OPTIONAL Filozofie pentru copii

Discutii despre noua programa, avand in vedere noul plan de invatamant

Mesajde marian_dorin » 29 Apr 2007, 00:13

cristinalucia58 scrie:M-ar interesa si pe mine aceste manuale, unde pot sa le comand?


Nu se mai editeaza de ceva vreme!!!

Din pacate , nu mai ai noroc... :cry:
marian_dorin
 
Mesaje: 316
Membru din: 28 Sep 2005, 13:25
Localitate: SIBIU

auxiliare

Mesajde felixmunteanu » 28 Iun 2007, 11:13

La noi la scoala, AIUD, au sosit ca oferta in anul acesta.
Intrebati la HUMANITAS!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

raspuns pt DANA

Mesajde felixmunteanu » 28 Iun 2007, 11:28

Nici eu nu am cazut in extaz citind textele suport din SANZIANA, dar am folosit GHIDUL care este foarte bun, ofera exercitii, teme de discutie si mai ales,am apelat la IMAGINATIA PERSONALA. Au fost lectii care au contribuit la intelegerea numarului substantivelor sau a ideii de substantiv cu sens colectiv, de asemenea de logica matematica(daca...atunci...) Copiilor le-a placut. Acum, la sfarsit de an, pot spune ca a fost o experienta interesanta pe care as repeta-o la o alta serie.
La anul, avand in vedere olimpiadele la cls a IV-a, probabi voi face matematica distractiva sau...mai vad.
Vacanta placuta!
Felicia
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: OPTIONAL Filozofie pentru copii

Mesajde BiancaNea » 23 Noi 2015, 13:37

Buna ziua!

M-ar interesa daca m-ati putea ajuta cu o copie a manualului Sa cautam intelesul. Ghidul invatatorului de folosire a manualului pentru copii Ruxi.
Nu mai gasesc pe niciunde si as avea nevoie pentru o cercetare.

Multumesc mult!
BiancaNea
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Oct 2014, 20:44

Re: OPTIONAL Filozofie pentru copii

Mesajde andreeanis » 05 Oct 2016, 12:12

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu o copie a cartii :"Sa gandim impreuna. Ghidul invatatorului de folosire a manualului pentru copii Sanziana", |"Filozofie pentru copii. Sanziana". Va multumesc! aleksyka_deea88@yahoo.com
andreeanis
 
Mesaje: 13
Membru din: 09 Mai 2012, 08:28

Anterior

Înapoi la Programa scolara Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori