Oniga Maria, Scoala Luciu, Jud. Ialomita

Expozitie concurs de lectii, prezentari PowerPoint

Note acordate

Puteţi selecta 1 opţiune

 
 
Vezi rezultatele

Oniga Maria, Scoala Luciu, Jud. Ialomita

Mesajde maria_oniga » 23 Ian 2009, 01:16

Lectie de fizica, interactiva, clasa a VIII-a (partial valabila si la clasa a VI-a), compatibila PPT 2003.
Contine si un test distractiv si totodata educativ, de asemenea interactiv.
Cu exceptia continutului stiintific, acest material e original (text, design, imagini, grafica, animatii etc.).
Pentru vizualizare optima, apasati tasta F5.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde laurentziu_roshu » 23 Ian 2009, 22:45

Bun venit in expozitia de lectii.
Si ati venit si cu un adevarat model de lectie !
Lectie excelenta.
Din pacate cei care noteaza toate lectiile celorlalti participanti cu nota 1 si-au inceput deja activitatea... (toti de-aici avem deja vreo 25 % note de unu...cel putin...) . Invit in continuare la fair play pe pasionatii notelor de 1.
lectia aceasta e cu adevarat reusita,
Felicitari!
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde kapuselvira » 23 Ian 2009, 23:31

Felicitari pentru realizarea deosebita, originala! Am ramas impresionata de eleganta prezentarii! Succes!
Avatar utilizator
kapuselvira
 
Mesaje: 210
Membru din: 25 Dec 2007, 18:38

Mesajde sandor_traier » 23 Ian 2009, 23:35

Va felicit si eu pentru realizare! La partea stiintifica nu ma bag pentru ca a fost cam demult cand am avut de-a face cu asa ceva. Din punct de vedere tehnic si estetic imi place foarte mult.
sandor_traier
 
Mesaje: 32
Membru din: 13 Oct 2006, 22:44

Mesajde maria_oniga » 23 Ian 2009, 23:55

Multumesc pentru incurajare. Desi sunt mai putin de 24 de ore de cand am postat acest material, ma gandesc de cateva ore bune cum sa-mi retrag lectia din acest concurs demoralizant. Refuz sa cred ca vreun profesor de fizica mi-a acordat nota 1 sau 2. Nici chiar un dusman! Nu e de mirare ca dupa mai mult de o luna de la startul concursului sunt doar 21 de curajosi participanti. Ma inclin in fata tuturor! Caci, dupa ce zile sau saptamani si-au sters sudoarea fruntii facand aceste materiale, acum trebuie sa inghita cu sughituri si multimea dezarmanta a notelor de 1 si 2, acordate cu atata nonsalanta. Dar la umbra anonimatului... se intuneca firesc si privirea.
Pacat de intentia buna a organizatorilor...
Tutusi ar fi interesant de vazut CINE ne-a votat, nu?
Si nu e un concurs incrancenat cum a remarcat Dl Rosu vizavi de multimea notelor de 1, nu vedeti ca aduce tot mai mult a consolare? A celor 21, unii catre altii...
Dar si luna are o fata intunecata...
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Mesajde kristina_racoasa » 24 Ian 2009, 00:11

Felicitari pentru lectia realizata. Ca si dvs. sunt mahnita de notele acordate lucrarilor. Nu trebuie sa dezarmati si sa scoateti lectia din concurs. Ati da satisfactie unora! Fiti increzatoare in fortele proprii! :)
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Mesajde laurentziu_roshu » 24 Ian 2009, 00:11

Lectia e intradevar foarte buna, si sunt convins ca doar aprecierile pozitive sunt sincere !
In rest , notele mai mici date , sau comentariile malitioase care s-au facut la unele lectii prezentate....sunt explicabile doar prin faptul ca unele persoane au confundat aceasta expozitie de lectii cu un concurs. Sau ...au vazut mai mult latura de concurs , decat de expozitie, ca sa spun asa.
Inca o data felicitari pentru lectia excelenta!
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde kristina_racoasa » 24 Ian 2009, 00:19

laurentziu_roshu scrie:....sunt explicabile doar prin faptul ca unele persoane au confundat aceasta expozitie de lectii cu un concurs.

Iar ne contram in alta curte... titlul topic-ului este"Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint" :D
Avatar utilizator
kristina_racoasa
 
Mesaje: 101
Membru din: 14 Mar 2007, 00:56
Localitate: Racoasa

Mesajde laurentziu_roshu » 24 Ian 2009, 00:22

kristina_racoasa scrie: Iar ne contram in alta curte... [/b] :D


Dar aici pe pagina asta nu ne contram deloc....
Si nici nu aveam cum , fiindca am scris amandoi simultan la ora 21:11 .... Niciunul din noi nu avea cum sa citesca ce scria celalalt, si nici nu stiam ca o sa scriem amandoi....
Ce-am scris in pagina asta fusese scris absolut independent...si in plus, aici in mod clar am fost, poate cam pentru prima data , de aceeasi parere, si de aceeasi parte a baricadei, m-am referit la . aprecierile pozitive asupra lectiei prezentate aici
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde constantanistor » 26 Ian 2009, 19:08

Va felicit si eu pentru minunata lectie realizata! Bravo! De 3 ori bravo! Cred ca, de voi mai vedea si alte asemenea lectii, voi ajunge sa iubesc acest obiect, care se cheama "Fizica"! De ce??? Sa nu va suparati pe mine, dar "fizica" a fost singurul obiect care nu mi-a placut in anii de scoala. Am invatat-o ca "trebuia". Acum abia am inteles ca de-as fi avut profesori ca d-voastra sau d-l Rosu, cred ca mi-ar fi placut foarte tare. Va doresc succes! Cu multa stima si consideratie, Constanta Nistor
Avatar utilizator
constantanistor
 
Mesaje: 197
Membru din: 27 Feb 2006, 18:13

Mesajde magdalenaionescu » 27 Ian 2009, 18:51

Nu cred ca are rost sa va amarati atat de mult pentru notele date din rautate sau distractie. In primul rand,realizati aceste materiale pentru elevi. Dvs va usureaza munca la clasa, elevilor le faciliteaza intelegerea informatiilor si ii atrage spre disciplina pe care o predati. Mult succes!
magdalenaionescu
 
Mesaje: 10
Membru din: 08 Ian 2009, 15:27

Mesajde grig_dumitru » 27 Ian 2009, 19:12

Felicitari! Lectie reusita!
Stil atractiv. Si foarte bine prezentata.
grig_dumitru
 
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mar 2008, 20:58

Felicitari Maria.

Mesajde cobelea » 27 Ian 2009, 21:41

Am o bucurie in plus pentru ca ceea ce s-a inceput prin concursul IMPULS PERPETUUM, nu a fost in zadar, se continua pe alte planuri de catre DUMNEAVOASTRA - colegii ce va desfasurati activitatea didactica in scolile rurale. Ii voi contacta pe toti cei care acum cu peste 15 ani in urma spuneau ca in scolile rurale nu se lucreaza cu pasiune (din pacate sunt si cativa plecati definitiv dintre noi).
Nicolae Iorga spunea: „Ce eşti, te priveşte, la urma urmei, numai pe tine. Ce vrei, priveşte şi pe alţii, iar ce faci ne poate privi pe toţi”.
Ultima oară modificat de cobelea pe 28 Ian 2009, 22:08, modificat de 3 ori în total.
cobelea
 
Mesaje: 29
Membru din: 10 Oct 2007, 09:07

Mesajde vali_nistor74 » 28 Ian 2009, 20:03

O lectie foarte reusita, punand accent pe experiment, felicitari pentru realizare si pentru munca depusa. Rezultatul este pe masura !
vali_nistor74
 
Mesaje: 26
Membru din: 17 Ian 2009, 14:13

Mesajde efodorean » 30 Ian 2009, 19:59

Felicitari! Succes!
efodorean
 
Mesaje: 2530
Membru din: 04 Aug 2004, 07:00
Localitate: Cluj-Napoca

Următorul

Înapoi la Expozitia Concurs "Lectia in PowerPoint"

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 31 vizitatori