nu pot deschide si descarca materiale

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde sportiv » 02 Noi 2019, 01:03

:oops: :D De ce să nu complică lucrurile! Era foarte ,,la îndemână” vechea metodă de a descărca! Dacă nu-mi place materialul îl duc în coș! E treaba mea ce fac! Am descărcat ceva azi și mi-au intrat 5o de foldere în jumătate de oră cu sigla ,,e” (enternet) pe albastru!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 02 Noi 2019, 01:12

ghinutza scrie:problema e ca nu merge butonul de descarcare...nu putem decat sa vizualizam si nu reusim sa descarcam...de acest lucru se plange toata lumea ... ati imbunatatit programul facandu-l de fapt nefuntional...acest buton de vizualizare este fara nici un rost


La unele materiale exista doar butonul de descarcare. Dar la cele mai multe veti gasi un buton de previzualizare. Dupa ce veti apasa pe acesta, veti putea vedea intr-o fereastra, cu sageti de derulare stanga dreapta, tot materialul(previzualizare). In aceasta etapa puteti sa il si descarcati, daca aveti nevoie de el.
Modificarile au fost facute spre a va fi de ajutor. Este un plus al site-ului.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde riscutadorina » 02 Noi 2019, 10:19

Di pacate, materialele nu ne mai sunt de folos, nu le putem descarca...pacat! :(
riscutadorina
 
Mesaje: 24
Membru din: 29 Aug 2004, 17:25

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde lauser2000 » 02 Noi 2019, 19:32

Din păcate, site-ul este mai putin functional. Nu putem descarca materialele, nici dupa vizxualizare. Ar fi bine sa reveniți la forma anterioara.
lauser2000
 
Mesaje: 4
Membru din: 10 Noi 2010, 19:01

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde Carmen_54 » 02 Noi 2019, 21:28

sportiv scrie::oops: :D De ce să nu complică lucrurile! Era foarte ,,la îndemână” vechea metodă de a descărca! Dacă nu-mi place materialul îl duc în coș! E treaba mea ce fac! Am descărcat ceva azi și mi-au intrat 5o de foldere în jumătate de oră cu sigla ,,e” (enternet) pe albastru!

Am scris la d-vs pt ca pe mine nu ma lasa sa postez mesaj.Cine D-zeu a facut schimbarea asta?Nu se poate descarca nimic.Nici dupa indicatiile citite la "VIZUALIZATI" nu se poate face nimic.E cineva care nu a avut ce face si a schimbat?????Sa se revina la forma dinainte,era f buna.
Carmen_54
 
Mesaje: 1
Membru din: 11 Ian 2012, 17:43

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde sportiv » 03 Noi 2019, 00:05

:D
Carmen_54 scrie:
sportiv scrie::oops: :D De ce să nu complică lucrurile! Era foarte ,,la îndemână” vechea metodă de a descărca! Dacă nu-mi place materialul îl duc în coș! E treaba mea ce fac! Am descărcat ceva azi și mi-au intrat 5o de foldere în jumătate de oră cu sigla ,,e” (enternet) pe albastru!

Am scris la d-vs pt ca pe mine nu ma lasa sa postez mesaj.Cine D-zeu a facut schimbarea asta?Nu se poate descarca nimic.Nici dupa indicatiile citite la "VIZUALIZATI" nu se poate face nimic.E cineva care nu a avut ce face si a schimbat?????Sa se revina la forma dinainte,era f buna.
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde sportiv » 03 Noi 2019, 00:07

emil scrie:
ghinutza scrie:problema e ca nu merge butonul de descarcare...nu putem decat sa vizualizam si nu reusim sa descarcam...de acest lucru se plange toata lumea ... ati imbunatatit programul facandu-l de fapt nefuntional...acest buton de vizualizare este fara nici un rost


La unele materiale exista doar butonul de descarcare. Dar la cele mai multe veti gasi un buton de previzualizare. Dupa ce veti apasa pe acesta, veti putea vedea intr-o fereastra, cu sageti de derulare stanga dreapta, tot materialul(previzualizare). In aceasta etapa puteti sa il si descarcati, daca aveti nevoie de el.
Modificarile au fost facute spre a va fi de ajutor. Este un plus al site-ului.

Succes!

Nu, dle profesor! Este un minus! (Cel puțin pentru cei mai puțin pricepuți, așa cum sunt eu). :oops:
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde sori_andr » 03 Noi 2019, 16:17

Foarte greu se descarca.Mult mai complicat si nu vad sensul.
sori_andr
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Apr 2009, 18:14

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde BadauAndreea » 03 Noi 2019, 19:17

Din păcate, nici eu nu reușesc să descarca materiale de pe site.
Butonul „Descarcati!” nu functionează, chiar dacă am dat inițial „Vizualizare”
BadauAndreea
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Ian 2013, 23:24

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde marialuciapeter » 03 Noi 2019, 19:48

Buna! Nici eu nu ma descurc deloc cu noul format. Nu-mi place....era mai ok inainte.
marialuciapeter
 
Mesaje: 2
Membru din: 06 Dec 2012, 21:14

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde viorelasim » 03 Noi 2019, 20:54

Nu pot descarca niciun material. Nici macar ale mele
viorelasim
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Feb 2013, 14:21

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde inamelina » 04 Noi 2019, 11:53

Totul merge foarte greu . :cry:
inamelina
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Apr 2018, 09:17

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde amiramira » 04 Noi 2019, 11:58

Buna ziua,

Butonul de descarcare nu functioneaza, desi sunt logata nu pot descarca niciun material.
Functioneaza doar butonul de ”share” , dar nu trimite materialul respectiv, ci link-ul catre pagina de didactic.ro unde se afla materialul.
Va rog frumos sa rezolvati aceste probleme!

Va multumesc!
amiramira
 
Mesaje: 1
Membru din: 13 Ian 2014, 00:38

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde intuitext » 04 Noi 2019, 12:57

Buna ziua,

Ne ajuta daca postati aici linkuri catre materialele pe care nu le puteti descarca.

In felul acesta, vom identifica mai repede problema.

Multumim!
Avatar utilizator
intuitext
 
Mesaje: 5
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde bianca_badita » 04 Noi 2019, 14:44

Nu pot descărca materialele în dreptul carora scrie VIZUALIZARE
bianca_badita
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Aug 2014, 17:00

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron