Întrebare pentru specialişti

Probleme pe care le intampina profesorii in utilizarea calculatorului. Sfaturi, solutii, pareri.

Întrebare pentru specialişti

Mesajde viocro » 14 Feb 2009, 09:27

Am postat un material pe DIDACTIC, la învăţământ primar, rubrica Diverse. La acest material apar comentarii precum că nu se poate deschide materialul. Am încercat şi eu şi la mine se deschide fără probleme. Am scris materialul în Microsoft Office 2007, limba română, pe care l-am instalat în decembrie, dar mi-a rămas operabil şi cel din 2003, pe care îl aveam înainte. După ,,iconiţă" se pare că ar fi scris în cel din 2003. Se poate ca disfuncţionalitatea să provină din amestecul acestora pe care l-aş fi făcut între aceste programe!?
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: ÃŽntrebare pentru specialiÅŸti

Mesajde emil » 14 Feb 2009, 09:40

viocro scrie:Am postat un material pe DIDACTIC, la învăţământ primar, rubrica Diverse. La acest material apar comentarii precum că nu se poate deschide materialul. Am încercat şi eu şi la mine se deschide fără probleme. Am scris materialul în Microsoft Office 2007, limba română, pe care l-am instalat în decembrie, dar mi-a rămas operabil şi cel din 2003, pe care îl aveam înainte. După ,,iconiţă" se pare că ar fi scris în cel din 2003. Se poate ca disfuncţionalitatea să provină din amestecul acestora pe care l-aş fi făcut între aceste programe!?


Cei care nu va pot citi materialul, au probabil Office in versiuni mai vechi. Laboratoarele din geneartia 2008 aflate in dotarea scolilor, probabil stiti, au Vista si Office 2007.
Cei care nu pot vizualiza materiale Office 2007 pot descarca de pe site Microsoft un program care va permite sa vizualizati. Este gratuit!
Il puteti descarca de aici:

http://www.microsoft.com/downloads/deta ... laylang=en

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mulţumiri

Mesajde viocro » 14 Feb 2009, 13:43

Mulţumesc pentru răspuns!
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30


Înapoi la Probleme IT&C

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori

cron