nu pot deschide si descarca materiale

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde rofi3 » 15 Aug 2012, 14:44

Buna ziua,

Ce mesaj va apare cand incercati sa va autentificati ? Va rog sa trimiteti o captura cu pagina respectiva pe webmaster@didactic.ro.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 16 Aug 2012, 10:23

ileanagalcic scrie:Am si eu aceeasi problema,nu pot sa descarc materialele necesare de pe didactic.ro fiindca nu pot sa ma autentific. Va rog sa ma ajutati,am mare nevoie!! Multumesc


Atata timp cat ati scris aici, inseamna ca v-ati autentificat. Cand descarcati materialele, nu le deschideti direct(open) ci le descarcati pe calculatorul dvs. Folositi click dreapta pe material si save target as!

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde dyamaria » 07 Sep 2012, 00:06

Şi eu am aceeaşi problemă. Nu pot deschide materialele.
dyamaria
 
Mesaje: 1
Membru din: 15 Oct 2009, 21:01

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 07 Sep 2012, 08:20

dyamaria scrie:Şi eu am aceeaşi problemă. Nu pot deschide materialele.

Ati facut click pe lucrare? Ati ales optiunea de salvare pe calculatorul dvs.? Dupa aceea ati incercat sa deschideti fisierul salvat si nu s-a deschis?
Daca nu relatati corect situatia, nu va putem ajuta!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde rofi3 » 07 Sep 2012, 10:00

Va rog sa-mi trimiteti link-ul materialului, pe care nu ati reusit sa-l deschideti . Ce browser utilizati?
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde Evanghelos » 29 Oct 2019, 19:04

emil scrie:
adai11 scrie:Nu stiu de ce, dar de cateva zile mi se intampla foarte des sa nu pot deschide materialele dorite.Prima data cand mi s-a intamplat, mi s-a cerut sa imi deschid cont.Aveam deja, dar uitasem parola.Am resetat parola,am intrat in cont si ,de mai multe ori, mi s-a blocat, fara sa mai pot da nici o comanda (pe inv. primar).Apoi, cand am incercat sa descarc, nu merge.Rog pe cineva sa ma ajute!Multumesc!

Buna ziua,
Nu imi dau seama care este modalitatea prin care dvs. accesati mateialele. Va recomand sa salvati intotdeauna documentele pe calculatorul dvs. inainte de a le deschide. Rezervati-va un folder special in care va veti descarca lucrarile pe care le descarcati de pe didactic.ro sau in general de pe internet.
Este adevarat, de curand lucrarile de pe didactic.ro nu se mai pot descarca decat daca sunteti logat/a(autentificat/a).
Daca aveti in continuare probleme, le puteti semnala in acest topic.

Succes!

Oare de ce nu se mai pot descărca fișierele de pe site, apare doar opțiunea "vizualizează"? Mulțumesc!
Evanghelos
 
Mesaje: 7
Membru din: 04 Iun 2019, 13:24

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde emil » 30 Oct 2019, 11:13

Evanghelos scrie:
emil scrie:
adai11 scrie:Nu stiu de ce, dar de cateva zile mi se intampla foarte des sa nu pot deschide materialele dorite.Prima data cand mi s-a intamplat, mi s-a cerut sa imi deschid cont.Aveam deja, dar uitasem parola.Am resetat parola,am intrat in cont si ,de mai multe ori, mi s-a blocat, fara sa mai pot da nici o comanda (pe inv. primar).Apoi, cand am incercat sa descarc, nu merge.Rog pe cineva sa ma ajute!Multumesc!

Buna ziua,
Nu imi dau seama care este modalitatea prin care dvs. accesati mateialele. Va recomand sa salvati intotdeauna documentele pe calculatorul dvs. inainte de a le deschide. Rezervati-va un folder special in care va veti descarca lucrarile pe care le descarcati de pe didactic.ro sau in general de pe internet.
Este adevarat, de curand lucrarile de pe didactic.ro nu se mai pot descarca decat daca sunteti logat/a(autentificat/a).
Daca aveti in continuare probleme, le puteti semnala in acest topic.

Succes!

Oare de ce nu se mai pot descărca fișierele de pe site, apare doar opțiunea "vizualizează"? Mulțumesc!

Trebuie sa fiti logat pentru a putea descarca materiale. Am mai spus ca puteti descarca si cu click drepta pe material si "save as"
Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde Hessyana » 30 Oct 2019, 21:59

Buna seara. sunt logata, dar nu imi da voie sa descarc nimic.
Hessyana
 
Mesaje: 1
Membru din: 21 Sep 2012, 18:33

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde felixmunteanu » 30 Oct 2019, 23:52

Bună seara!
Și eu am pățit același lucru și tocmai am trimis mesaj către webmaster. Între timp, m-am logat de pe Google Chrome și am reușit să descarc. Înainte intram de pe Mozilla.
Deci e o problemă de browser.
felixmunteanu
 
Mesaje: 756
Membru din: 15 Mai 2006, 10:29

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde florinak » 31 Oct 2019, 09:39

Buna dimineata. Nici de pe Google Chrom nu se poate descarca nimic.
florinak
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Feb 2013, 12:29

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde ardelean_cristina10 » 31 Oct 2019, 14:04

Nici eu nu reusesc. Se pare ca e vorba de materialele cu un numar mare de descarcari. Oare e o problema tehnica?
ardelean_cristina10
 
Mesaje: 8
Membru din: 29 Dec 2007, 14:38

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde adriarosca » 31 Oct 2019, 16:50

nici eu nu pot. am intrat tot de pe google chrome
adriarosca
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Ian 2017, 20:08

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde alexandramanea » 31 Oct 2019, 22:22

adai11 scrie:Nu stiu de ce, dar de cateva zile mi se intampla foarte des sa nu pot deschide materialele dorite.Prima data cand mi s-a intamplat, mi s-a cerut sa imi deschid cont.Aveam deja, dar uitasem parola.Am resetat parola,am intrat in cont si ,de mai multe ori, mi s-a blocat, fara sa mai pot da nici o comanda (pe inv. primar).Apoi, cand am incercat sa descarc, nu merge.Rog pe cineva sa ma ajute!Multumesc!
alexandramanea
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Mai 2012, 17:41

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde intuitext » 01 Noi 2019, 15:04

Buna ziua,

De saptamana aceasta, descarcarea unui material se face in 2 pasi. Atunci cand un material va atrage atentia:
1. Click pe Vizualizati - se va deschide o fereastra unde vedeti continutul materialului, pagina cu pagina, ca sa va dati seama daca este ceea ce cautati.

2. Click pe Descarcati - cand gasiti un material potrivit pentru dvs si doriti sa-l folositi la clasa.

In acest fel, veti descarca in computerul propriu doar materialele utile pentru dvs.

Veti observa ca la unele materiale apare direct butonul Descarcati - pentru acestea nu s-a putut genera fereastra de vizualizare a materialului.

Succes!
Avatar utilizator
intuitext
 
Mesaje: 5
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10

Re: nu pot deschide si descarca materiale

Mesajde ghinutza » 01 Noi 2019, 20:20

problema e ca nu merge butonul de descarcare...nu putem decat sa vizualizam si nu reusim sa descarcam...de acest lucru se plange toata lumea ... ati imbunatatit programul facandu-l de fapt nefuntional...acest buton de vizualizare este fara nici un rost
ghinutza
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Sep 2014, 20:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron