nu pot deschide si descarca materiale

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde adai11 » 05 Mai 2012, 23:41

Nu stiu de ce, dar de cateva zile mi se intampla foarte des sa nu pot deschide materialele dorite.Prima data cand mi s-a intamplat, mi s-a cerut sa imi deschid cont.Aveam deja, dar uitasem parola.Am resetat parola,am intrat in cont si ,de mai multe ori, mi s-a blocat, fara sa mai pot da nici o comanda (pe inv. primar).Apoi, cand am incercat sa descarc, nu merge.Rog pe cineva sa ma ajute!Multumesc!
adai11
 
Mesaje: 6
Membru din: 25 Oct 2010, 17:46

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 06 Mai 2012, 07:06

adai11 scrie:Nu stiu de ce, dar de cateva zile mi se intampla foarte des sa nu pot deschide materialele dorite.Prima data cand mi s-a intamplat, mi s-a cerut sa imi deschid cont.Aveam deja, dar uitasem parola.Am resetat parola,am intrat in cont si ,de mai multe ori, mi s-a blocat, fara sa mai pot da nici o comanda (pe inv. primar).Apoi, cand am incercat sa descarc, nu merge.Rog pe cineva sa ma ajute!Multumesc!

Buna ziua,
Nu imi dau seama care este modalitatea prin care dvs. accesati mateialele. Va recomand sa salvati intotdeauna documentele pe calculatorul dvs. inainte de a le deschide. Rezervati-va un folder special in care va veti descarca lucrarile pe care le descarcati de pe didactic.ro sau in general de pe internet.
Este adevarat, de curand lucrarile de pe didactic.ro nu se mai pot descarca decat daca sunteti logat/a(autentificat/a).
Daca aveti in continuare probleme, le puteti semnala in acest topic.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde h_magdi » 23 Mai 2012, 17:18

Nici eu nu pot deschide sau descarca materiale,desi am cont de didactic de mai multi ani :(
h_magdi
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Ian 2009, 20:01

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde maria_oniga » 24 Mai 2012, 16:57

Nu este suficient sa aveti cont pe didactic.ro. Trebuie sa va si logati pentru a putea descarca materiele. Si eu am constatat asta de curand.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde viocro » 24 Mai 2012, 19:53

Adică, de fiecare dată, când intraţi pe Didactic, apăsaţi pe căsuţa din dreapta-sus, pe care scrie "Autentifică-te" şi aşteptaţi până apare "Bine ai venit, ....".
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 24 Mai 2012, 20:13

viocro scrie:Adică, de fiecare dată, când intraţi pe Didactic, apăsaţi pe căsuţa din dreapta-sus, pe care scrie "Autentifică-te" şi aşteptaţi până apare "Bine ai venit, ....".


Va multumesc pentru precizare. Nu m-am gandit ca lumea crede ca fiind "Popescu" si accesand didactic, acesta stie ca a venit Popescu :)

Poate ca aceste precizari ale dvs. va ajuta pe colegi.

Succes tuturor!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde viocro » 25 Mai 2012, 07:11

Am făcut o gafă? Îmi cer scuze, nu am intenţionat asta. Sincer, acum mă simt vinovată, mai bine tăceam...
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde h_magdi » 25 Mai 2012, 16:23

h_magdi scrie:Nici eu nu pot deschide sau descarca materiale,desi am cont de didactic de mai multi ani :(

Revin cu intrebarea: desi ma autentific pe site nu pot descarca materiale, care sa fie problema?
h_magdi
 
Mesaje: 3
Membru din: 28 Ian 2009, 20:01

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 25 Mai 2012, 19:05

viocro scrie:Am făcut o gafă? Îmi cer scuze, nu am intenţionat asta. Sincer, acum mă simt vinovată, mai bine tăceam...


Nu, pur si simplu am luat in serios ceea ce ati spus. Este posibil sa existe persoane care cred ca este suficient sa ai cont, fara sa te autentifici.

Multumim!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde viocro » 25 Mai 2012, 20:30

Pentru că am păţit şi eu o dată aşa cu descărcările (acum ceva ani), mă gândesc să vă sugerez să căutaţi prin calculator - poate vi se descarcă altundeva decât unde ştiaţi până acum. Este posibil să aveţi undeva toate descărcările pe care le credeţi neefectuate. Zic şi eu... poate asta este hiba.
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde rofi3 » 26 Mai 2012, 10:49

Va rog sa ne trimiteti o captura de ecran cu pagina respectiva ( cea de dupa click pe material si va apare o pagina in care spuneti ca nu merge descarcarea fisierului ) . Va apare vreun mesaj ?
Captura o realizata cu PrtSc si Ctrl+V inntr-un fisier Word sau Paint.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde Andreea_Toma » 06 Iun 2012, 18:19

Nici eu nu pot descarca materialele. Vreau sa mentionez ca nu imi apare nici un mesaj in care mi se spune ca nu pot descarca fisierul. Cum as putea rezolva aceasta problema? Va multumesc frumos!
Andreea_Toma
 
Mesaje: 1
Membru din: 16 Mai 2012, 02:37

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 06 Iun 2012, 20:47

Andreea_Toma scrie:Nici eu nu pot descarca materialele. Vreau sa mentionez ca nu imi apare nici un mesaj in care mi se spune ca nu pot descarca fisierul. Cum as putea rezolva aceasta problema? Va multumesc frumos!


Din cate observ, sunteti un utilizator fara experienta. A descarca un material inseamna a face click pe iconul corespunzator fisierului si a raspunde cu "save" la intrebarea sistemului. Dupa ce ati salvat deschideti fisierul.
Puteti face si click dreapta pe iconul de care am discutat si alegeti optiunea "save target as"

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde demmag » 01 Aug 2012, 14:08

Nici eu nu pot sa descarc materialele postate. Am un cont, sunt logata, am dat un clic pe iconul "descarca fisierul" dar nu se intampla nimic.
demmag
 
Mesaje: 1
Membru din: 01 Aug 2012, 13:43

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde ileanagalcic » 15 Aug 2012, 13:48

Am si eu aceeasi problema,nu pot sa descarc materialele necesare de pe didactic.ro fiindca nu pot sa ma autentific. Va rog sa ma ajutati,am mare nevoie!! Multumesc
ileanagalcic
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Mai 2012, 20:40

Următorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori