Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde maria_oniga » 22 Sep 2013, 08:24

emil scrie:
maria_oniga scrie:Felicitari pentru modificarile/imbunatatirile aduse site-ului!
O observatie: la pagina personala, sectiunea "Despre mine", orice utilizator poate modifica/sterge orice comentariu. Mi se pare nefiresc ca un utilizator sa poata modifica un comentariu care nici nu-i apartine, nici nu i se adreseaza. Propun sa eliminati butoanele "editeaza" si "sterge" din dreptul comentariilor, acestea ramanand active doar pentru autorii acestora.

De unde stiti ca orice utilizator poate edita mesajele din profilul dvs? Este normal ca dvs. sa editati comentariile care nu sunt potrivite, in profilul dvs. Ati probat adaugand anunturi la un coleg? Daca da, atunci si acolo este dreptul dvs. de a modifica si nu al unui alt utilizator.

Va rog, daca sunt probleme, sa le semnalati.
Multumesc

Nu e vorba de comentariile adresate mie sau scrise de mine, ci de toate comentariile.
Am probat facand 2 interventii inofensive in 2 comentarii oarecare:
http://www.didactic.ro/pagina-mea/laurentziu_roshu
(la comentariul lui "leu" am adaugat spatiu inainte de semnul exclamarii)
http://www.didactic.ro/pagina-mea/iulialuci
(am scris profesor in loc de prof.)
Dar s-a rezolvat intre timp, caci nu mai sunt disponibile butoanele in cauza.
Imi cer scuze celor 2 utilizatori, interventiile mele au fost facute doar cu scopul verificarii butoanelor "suspecte" si nu au modificat continutul mesajelor.
Succes mai departe!
Intr-o mare de involutii, acest site urmeaza, cumva impotriva curentului, un drum firesc. Felicitari!
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 22 Sep 2013, 11:36

Se pare ca aveti dreptate, avend in vedere observatiile dvs. Daca s-au rezolvat, e si mai bine!
Orice interventie ca a dvs. ne ajuta, prin urmare, sunteti invitata noastra.

Va multumim,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde andolis49 » 22 Sep 2013, 16:40

O sugestie daca se poate pentru noul format didactic.ro: puneti si cautare cu google in caz ca nu se gaseste un document dupa nume. Optiunea era in vechiul format. Și aș vrea să țină minte că sunt autentificat. După câteva minute mă dă afară și trebuie să mă loghez la fiecare conectare. Multumesc!
andolis49
 
Mesaje: 11
Membru din: 27 Sep 2007, 20:08

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde stavros » 22 Sep 2013, 22:05

felicitari pentru site ! multumim frumos !
stavros
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Sep 2006, 18:11

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde maria_oniga » 24 Sep 2013, 15:51

Am pierdut acum cateva luni adresa de e-mail (n-am stiut raspunde la niste intrebari de securitate, astfel ca n-am putut-o recupera). Asadar, adresa respectiva, cu care apar inca pe didactic.ro, este blocata. Pana acum n-am intampinat dificultati de logare, insa as dori sa am totusi o adresa valida, asa cum e firesc. Ce trebuie sa fac? Exista si posibilitatea recuperarii? Multumesc anticipat.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 24 Sep 2013, 16:28

Putem inlocui adresa de email actuala, cu una valida.Va rog sa ne trimiteti un email pe formularul de contact, in care sa ne precizati noua adresa de contact.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde patry_pau07 » 26 Oct 2014, 17:10

Buna. E foarte util acest site. Stiu ca acest site avea si o optiune "clasa mea" sau asa ceva, dar nu o mai gasesc. Mai exista? As vrea sa-mi creez clasa online ca sa pot tine mai usor legatura cu parintii. Multumesc.
patry_pau07
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Mai 2012, 20:25

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 26 Oct 2014, 21:38

Aceasta optiune o aveti pe site-ul www.suntparinte.ro. Pe acest site puteti sa va creati grupul clasei si sa comunicati cu parintii.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde elena47 » 03 Dec 2014, 00:02

Buna seara.De ce nu ma pot loga? Am cont, ba chiar mi-am facut inca unul sa ma pot loga...Este vreo problema?Dupa ce am trimis mesajul am vazut ca apar logata.Dar daca vreau sa vizualizez vreun material de pe didactic, imi cere sa ma autentific si nu se poate...Deci nu pot intra pe materiale.
elena47
 
Mesaje: 1
Membru din: 09 Noi 2005, 18:25

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 03 Dec 2014, 12:43

Cand va cere sa va autentificati , inserati datele de logare si nu merge mai departe ? Ce se intampla dupa ce dati click pe Autentificare. Va rog sa faceti o captura de ecran cu pagina afisata si o trimiteti pe webmaster at didactic.ro
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde cristimsb » 19 Ian 2015, 23:05

Buna seara! Felicitari pentru site si
Daca imi permiteti o sugestie, se pot atasa testele/fisele si celelalte materiale in format de *.pdf in loc de .doc sau docx?
Mentionez ca folosesc anumite materialele doar pentru informare personala.
cristimsb
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Aug 2012, 18:36

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 20 Ian 2015, 13:11

Puteti incarca si fisiere cu formatul . pdf pe site .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde iulianmaftei » 17 Sep 2015, 10:08

Dragi administratori, va rog sa verificati mai intai sugestiile facute de niste utilizatori (care nici macar nu au publicat materiale pe acest site). Materialele propuse de mine erau actuale la momentul publicarii. Dealtfel am revenit cu alte materiale imediat ce au survenit modificari. Tot dupa acelasi rationament (material 'depasit,' sau 'incorect') ar trebui retrase toate materialele din anii trecuti ca nemaifiind actuale. Multumesc!
iulianmaftei
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Feb 2004, 23:12

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 17 Sep 2015, 18:29

iulianmaftei scrie:Dragi administratori, va rog sa verificati mai intai sugestiile facute de niste utilizatori (care nici macar nu au publicat materiale pe acest site). Materialele propuse de mine erau actuale la momentul publicarii. Dealtfel am revenit cu alte materiale imediat ce au survenit modificari. Tot dupa acelasi rationament (material 'depasit,' sau 'incorect') ar trebui retrase toate materialele din anii trecuti ca nemaifiind actuale. Multumesc!

Buna ziua,
Ce inseamna material depasit sau incorect? Ce trebuie sa intelegem noi din aceasta?
Orice lucrare postata aici poate fi folosita chiar daca in continut nu sunt elemente tocmai conforme cu o programa. Important este ca lucrarea sa fie utila unui numar de utilizatori ai didactic.ro
In faptc care este cerinta dvs.? Ce problema trebuie sa rezolvam? Dati-ne exemple ca sa intelegem.

Multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde sportiv » 17 Sep 2015, 21:15

emil scrie:
iulianmaftei scrie:Dragi administratori, va rog sa verificati mai intai sugestiile facute de niste utilizatori (care nici macar nu au publicat materiale pe acest site). Materialele propuse de mine erau actuale la momentul publicarii. Dealtfel am revenit cu alte materiale imediat ce au survenit modificari. Tot dupa acelasi rationament (material 'depasit,' sau 'incorect') ar trebui retrase toate materialele din anii trecuti ca nemaifiind actuale. Multumesc!

Buna ziua,
Ce inseamna material depasit sau incorect? Ce trebuie sa intelegem noi din aceasta?
Orice lucrare postata aici poate fi folosita chiar daca in continut nu sunt elemente tocmai conforme cu o programa. Important este ca lucrarea sa fie utila unui numar de utilizatori ai didactic.ro
In faptc care este cerinta dvs.? Ce problema trebuie sa rezolvam? Dati-ne exemple ca sa intelegem.

Multumesc

Probabil, materiale care așteaptă , ca și ale mele, de ani, luni! :D Dar eu m-am obișnuit să nu fac un ,,cap de țară” din asta! În al doilea rând, la ,,Legislație și metodologii” așteaptă multe postări, de care credeam că e nevoie, nefiind postate, dar n-au apărut, sunt doar ,,în așteptare”- vorbesc de profilul propriu! Vă doresc ,tuturor, un an școlar cu multe realizări!
Avatar utilizator
sportiv
 
Mesaje: 3121
Membru din: 19 Ian 2008, 19:02
Localitate: Răcăciuni-Bacău

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori