Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde pucheadorel » 14 Noi 2010, 23:34

Mi se pare curioasă situația! S-ar putea să fie din cauză că administratorii site-ului (probabil) încă mai lucrează la el. Nu știu!
pucheadorel
 
Mesaje: 291
Membru din: 05 Aug 2010, 17:43
Localitate: Gurbănești

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 15 Noi 2010, 19:15

Buna seara,

Va rog sa-i spuneti colegei dvs. sa ne trimita un e-mail pe adresa webmaster@didactic.ro sau beta@didactic.ro in care sa ne precizeze id-ul si data la care a fost creat contul pentru a face verificarile necesare. Contul a fost creat pe www.didactic.ro , nu pe varianta beta?
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde david_mirabela » 15 Noi 2010, 22:42

Felicitări pentru noua imagine a site-ului. Acum e mult mai colorat şi, astfel, mai atractiv. Insă, există şi un aspect care mă deranjează. De fiecare dată cand intru ori pe pagina mea, ori pe oricare dintre secţiunile site-ului (Căutare, Învăţământ liceal, Învăţământ gimnazial, Limba şi literatura română etc) mi se cere să-mi exprim opinia în legătură cu faptul dacă îmi place sau nu noua secţiune în cauză. Mi s-ar fi părut normal ca răspunsul meu să rămână înregistrat şi să nu mai fiu întrebată a doua oară. Vă mulţumesc.
david_mirabela
 
Mesaje: 1
Membru din: 10 Oct 2010, 17:58

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde sorinborodi » 16 Noi 2010, 01:33

In general, cred ca a iesit o treaba buna cu noul "didactic.ro". Am unele propuneri:
1. Daca se poate face ceva in ce priveste fonturile gri pe fond alb
2. Deasupra linkului "Forumul didactic" se afla o imagine (un semicerc si un cerc). Nu s-ar putea ca si aceasta imagine sa fie "purtatoare" de link spre forum?
3. Titlurile sectiunilor din prima pagina (Noutati, Stiri si Evenimente etc.) nu s-ar putea evidentia mai bine ?
4. Legat de aceste sectiuni, as fi de parere sa fie delimitate mai ferm, nu neaparat prin fond colorat; observ ca exista niste linii separatoare abia vizibile. Acestea nu ar putea fi mai pronuntate?
Am pus mai jos o imagine ca sa sugerez, aproximativ, ce vreau sa spun. Culorile alese sunt pur orientative.
Fişiere ataşate
Pagina_did.jpg
Avatar utilizator
sorinborodi
 
Mesaje: 306
Membru din: 30 Oct 2006, 22:06
Localitate: Dej jud.Cluj

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde cony32 » 20 Noi 2010, 17:57

Imi place mai mult noul didactic, e mai util si mai usor de folosit. Am sperat insa la o mai mare mobilitate data noua, membrilor didactic.
Spre exemplu, tocmai am postat un material asupra caruia utilizatorul sandafrumoasa a facut un comentariu ce ma denigreaza si discrediteaza. Mai exact m-a acuzat public de satanism, iar eu nu pot sterge sau bloca ineptiile de genul acesta, inainte de a fi publicate. A trebuit sa ma multumesc sa-i trimit un mesaj in care i-am cerut sa-si retraga acuzele.
Puteti face dumneavoastra ceva?
cony32
 
Mesaje: 7
Membru din: 13 Ian 2009, 19:56

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 20 Noi 2010, 18:04

O sa luam noi masurile necesare. Va rog sa dati un e-mail pe webmaster@didactic.ro sa ne precizati id-urile si vom sterge noi comentariile respective.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 20 Noi 2010, 19:42

cony32 scrie:Imi place mai mult noul didactic, e mai util si mai usor de folosit. Am sperat insa la o mai mare mobilitate data noua, membrilor didactic.
Spre exemplu, tocmai am postat un material asupra caruia utilizatorul sandafrumoasa a facut un comentariu ce ma denigreaza si discrediteaza. Mai exact m-a acuzat public de satanism, iar eu nu pot sterge sau bloca ineptiile de genul acesta, inainte de a fi publicate. A trebuit sa ma multumesc sa-i trimit un mesaj in care i-am cerut sa-si retraga acuzele.
Puteti face dumneavoastra ceva?

Comentariile facute de colegi nu pot fi moderate de dvs. Va asumati riscul de fi comentata negativ pe un material daca acesta nu este de calitate sau daca nu corespunde cu conceptia unui coleg. Va asumati si notele mai mici puse pe un anume material. Aceste doua mecanisme, de notare si de comentarii, nu au fost facute ca sa ne aducem neparat laude ci sa facem observatii competente pe materialele publicate. In acelasi timp avertizez pe acei ce folosesc cele aminitite pentru a-si denigra colegii. Acestia pot pierde calitatea si avantajele de membru al comunitatii. Avem nevoie de lucrari si de oameni de calitate pe acest portal. Aviz catre toti utilizatorii!
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde ancuta_zachiu » 21 Noi 2010, 13:53

Buna ziua. Am primit o diploma pt crearea paginii unitatii de invatamant. Doar ca atat numele cat si prenumele imi sunt scrise cu litere mici (initialele). Se poate modifica? Multumesc
...Si mai am o intrebare: Cum pot vizualiza materialele unei persoane? Chiar daca apas pe numele (id-ul) acelei persoane, imi apare doar profilul acesteia, nefiind si o rubrica pt vizulaizare materiale.
ancuta_zachiu
 
Mesaje: 16
Membru din: 16 Oct 2008, 22:09

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde emil » 21 Noi 2010, 15:13

ancuta_zachiu scrie:Buna ziua. Am primit o diploma pt crearea paginii unitatii de invatamant. Doar ca atat numele cat si prenumele imi sunt scrise cu litere mici (initialele). Se poate modifica? Multumesc
...Si mai am o intrebare: Cum pot vizualiza materialele unei persoane? Chiar daca apas pe numele (id-ul) acelei persoane, imi apare doar profilul acesteia, nefiind si o rubrica pt vizulaizare materiale.


Buna ziua

Platiti pentru modul neglijent in care va faceti inregistrarea! Dvs. v-ati scris numele nerespectand sintaxa, asa cum se intampla foarte des pe Forum dar si in titlurile materialelor.
Va rog sa va modificati profilul personal si diploma va aparea scrisa corect romaneste!
Succes!
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 21 Noi 2010, 21:39

In completarea domnului Onea , pentru a putea vizualiza materialele unui coleg , mergeti pe prima pagina a site-ului www.didactic.ro , click pe link-ul Cautare avansata , introduceti id-ul utilizatorului respectiv si vor fi afisate toate materialele aprobate, ale persoanei respective.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 21 Noi 2010, 21:52

Multumim tuturor celor care ne trimit in continuare sugestii pentru noul didactic.ro . Acestea sunt citite de catre echipa tehnica si se va tine cont de ele pe viitor, la modificarile ulterioare .
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde dona » 23 Noi 2010, 15:18

Buna ziua,
As dori si eu o informatie de la dumneavostra. Pe vechiul site, atunci cand se posta un anunt cu o carte aparuta, aceasta putea fi vazuta o perioada mare de timp, de toti cei care accesau site-ul. Unde pot sa postez un asemenea anunt si sa nu dispara imediat de pe site. Pentru ca se propun mereu materiale noi, iar un anunt cu o carte de specialitate dispare imediat si atunci nu si-a atins scopul pentru care a fost postata pe site.
Va multumesc si va doresc succes!
dona
 
Mesaje: 3
Membru din: 22 Feb 2005, 14:21

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde nicoleta12 » 22 Dec 2010, 21:57

Buna seara.Am o mica problema.De ceva timp cand vreau a intru pe site imi apare o reclama la o marca de masini.Degeaba ii dau "inchide" ca reclama nu dispare si nu pot sa accesez nimic de pe site.Aveti cunostinta de asa ceva?Va multumesc.
nicoleta12
 
Mesaje: 35
Membru din: 26 Ian 2005, 17:19

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde christinna » 17 Ian 2011, 17:54

Lipsesc cateva documente ce nu au mai fost postate pe site.
christinna
 
Mesaje: 1
Membru din: 17 Ian 2011, 17:47

Re: Noul Didactic.ro - impresii, opinii, sugestii

Mesajde rofi3 » 17 Ian 2011, 18:04

Din contul dvs. lipsesc materiale ? Va rog sa trimiteti un e-mail pe webmaster@didactic.ro in care sa precizati ce materiale va lipsesc.
rofi3
Site Admin
 
Mesaje: 1176
Membru din: 18 Dec 2008, 20:16

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori