O DATA N VIATA

Discutii off-topic, despre orice

O DATA N VIATA

Mesajde berciu » 03 Dec 2009, 17:53

Urmariti emisiunea "O data-n viata" de IaTVR 1 , vineri,4 dec., ora 2I,0O! Se prezinta cazul lui Vladut, care are, urgent, nevoie de transplant de maduva osoasa.
Transmiteti un SMS la numerele afisate in timpul emisiunii!
Acest mesaj trimiteti-l mai departe prietenilor din agenda!
Fişiere ataşate
scrisoare Vladut.doc
Scrisoarea unui copil plin de SPERANTA
(598.5 KiB) Descărcat de 51 ori
Ionel Berciu Stela
berciu
 
Mesaje: 50
Membru din: 04 Feb 2007, 20:39

Re: O DATA N VIATA

Mesajde berciu » 03 Dec 2009, 17:56

Pute'i ajuta daca doriti cu un singur SMS Oricare poate sa fie în locul mamei copilului sau chiar a copilului. VIATA acestiu minunat copil stă în mâinile noastre.
VĂ MULŢUMESC ANTICIPAT şi sunt sigură că aveţi nişte inimi mari şi pline de căldură.
DUMNEZEU SĂ NE AJUTE
Cu respect,
S.B.
Ionel Berciu Stela
berciu
 
Mesaje: 50
Membru din: 04 Feb 2007, 20:39

Re: O DATA N VIATA

Mesajde valimatiuta » 03 Feb 2010, 22:47

Ce se mai stie de Vladut?
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: O DATA N VIATA

Mesajde berciu » 03 Feb 2010, 23:13

Așteaptă, de fapt părinții să strângă banii. Nu au strâns decât 30 de mii de euro, până la 150 de mii mai are de străns. Face dializă în fiecare săptămână și atunci când va srănge banii va face transplantul.
Eu nu am mai revenit cu anuntul pentru că mă simt penibil când mi se pune întrebarea ” Pe bune ? ” Cine ar îndrăzni să glumească cu boala uni copil. Eu am un copil bolnav dar nu se poate face nimic, este crucea ce o voi duce cât va vrea Domnul, dar este groasnic să ai un copil bolnav vorbesc din propria experiență. Mi a murit tatăl, m am despărțit, mi a murit un frate la 26 de ani ( 3 luni după ce a făcut nunta) și am crezut de fiecare dată că mă prăpădesc și n am să rezist. Nu mi a fost bine dar nici foarte rău dar când s a întâmplat cu copilul meu am făcut depresie, m am îmbolnăvit ajunsesem la 42 de kg. femeie la 1,72 , este groasnic. Nu doresc nimănui să treacă prin ce trec eu și prin ce trec părinții care sunt neputincioși în fața unui diagnostic / boli. Eu cel puțin știu că nu pot face nimic, acum copilul meu e mare, dar acest copilaș poate fi salvat, poate fi operat dar numai noi îl putem salva. părinții și bunica sunt cadre didactice. Oare nu se poat face mai mult???. Poate mă ajuți tu. Îți mulțumesc din suflet pentru interesul pe care l arăți pentru acest caz. Am atasat și scrisoarea lui Vlăduț în speranța că se vor depune bani în acel cont Așteptăm să apară o minune să putem strânge bani
Încă o dată îți mulțumesc și Dumnezeu să te păzească.
SĂNĂTATE
Ionel Berciu Stela
berciu
 
Mesaje: 50
Membru din: 04 Feb 2007, 20:39

Re: O DATA N VIATA

Mesajde valimatiuta » 05 Feb 2010, 00:40

Esti o femeie puternica, Stela! Ai dovedit-o de fiecare data si resemnarea, in cazul copilului tau, intareste aceasta afirmatie. Cred ca esti si credincioasa. De acolo ne vine speranta, gandire pozitiva, altruism.
Copilul despre care ne vorbesti, Vladut, este cu adevarat intr-o mare incercare. La fel si parintii lui.
MERITA SA INCERCAM SI NOI SA AJUTAM, DRAGI COLEGI, ATAT CAT PUTEM!
Haideti sa facem un bine, asa cum doar dascalii stiu sa faca: SA NE AJUTAM COLEGII LA NEVOIE!
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: O DATA N VIATA

Mesajde valimatiuta » 08 Feb 2010, 12:48

Stela, de unde este Vladut? Elevii mei vor sa stie, deoarece se pregatesc sa adune ceva pentru el.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: O DATA N VIATA

Mesajde berciu » 08 Feb 2010, 14:18

Este din Călărași. Dacă vrei să ajuți poți lua legătura du D.na Grama este dat nr. de telefon în scrisoarea atașată.
Cu multumiri
Ionel Berciu Stela
berciu
 
Mesaje: 50
Membru din: 04 Feb 2007, 20:39

Re: O DATA N VIATA

Mesajde valimatiuta » 24 Feb 2010, 13:30

Poate ca unii considera ca nu-i frumos sa tot "strigi" ceea ce faci, dar consider ca in acest caz e vorba de promovarea ideii in sine, nu de persuasivitate, desi -indirect - cam asta se urmareste. Daca nu spui nimic si altora, de unde sa se stie?!
Stela draga, elevii nostri au depus azi o frumoasa suma in contul lui Vladut. Speram sa ajute putin!

Mai scrie-ne despre Vladut!
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor

Re: O DATA N VIATA

Mesajde carmencreanga » 06 Apr 2010, 08:39

Sunteti o persoana fffff puternica, d-na Stela si mi doresc din suflet ca Dumnezeu sa va schimbe in bine cursul vietii. INVIEREA DOMNULUI sa va aduca multa SPERANTA, CREDINTA SI PUTERE sa treceti peste toate cu bine!
Sper ca si familia lui Vladut prin fiecare dintre noi (CARE PUTEM AJUTA) sa stranga suma de care au nevoie!
DOAMNE AJUTA SI GANDURI BUNE TUTUROR SUFLETELOR CARE AU NEVOIE DE ELE....SI NU NUMAI!
Avatar utilizator
carmencreanga
 
Mesaje: 8598
Membru din: 01 Apr 2009, 17:05

Re: O DATA N VIATA

Mesajde berciu » 03 Mai 2010, 20:59

Eu nu srâng nici un ban, cine doreste sa o contacteze pe D_ na GRAMA. Dați dublu clik pe linkul ce vi l dau și vedeti și cazul și contul și adresa. http://www.acasatv.ro/emisiuni/vladut-u ... aduva.html
Vă mulțumesc
Ionel Berciu Stela
berciu
 
Mesaje: 50
Membru din: 04 Feb 2007, 20:39

Re: O DATA N VIATA

Mesajde berciu » 03 Mai 2010, 21:01

Vreau să vă spun ca din cei 15 mii de euro sau strâns 75 de mii și timpul se scurge repede, după câte stiu eu în septembrie are loc operatia.
Mii de mulțumiri celor ce înțeleg prin ce trec această familie.
Ionel Berciu Stela
berciu
 
Mesaje: 50
Membru din: 04 Feb 2007, 20:39

Re: O DATA N VIATA

Mesajde valimatiuta » 03 Iun 2010, 15:13

150 de mii de euro
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor


Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Bing [Bot] şi 6 vizitatori