Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Mesajde viocro » 26 Aug 2012, 18:06

Bună ziua,
Sunt utilizatorul viocro şi de astăzi nu mă pot autentifica. Nu mă lasă nici să rescriu datele, deoarece îmi spune că deja există un utilizator pe acest nume. Precizez că astăzi dimineaţă am accesat site-ul fără probleme, situaţia apărut acum. După cum se vede, şi pe forum pot intra, dar la materiale nu am acces.
V-aş ruga să mă îndrumaţi spre rezolvare, fără să-mi schimb parola pe care am avut-o.
Mulţumesc frumos!
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Mesajde emil » 26 Aug 2012, 22:15

viocro scrie:Bună ziua,
Sunt utilizatorul viocro şi de astăzi nu mă pot autentifica. Nu mă lasă nici să rescriu datele, deoarece îmi spune că deja există un utilizator pe acest nume. Precizez că astăzi dimineaţă am accesat site-ul fără probleme, situaţia apărut acum. După cum se vede, şi pe forum pot intra, dar la materiale nu am acces.
V-aş ruga să mă îndrumaţi spre rezolvare, fără să-mi schimb parola pe care am avut-o.
Mulţumesc frumos!

Buna seara,
Odata ce ati scris pe Forum, inseamna ca sunteti pe didactic.ro, deoarece lucrati cu acelasi cont si cu aceiasi parola.
Nu inteleg solicitarea dvs. Eventual, reveniti cu amanunte. Evident, nu puteti "rescrie" datele deoarece contul dvs. este unic. Puteti actualiza datele, puteti sa refaceti parola, puteti sa recupaerati. Va rog sa studiati cu mai multa atentie problema!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Mesajde viocro » 27 Aug 2012, 08:38

Dacă aş fi înţeles singură problema, nu-mi permiteam să deranjez cerând ajutor. Şi mie mi se pare ciudat.
Mai întâi, trebuie să precizez că eu am putut totdeauna să intru pe Forum şi fără să mă autentific atunci când intru pe Didactic. Doar pentru a vizualiza şi descărca materiale am nevoie de autentificare.

Încerc să explic situaţia actuală atât de bine cât mă pricep:
1. intru pe Didactic, apare pagina care are în dreapta sus AUTENTIFICĂ-TE;
2. apăs, ca de obicei, pentru a mă autentifica (atunci când apare "bine ai venit, viocro";
3. nu mă autentific însă, ci îmi apare pagina cu formularul de autentificare, care este gata completat nu cu adresa de email, ci cu numele de utilizator (nu ştiu de ce),apăs pe autentifică-te şi apare scris cu roşu că adresa sau parola sunt greşite;
4. acum încerc să rescriu corect şi îmi spune că datele sunt deja ale cuiva.

După cum m-aţi sfătuit, am încercat să fiu atentă pentru a vedea de unde provine problema şi cred că de la faptul că în loc de adresă apare viocro. Şi mai bănuiesc că nu o să mă credeţi că nu eu am umblat deloc acolo: pur şi simplu ieri dimineaţă a fost bine, iar după amiază a apărut această problemă.

Dacă dau la recuperare parolă, îmi dă o parolă cu litere şi cifre fără un sens anume, greu de memorat. Există posibilitatea să recuperez vechea mea parolă, sau răul odată făcut este iremediabil?
Îmi cer iertare pentru vorba multă, dar altfel nu mă pricep să explic şi nici captură de ecran nu ştiu să fac pentru că ar fi fost mai simplu pentru dumneavoastră să înţelegeţi...
Sănătate multă!
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Mesajde emil » 27 Aug 2012, 09:38

viocro scrie:Dacă aş fi înţeles singură problema, nu-mi permiteam să deranjez cerând ajutor. Şi mie mi se pare ciudat.
Mai întâi, trebuie să precizez că eu am putut totdeauna să intru pe Forum şi fără să mă autentific atunci când intru pe Didactic. Doar pentru a vizualiza şi descărca materiale am nevoie de autentificare.

Încerc să explic situaţia actuală atât de bine cât mă pricep:
1. intru pe Didactic, apare pagina care are în dreapta sus AUTENTIFICĂ-TE;
2. apăs, ca de obicei, pentru a mă autentifica (atunci când apare "bine ai venit, viocro";
3. nu mă autentific însă, ci îmi apare pagina cu formularul de autentificare, care este gata completat nu cu adresa de email, ci cu numele de utilizator (nu ştiu de ce),apăs pe autentifică-te şi apare scris cu roşu că adresa sau parola sunt greşite;
4. acum încerc să rescriu corect şi îmi spune că datele sunt deja ale cuiva.

După cum m-aţi sfătuit, am încercat să fiu atentă pentru a vedea de unde provine problema şi cred că de la faptul că în loc de adresă apare viocro. Şi mai bănuiesc că nu o să mă credeţi că nu eu am umblat deloc acolo: pur şi simplu ieri dimineaţă a fost bine, iar după amiază a apărut această problemă.

Dacă dau la recuperare parolă, îmi dă o parolă cu litere şi cifre fără un sens anume, greu de memorat. Există posibilitatea să recuperez vechea mea parolă, sau răul odată făcut este iremediabil?
Îmi cer iertare pentru vorba multă, dar altfel nu mă pricep să explic şi nici captură de ecran nu ştiu să fac pentru că ar fi fost mai simplu pentru dumneavoastră să înţelegeţi...
Sănătate multă!


Buna ziua,
Din relatarile dvs., luand-o de la sfarsit, inteleg ca puteti sa va recuperati parola! Cu parola recuperata, puteti intra in contul didactic? Daca da, atunci mergeti in coltul din dreapta sus si activati "pagina mea", apoi alegeti, tot din dreapta sus, moduficare parola. Puteti sa va puneti apoi, orice parola doriti. Banuiesc ca nu mergeti intr-o succesiune logica a pasilor, sariti anumite etape, faceti modificari nepermise. Daca nu reusiti, va rog sa imi trimteti un mesaj by email sau mesaj privat.
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Mesajde viocro » 27 Aug 2012, 16:44

Am explicat prost se pare. Eu nu am modificat nimic înainte de a apărea problema. Vă rog să mă credeţi - v-aş fi spus sincer. Doar, când am constata că nu este chip să rezolv situaţia, am dat pe recuperare parolă şi apoi am primit răspuns de la Intuitex că am o parola nouă (litere şi cifre), pe care nu am folosit-o înainte de a vă întreba. Acum am folosit-o şi, într-adevăr, m-am autentificat. După indicaţiile dumneavoastră voi încerca să revin la vechea mea parolă.
Mulţumesc pentru sfat şi îmi cer sincer scuze.
Sănătate multă vă doresc!
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Nu pot să mă autentific pe Didactic.ro

Mesajde lpopescu2001 » 05 Iun 2022, 08:41

ati rezolvat problema? pe mine ma anunta ca trebuie sa sterg cookie-urile si din bara de la setari nu merge...
lpopescu2001
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Mar 2006, 17:52


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori

cron