Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde maria_cseh » 17 Mar 2011, 15:21

Aș dori dacă se poate să verificați de ce nu mă pot întoarce la pagina anterioară după ce am notat un material.Sper să se remedieze această problemă.
maria_cseh
 
Mesaje: 111
Membru din: 03 Sep 2008, 23:05

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 18 Mar 2011, 12:16

Buna ziua,

Va rog sa-mi dati mai multe detalii. Dupa ce dati click pe nota corespunzatoare , ca sa inchideti fereastra cu notarea , va merge butonul cu X-ul din coltul dreapta sus ? Dupa ce inchideti acesta fereastra nu ramaneti in pagina cu materialul pe care l-ati votat(cea in care apare titlul , comentariile) . Va rog daca puteti sa trimiteti un e-mail pe webmaster@didactic.ro la care sa atasati o captura de ecran la pagina respectiva (ultima ). Va multumesc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde maria_cseh » 18 Mar 2011, 14:11

Bună ziua. În legătură cu problema pe care am expus-o: după ce dau dau click pe nota corespunzătoare, închid fereastra respectivă. Când doresc să revin la pagina anterioară, problema este că rămân pe aceeași pagină cu materialul pe care l-am votat (cea in care apare titlul și comentariile).Din păcate, trebuie să reiau căutările până ajung din nou la ultima pagină vizualizată.
maria_cseh
 
Mesaje: 111
Membru din: 03 Sep 2008, 23:05

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 23 Mar 2011, 12:45

Buna ziua,

Am verificat personal acest aspect si la mine a functionat intoarcerea la pagina anterioara celei pe care se gaseste titlul materialului si comentariile . Cu butonul de Back al explorer-ului ati incercat intoarcerea ? Va rog sa-mi trimiteti o captura de ecran realizata cu tasta PRTScrn la aceasta pagina , pentru a o trimite echipei tehnice ca sa remedieze acest aspect . Captura va rog sa o atasati la un e-mail pe adresa webmaster@didactic.ro .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde stefanavoicu » 30 Aug 2011, 14:03

Daca cineva uitat numele unui utilizator si doreste sa-l caute este foarte greu. In formatul anterior exista o rubrica "utilizatori". Ar fi bine daca s-ar introduce din nou.
stefanavoicu
 
Mesaje: 71
Membru din: 16 Mar 2004, 22:06

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde herdelea1965 » 06 Dec 2011, 23:20

Stimaţi administratori ai site-ului,
Vă mulţumesc pentru ajutorul pus la îndemână aici pe site. Materialul e o bogăţie. Totuşi... nu s-ar putea mai puţină reclamă pe site? E din ce în ce mai multă si este deranjantă.
Înţeleg motivele pentru care au apărut reclame aici dar sunt chiar prea multe.
Cu stimă, herdelea1965
herdelea1965
 
Mesaje: 2
Membru din: 31 Iul 2009, 12:37

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde viocro » 08 Feb 2012, 16:45

Salut simplificarea sistemului de votare pentru materiale!
Este suficient să-ţi exprimi mulţumirea şi aprecierea pentru un material printr-un singur vot. Dacă nu e nimic de apreciat sau materialul este sumar (unele sunt chiar prea sumare), nu votezi şi rămân stelele "stinse". Între noi cred că e destul numărul de voturi, mai ales că pentru "debutanţii" în folosirea calculatorului începutul este anevoios, iar graba de a-i sancţiona cu note mici îi descurajează.
Nu era rău nici cu note, ca la începuturile Didactic-ului, dar câte o notă de fiecare rang, nu câte patru pentru criterii diferite de apreciere. Acum se elimină posibilitatea de a sancţiona plagiatul, care este de neiertat totuşi.
Mulţumim echipei Didactic pentru că sunt alături de noi!
viocro
 
Mesaje: 423
Membru din: 27 Feb 2008, 19:30

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 08 Feb 2012, 19:20

Plagiatul nu se sanctioneaza prin note! Notele sau "like" se dau materialelor si nu persoanelor!! Daca vreti sa sanctionati plagiatul, aveti solutiile: scrieti unui moderator sau webmaster, scrieti in comentariile materialului, scrieti observatii pe Forum.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde gemeni » 16 Mai 2012, 16:28

Cred că ar fi util să se revină asupra modului şi condiţiilor în care se pot posta fotografii şi documente mai mari... pentru că uneori nu e posibil să le ciopârţeşti, sau te lipseşti...din cauza multiplilor paşi care trebuie respectaţi
gemeni
 
Mesaje: 3
Membru din: 09 Mai 2007, 21:41

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 16 Mai 2012, 23:23

gemeni scrie:Cred că ar fi util să se revină asupra modului şi condiţiilor în care se pot posta fotografii şi documente mai mari... pentru că uneori nu e posibil să le ciopârţeşti, sau te lipseşti...din cauza multiplilor paşi care trebuie respectaţi

Buna ziua,
Costurile de intretinere didactic sunt f mari. A lasa libertate in dimensiunea fisierelor postate ar creste enorm costurile. Am dat metode de optimizare a fisierelor. Trebuiesc folosite!

Multumim,
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde Laleaua-neagra » 06 Feb 2013, 18:58

Eu nu inteleg de ce nu se descarca materialele puse .Sunt acolo doar sa stim ca exista si sa nu putem sa le citim ? Inainte se descarcau acum nu . DE CE??
Laleaua-neagra
 
Mesaje: 3
Membru din: 02 Oct 2011, 18:54

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 06 Feb 2013, 21:01

Laleaua-neagra scrie:Eu nu inteleg de ce nu se descarca materialele puse .Sunt acolo doar sa stim ca exista si sa nu putem sa le citim ? Inainte se descarcau acum nu . DE CE??


Va rog sa explicati concret, care materiale nu se descarca. Asteptam un link, spre exemplu. Asteptam, de asemenea, contributia dvs. la tezaurul didactic.ro.

Multumim
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde irinel333 » 16 Feb 2013, 14:41

Îmi place enorm de mult această variantă, permanent creaţi ceva nou şi util pentru întreaga societate, succes şi în continuare :D
irinel333
 
Mesaje: 7
Membru din: 25 Aug 2012, 09:07

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde maria_oniga » 18 Sep 2013, 17:54

Felicitari pentru modificarile/imbunatatirile aduse site-ului!
O observatie: la pagina personala, sectiunea "Despre mine", orice utilizator poate modifica/sterge orice comentariu. Mi se pare nefiresc ca un utilizator sa poata modifica un comentariu care nici nu-i apartine, nici nu i se adreseaza. Propun sa eliminati butoanele "editeaza" si "sterge" din dreptul comentariilor, acestea ramanand active doar pentru autorii acestora.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 21 Sep 2013, 22:02

maria_oniga scrie:Felicitari pentru modificarile/imbunatatirile aduse site-ului!
O observatie: la pagina personala, sectiunea "Despre mine", orice utilizator poate modifica/sterge orice comentariu. Mi se pare nefiresc ca un utilizator sa poata modifica un comentariu care nici nu-i apartine, nici nu i se adreseaza. Propun sa eliminati butoanele "editeaza" si "sterge" din dreptul comentariilor, acestea ramanand active doar pentru autorii acestora.

De unde stiti ca orice utilizator poate edita mesajele din profilul dvs? Este normal ca dvs. sa editati comentariile care nu sunt potrivite, in profilul dvs. Ati probat adaugand anunturi la un coleg? Daca da, atunci si acolo este dreptul dvs. de a modifica si nu al unui alt utilizator.

Va rog, daca sunt probleme, sa le semnalati.
Multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori