onoare muncii!

onoare muncii!

Mesajde cadrudid » 01 Mai 2008, 01:19

tuturor celor care vad in munca si altceva decat acea activitate care ne asigura (cat de cat) traiul, le urez sa fie sanatosi si sa se bucure de fiecare clipa in care se simt utili celorlalti.

onoare voua!
Avatar utilizator
cadrudid
 
Mesaje: 295
Membru din: 15 Oct 2004, 12:35

onoare muncii!

Mesajde romel » 01 Mai 2008, 09:20

Onoare şi ţie, pentru că ai semnalat un aspect uman esenţial.
Lenea e un păcat capital, iar după ceea ce faci, tu nu ai acest păcat.
El intervine şi accidental în noi, dar depinde dacă îl ajutăm să se cuibărească, sau îl trimitem să-şi câştige singur existenţa.
Un prieten decedat îmi spunea că dacă nu dăruieşti din tine şi altora, drept mulţumire pentru acest har divin primit, n-ai relizat nimic în jurul tău, decât o "cochilie de melc".
Onoare şi pentru acei cărora te-ai adresat şi le-ai sensibilizat rezervorul acesta latent, făcându-i să ţâşnească din ei un nou izvor.
Avatar utilizator
romel
 
Mesaje: 284
Membru din: 30 Dec 2007, 22:18

Mesajde mariro » 01 Mai 2008, 14:09

Multumesc cadrudid! Onoare si tie
Abia acum mi-am dat seama ca am gresit raspunzand pe alt topic ca de 1 Mai ma odihnesc. De doua zile stau in fata calculatorului lucrand la al doilea numar al revistei scolii... Nu las lenea sa se cuibareasca in mine deloc! :lol: Daruiti-va celorlalti atat cat puteti. Sa fiti sanatosi!
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde felixmunteanu » 01 Mai 2008, 18:06

Si eu la fel sau mai bine zis nici eu!
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29


Înapoi la Invatamant primar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori