2007, 08:55

Problema a fost rezolvata de Andreea. Defectiunea s-a datorat folosirii diacriticelor in denumirea initiala a scolii.
Va asteptam cu imbunatatiri ale paginii create.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde 1967 » 17 Mar 2007, 10:44

D-le Emil,
Vreau sa va intreb ceva:cand vreau sa editez ceva sau sa mai adaug ceva la cele existente,dau click pe editare si nu-mi apare pagina mare pentru editat ,ci doar dreptunghiul mic.Ca sa editez scriu in word si dau copy.E mai greu.Uneori imi apare pagina de lucru,dar de cele mai multe ori...nu.Va rog sa-mi spuneti unde trbuie sa dau click?ca sa-mi apara pagina de lucru.Va multumesc
1967
 
Mesaje: 109
Membru din: 07 Mai 2005, 13:06

Mesajde emil » 17 Mar 2007, 11:23

1967 scrie:D-le Emil,
Vreau sa va intreb ceva:cand vreau sa editez ceva sau sa mai adaug ceva la cele existente,dau click pe editare si nu-mi apare pagina mare pentru editat ,ci doar dreptunghiul mic.Ca sa editez scriu in word si dau copy.E mai greu.Uneori imi apare pagina de lucru,dar de cele mai multe ori...nu.Va rog sa-mi spuneti unde trbuie sa dau click?ca sa-mi apara pagina de lucru.Va multumesc

Apasati pe iconita corespunzatoare editarii, din partea de sus a ferestrei sectiunii respective. Asteptati unn pic, apoi trebuie sa va apara fereastra de editare avansata. Daca sunt totusi probleme, Andreea va va ajuta.

Sa auzim de bine !
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde livioara » 18 Mar 2007, 01:31

Am si eu nevoie de ajutor la pagina scolii. Nu stiu cum sa sterg fisierul care apare pe prima pagina sub titlu si cum sa aranjez textul de la pagina cu istoricul scolii.
livioara
 
Mesaje: 168
Membru din: 04 Ian 2006, 23:32
Localitate: Brasov

Mesajde bianca_szolo » 18 Mar 2007, 11:10

Frumoasa prezentare, ma gandesc sa fac si eu pagina scolii noastre, ca doar am terminat anul trecut Cursul Postuniversitar de Informatica :) .
Felicitari!
bianca_szolo
 
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2007, 11:21

Mesajde bianca_szolo » 18 Mar 2007, 11:22

Vreti, de exemplu, cand dau pe "istoricul", sa se deschida chiar in dreapta, si nu dedesubt asa cum arata acum, pagina cu istoricul?
Daca da, lasati-mi scris, si va trimit prin mail ceva asemanator. E vorba de un site simplu conceput de mine anul trecut. Sper sa va fiu de ajutor.
bianca_szolo
 
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2007, 11:21

Mesajde adumitrescu » 18 Mar 2007, 11:50

livioara scrie:Am si eu nevoie de ajutor la pagina scolii. Nu stiu cum sa sterg fisierul care apare pe prima pagina sub titlu si cum sa aranjez textul de la pagina cu istoricul scolii.



Pentru a sterge fisierele, apasati pe linkul care arata a agrafa "rupta" Imagine.
Textul de la istoric arata destul de bine. Folositi editorul avansat Imagine si aplicati diverse formatari. Deoarece textul este mare, pe prima pagina nu se vor pastra toate aceste formatari.
adumitrescu
Site Admin
 
Mesaje: 212
Membru din: 28 Noi 2005, 18:41
Localitate: Bucuresti

pagina

Mesajde toni » 26 Apr 2007, 15:07

siu multa munca... si multe incercari...
Avatar utilizator
toni
 
Mesaje: 177
Membru din: 20 Noi 2003, 00:32


Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron