Nu mai pot descarca decat un singur document!

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde mika1982 » 25 Oct 2016, 00:59

Buna seara! Stie cineva de ce nu mai pot descarca decat un singur document? S-a intamplat de mai multe ori. Ma autentific...dau cautare la un document anume. Apoi daca gasesc mai multe variante, nu mi se permite sa descarc decat unul singur. Degeaba dau descarcare la urmatoarele ....nu le mai ia! Ma poate ajuta cineva???
mika1982
 
Mesaje: 2
Membru din: 11 Iun 2012, 17:59

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde emil » 25 Oct 2016, 11:17

Ce mesaj primiti la al doilea material? Dati-ne un exemplu concret sau descrieti mai in detaliu situatia.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde vasilefusa » 26 Oct 2016, 11:36

Acest lucru mi se intampla si mie. Nu se afiseaza vreun mesaj.Solutia de moment pe care am gasit-o este sa inchid site-ul, iar la reincarcare se poate descarca.
vasilefusa
 
Mesaje: 2
Membru din: 17 Sep 2007, 21:38

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde emil » 26 Oct 2016, 17:16

vasilefusa scrie:Acest lucru mi se intampla si mie. Nu se afiseaza vreun mesaj.Solutia de moment pe care am gasit-o este sa inchid site-ul, iar la reincarcare se poate descarca.


Va rugam sa descrieti in care etapa de lucru se intampla sa nu mai puteti descarca? Ati vazut o lucrare, ati cerut descarcare si nu s-a putut? Ce mesaj va da sistemul sau ce se intampla?
Ati facut refresh?

Multumim pentru informatii
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde mika1982 » 02 Mai 2017, 23:42

Nu primesc nici macar un mesaj, sau o alerta sau altceva. Pur si simplu dau descarcare si nu se intampla nimic. Nu am ce sa descriu. Si situatia ....din pacate continua si la ora actuala.
am ajuns sa apelez la o colega sa.mi descarce .......
mika1982
 
Mesaje: 2
Membru din: 11 Iun 2012, 17:59

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde emil » 03 Mai 2017, 07:42

mika1982 scrie:Nu primesc nici macar un mesaj, sau o alerta sau altceva. Pur si simplu dau descarcare si nu se intampla nimic. Nu am ce sa descriu. Si situatia ....din pacate continua si la ora actuala.
am ajuns sa apelez la o colega sa.mi descarce .......


Ati incercat chiar butonul "descărcați" și nu a mers? De regulă o astfel de problema se datorează unei probleme de procedură sau a calculatorului dvs. Nu este o defecțiune a didactic.ro.
Fişiere ataşate
descarca.JPG
descarca.JPG (9.17 KiB) Vizualizat de 1095 ori
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde ceana » 03 Oct 2019, 20:35

Şi eu întâmpin această problemă acum.Se pare, că după 3 ani de la prima sesizare, încă intâmpinăm această problemă. După primul material descărcat, te anunţă, sus în bară, că descărcarea este blocată. Cum aţi reuşit să deblocaţi descărcarea ? Mulţumesc!
ceana
 
Mesaje: 3
Membru din: 01 Iun 2007, 00:11

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde emil » 03 Oct 2019, 22:20

descarcati.PNG
ceana scrie:Şi eu întâmpin această problemă acum.Se pare, că după 3 ani de la prima sesizare, încă intâmpinăm această problemă. După primul material descărcat, te anunţă, sus în bară, că descărcarea este blocată. Cum aţi reuşit să deblocaţi descărcarea ? Mulţumesc!

Explicati cum descarcati un material. Folositi butonul de descarcare? Sau "save as"

Multumim!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Nu mai pot descarca decat un singur document!

Mesajde ceana » 04 Oct 2019, 19:22

Da, folosesc butonul "descarca".
ceana
 
Mesaje: 3
Membru din: 01 Iun 2007, 00:11


Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori