Oniga Maria, Scoala Luciu, Jud. Ialomita

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

Note acordate

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Mesajde laurentziu_roshu » 01 Feb 2009, 20:14

Ne electrizati pe toti prin aceasta asteptare...
Fiind una din cele mai bune lectii, postarea ei este desigur atat de asteptata, de aceea poate , cei care dorim sa apreciem sincer si onest va sustinem cu toate puterile !
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde laurentziu_roshu » 01 Feb 2009, 20:23

Desigur, sustinerea mea e neconditionata.
Nu-i nici pe departe conditionata de publicarea ei la rubrica materiale sau nu. De altfel ..."uite cine vorbeste" mi s-ar putea spune...fiindca nici eu nu am postat lectia la materiale.
Dar, indiferent daca "electrizarea" va aparea sau nu si pe la materiale (pe care le-ar electriza sunt convins...prin calitatea ei ) apreciez sincer ca este una din lectiile care obligatoriu trebuiesc premiate (indiferent, de orice alte criterii )

Pe de alta parte , eu apreciez , (cum am mai spus deja , ca singurul si cel mai bun criteriu de selectie a lucrarii este CALITATEA ) . NU apreciez noua schimbare a regulamentului expoxitiei-concurs fiindca , o regula a oricarei manifestari organizate, sau a oricarei competitii este ca , odata stabilit un regulament de la inceputul competitiei , acest regulament NU se mai schimba, pe parcursul competitiei organizate.
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde maria_oniga » 01 Feb 2009, 21:13

Ma vad silita sa raspund, totusi. Va multumesc pentru solidaritate. N-am raspuns mai devreme pentru ca nu voiam sa influentez, prin decizia mea, si pe alti concurenti care, ca mine, si-au manifestat rezerva de a continua dupa aceasta turnura a concursului. Ce urmeaza? Sa copiem materialul pe CD-uri si sa le vindem la colt de strada ca sa ni se calculeze ratingul? Ne-am inscris la 100m liber si ne-am trezit alergand la 100m garduri. Stiu ca e dificil pentru ambele tabere ale concurentilor si in egala masura pentru organizatori, dar… precis ca nici organizatorii nu puteau prevedea evolutia evenimentelor. Mi-ar fi placut mai mult sa o mai invat pe “iace” cateva “smecherii” si totodata sa-nvat si eu de la ceilalti concurenti cate ceva decat sa vanez niste ID-uri fantoma.
Ma bucur insa ca am cunoscut aici si niste OAMENI!
Cat despre lectie, d-na Elvira, e tot acolo, cu sau fara link. Mai mult ca sigur, ati votat-o deja o data!
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde cretumaria » 01 Feb 2009, 21:32

Nu am fost activa pe acest forum; uneori nu am inteles incrancenarea si toate "chitibusurile" de care se legau discutiile. Eu am vazut acest concurs ca o experienta noua, ca un mod de a invata, de a ma raporta la experienta si abordarile celorlalti. Lectia dvs. mi-a placut in mod deosebit. Sincer. mi-ar parea rau sa nu o postati la disciplina dvs. Va doresc SUCCES!
cretumaria
 
Mesaje: 10
Membru din: 25 Apr 2007, 20:00

FELICITARI!

Mesajde iace » 08 Feb 2009, 21:32

Felicitari pentru castigarea locului fruntas in clasamentul didacticilor creatori de lectii ppt! Sunteti regina incoronata a animatiilor si a smecheriilor PowerPoint! Felicitari inca o data!
Avatar utilizator
iace
 
Mesaje: 1009
Membru din: 18 Sep 2004, 15:16
Localitate: Suceava

Mesajde laurentziu_roshu » 08 Feb 2009, 22:22

Felicitari ! :!:
Firesc, si juriul a fost "electrizat" :idea:
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde maria_oniga » 08 Feb 2009, 22:51

Mulţumesc doamnei Violeta Iacentiuc pentru “încoronare”. Cred că asta a lipsit cel mai mult concursului: o notă de umor. Dar aţi venit cam târziu…
Si d-lui Laurentiu Rosu, pentru apreciere. Fără îndemnul şi încurajarea dumneavoastră… abandonam din chiar prima zi.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde sandor_traier » 09 Feb 2009, 19:53

Felicitari, doamna Maria! In clasamentul meu ati fost pe acelasi loc. Mi-a placut materialul din prima clipa. V-am scris doua mp. Nu stiu daca le-ati citit sau nu. De primit raspuns nu am primit. V-as fi foarte recunoscator daca mi-ati trimite materialul neparolat.
_____________
Sandor Traier
sandor_traier
 
Mesaje: 32
Membru din: 13 Oct 2006, 22:44

Mesajde sandor_traier » 09 Feb 2009, 22:35

Sarut mainile! Multumesc tare mult! Sper sa "fur" cate ceva.
Toate cele bune! :)
sandor_traier
 
Mesaje: 32
Membru din: 13 Oct 2006, 22:44

Mesajde catalinbalan » 07 Mai 2009, 09:59

Imi pare rau ca nu pot sa fiu de acord cu multi dintre dumneavoastra dar ce este elementar trebuie sa ramana elementar . Lectiile in powerpoint trebuie reprezentate cu cat mai putine figuri si explicatii detaliate , cu cat mai putine culori . In general se prefera scris negru pe un bleu ciel .Ceea ce este important este modul de abordare a lectiei , de a reusi o grupare in pagina numai a ideilor din aceeasi subgrupa de interes . Daca am 3 culori puternice in pagina si 2-3 figuri si explicatiile la ele... scuze dar nu pot da decat nota 2 . pe mine nu ma intereseseaza cu ce culori se imbraca un copil la scoala si ce sunt parintii lui ci decenta cu care se comporta si cunostintele de care da dovada.
catalinbalan
 
Mesaje: 31
Membru din: 27 Apr 2009, 06:55

Mesajde emil » 07 Mai 2009, 14:39

catalinbalan scrie:Imi pare rau ca nu pot sa fiu de acord cu multi dintre dumneavoastra dar ce este elementar trebuie sa ramana elementar . Lectiile in powerpoint trebuie reprezentate cu cat mai putine figuri si explicatii detaliate , cu cat mai putine culori . In general se prefera scris negru pe un bleu ciel .Ceea ce este important este modul de abordare a lectiei , de a reusi o grupare in pagina numai a ideilor din aceeasi subgrupa de interes . Daca am 3 culori puternice in pagina si 2-3 figuri si explicatiile la ele... scuze dar nu pot da decat nota 2 . pe mine nu ma intereseseaza cu ce culori se imbraca un copil la scoala si ce sunt parintii lui ci decenta cu care se comporta si cunostintele de care da dovada.

Este punctul dvs. de vedere, aveti dreptul sa il expuneti.
Este insa un punct de vedere care nu aduce in discutie elemente de ergonomie, de atractivitate, de sinteza, de continut stiintific, de utilitate.
Sunt foarte curios cum arata o lucrare facuta de dvs. sau macar una pe care ne-o recomandati ca fiind de nota 10, daca aceasta o notati cu 2 ?
Apreciez totusi sinceritatea si stilul direct...

Astept exemplul
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Anterior

Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori

cron