Nu mai pot edita...

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 06 Noi 2009, 00:00

scoalanuseni scrie:Buna ziua,
se pare ca nu sunt singurul care nu mai poate edita pagina . Va rog sa aruncati o privire si asupra problemei mele.
Va multumesc.

http://scoli.didactic.ro/scoalanuseni/


Va inteleg bunele intentii si dorinta de a face lucruri cat mai bune, dar:
Pagina trebuie sa fie o pagina absolut informativa pentru scoala dvs.
Pagina dvs. este mult incarcata de lucruri care nu sunt necesare: contoare, harti, calendare, etc.
NU pot observa care sunt problemele.
Aveti niste linkuri care mai mult fac reclama electorala decat sa dea informatii utile(eu le-as sterge!)
Va rog sa va mai ordonati un pic lucrurile si veti avea o pagina si mai buna!

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 06 Noi 2009, 08:51

Va spun eu care e problema
La rubrica rezultate olimpiade, concursuri nu mai pot introduce un elev. Asta e problema.
Apas casetuta aia cu o foaie si un creion pe ea si nu imi deschide pentru a edita.
In legatura cu campania electorala - nu fac asa ceva, doar vreau sa imbunatatesc pagina si in opinia foarte multor colegi profesori, pagina este foarte frumoasa. Incercati sa oferiti d-voastra didactic.ro mai multe optiuni pentru editarea paginilor si va promit ca nu mai import nimic din alta parte.

Multumesc.
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 06 Noi 2009, 09:17

Puteti reedita zona de care vorbiti, cu un text complet construit separat, intr-un editor simplu, apoi dus cu Copy&Paste. Cea mai grava greseala pe care ati facut-o, in afara de campania electorala de care aminteam, este publicarea situatiei scolare a elevilor. Nu este nici legal nici moral ceea ce faceti. Ati incalcat dreptul de "privacy" al persoanelor. Nicaieri in lumea civilizata nu se practica asa ceva. Este un abuz! Va avertizez ca trebuie sa stergeti aceste "cataloage"
Cat priveste observatia ca daca noi am aduce facilitati noi, dumneavoastra nu veti copia din alta parte, va garantez ca oricate functii noi ar avea pagina tot ar fi cineva crea sa spuna ca mai trebuie ceva. Linkurile informative dar si electorale pe care le-ati adaugat, nu ar puteau fi acoperite de nicio "functie noua" a paginii dvs...
Va rog sa pastrati decenta, corectitudinea lucrarii si mai ales sa va respectati elevii si parintii.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 06 Noi 2009, 09:37

Daca va referiti la linkurile spre articolele din ziare, formatul acestor articole si reclamele respective nu imi apartin. Fiecare vede ce il intereseaza.
În ce priveste ”cataloagele” o sa le sterg, desi am acordul scris al parintilor.
Intrebarea mea ramane aceeasi: de ce nu imi deschide pagina pentru edidare daca apas aceea icoana?

Multumesc
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 06 Noi 2009, 09:40

Imi pare rau, nu imi permite sa le sterg (daca le puteti sterge d-voastra, chiar va rog sa o faceti)
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde webmaster » 06 Noi 2009, 14:01

Echipa tehnica investigheaza problema, va tin la curent de indata ce aflu ceva.
Avatar utilizator
webmaster
Site Admin
 
Mesaje: 316
Membru din: 17 Iul 2006, 17:24

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 06 Noi 2009, 15:26

emil scrie:Puteti reedita zona de care vorbiti, cu un text complet construit separat, intr-un editor simplu, apoi dus cu Copy&Paste. Cea mai grava greseala pe care ati facut-o, in afara de campania electorala de care aminteam, este publicarea situatiei scolare a elevilor. Nu este nici legal nici moral ceea ce faceti. Ati incalcat dreptul de "privacy" al persoanelor. Nicaieri in lumea civilizata nu se practica asa ceva. Este un abuz! Va avertizez ca trebuie sa stergeti aceste "cataloage"
Cat priveste observatia ca daca noi am aduce facilitati noi, dumneavoastra nu veti copia din alta parte, va garantez ca oricate functii noi ar avea pagina tot ar fi cineva crea sa spuna ca mai trebuie ceva. Linkurile informative dar si electorale pe care le-ati adaugat, nu ar puteau fi acoperite de nicio "functie noua" a paginii dvs...
Va rog sa pastrati decenta, corectitudinea lucrarii si mai ales sa va respectati elevii si parintii.

succes!


Domnului Emil Onea

Nu reusesc sa inteleg ce doriti sa spuneti prin ”sa pastrati decenta”. Poate explicati afirmatia. Nu cred ca d-voastra sunteti in masura sa cuantificati respectul cel pot parintilor si elevilor mei. Pentru elucidarea acestei probleme va rog sa-i contactati personal.

Va multumesc!!!
Cu deosebit respect,
Prof. Rus Vasile Gabriel
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde rafaella » 06 Noi 2009, 17:07

Buna ziua! Eu sunt mai noua pe acest forum, dar m-ar interesa daca se poate face o alta pagina a scolii daca deja exista una. Persoana care a facut pagina nu mai este la scoala noastra si nu avem parola pentru a putea reactualiza datele. Aceasta ar fi cauza pentru care am vrea sa facem alta pagina.
Va multumesc!
rafaella
 
Mesaje: 1
Membru din: 11 Oct 2007, 18:59

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 06 Noi 2009, 17:10

Buna ziua

A pastra respectul fata de elevi si parinti inseamna a nu le face publice datele personale. Am spus, este ilegal si imoral.
De ani de zile lupt sa nu se intample nergulile pe care le faceti dvs. Chiar daca pretindeti ca aveti acordul parintilor, tot este in neregula ceea ce faceti. Ei, parintii, elevii nu sunt tocmai in cunostinta de cauza de efectele a ceea ce faceti dvs.
Si publicarea datelor de la Bac. ale elevilor este o neregula a MECI, la limita legii dar clar imorala.
Daca vreti sa stiti eu sunt cel care a semnalat, inaintea Avocatului poporului, neregulile facute de MECI prin 2001-2002 cabd publicau integral date personale ale elevilor, la admitere. Eu doar va rog insistent sa reflectati la ceea ce faceti...
Imi cer scuze ca am transferat discutia despre pagina. la acest amanunt care mie nu mi se pare nesemnificativ.
Pagina dvs. este eleganta, ati muncit foarte mult la ea, pot sa zic ca ma mandresc ca ati abordat masinaria inventata de mine, sustinuta si dezvoltata de INTUITEXT.
Sunt sigur ca ne vom intelege si vom gasi impreuna solutii, pentru ca avem acelasi tel, avem aceeasi profesie.
Prin urmare va rog sa va pastrati entuziasmul si sa continuati sa faceti lucruri bune pentru scoala dvs.

Mult succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 06 Noi 2009, 17:15

rafaella scrie:Buna ziua! Eu sunt mai noua pe acest forum, dar m-ar interesa daca se poate face o alta pagina a scolii daca deja exista una. Persoana care a facut pagina nu mai este la scoala noastra si nu avem parola pentru a putea reactualiza datele. Aceasta ar fi cauza pentru care am vrea sa facem alta pagina.
Va multumesc!

Puteti face o noua pagina a scolii, pe un alt cont.
Va rog sa luati legatura prin mesaj privat, cu persoana care a facut vechiul site, pentru a-l sterge.

Succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 08 Noi 2009, 13:02

webmaster scrie:Echipa tehnica investigheaza problema, va tin la curent de indata ce aflu ceva.


Va multumesc foarte frumos. De abia astept ca pagina scolii sa fie 100% functionala. Sper in rezolvarea problemei.

O zi buna!!

Cu deosebit respect,
Prof. Rus Gabriel
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 11 Noi 2009, 10:12

Buna ziua

Va rog mult, mult, mult sa vedeti ce se intampla cu pagina scolii noastre. Nu mai pot edita niciun camp.

Astept raspuns.
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 11 Noi 2009, 11:11

scoalanuseni scrie:Buna ziua

Va rog mult, mult, mult sa vedeti ce se intampla cu pagina scolii noastre. Nu mai pot edita niciun camp.

Astept raspuns.


Buna ziua,

Banuiala mea este ca sunt ceva vicii datorita incarcarii. Incercati va rog sa stergeti ceva, apoi sa adaugati. Puteti sa incercati cu acelasi material.
Cel mai mult pot fi un impediment fotografiile prea mari sau documentele.
Fara legatura cu defectiunile semnalate, va mai avertizez inca odata ca didactic.ro si Intuitext nu isi asuma raspunderea pentru publicarea cataloagelor scolii, lucru nepermis. Nimeni nu va cenzureaza informatiile postate, responsabilitatea va apartine integral.

Va doresc succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde scoalanuseni » 11 Noi 2009, 11:13

Nu pot sa fac nimic, am mai discutat in legatura cu cataloagele. Nici macar sa sterg nu pot. Din acest motiv am zis sa stergeti d-voastra cataloagele daca puteti.
scoalanuseni
 
Mesaje: 29
Membru din: 04 Feb 2009, 16:17
Localitate: Nuseni, Judetul Bistrita-Nasaud

Re: Nu mai pot edita...

Mesajde emil » 11 Noi 2009, 11:24

Daca sunt astfel de probleme, imi cer scuze.
Sa ne rugam de echipa de IT sa le rezolve. Am atentionat asupra deficientelor, chiar astazi.
Apreciez foarte mult cum ati construit pagina scolii. Inca odata scuze si sper ca se va repara curand.
Veti avea dreptul sa modificati.


Numai bine
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Pagina scolii tale pe didactic.ro

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori