neprezentare la corigenta din cauza unei probleme medicale

Sectiune dedicata dialogului parinti-educatori

neprezentare la corigenta din cauza unei probleme medicale

Mesajde lililistanciu » 24 Sep 2008, 18:59

Am si eu o problema, si invit pe toti ci care s-au confruntat cu asta sau au idee, ..........
daca un elev nu s-a prezentat la corigente in toamna la scoala pentru ca a fost bolnav, nu a anuntat scoala, are toate documentele medicale.Scoala a trimis situatia la judet. Ce poate face copilul?
Este cumva, prins la mijoc, dintr-o cauza pe care nu a putut sa o controleze. Ce paote face sa nu ramana repetent.
Multumesc
Astept raspunsuri
lililistanciu
 
Mesaje: 29
Membru din: 31 Ian 2007, 19:47

Mesajde happiness » 24 Sep 2008, 21:34

Dvs sunteti mama?Nu am prea inteles.Parintele copilului bolnav avea datoria sa mearga la scoala sa anunte profesorul/dirigintele de boala copilului,pentru a fi reprogramat la corijare.Sau macar un telefon dat.Acum daca a fost dat drept repetent nu striu daca se mai poate schimba ceva...
happiness
 
Mesaje: 74
Membru din: 26 Oct 2006, 20:29

multumesc de informatie

Mesajde lililistanciu » 25 Sep 2008, 07:20

happiness scrie:Dvs sunteti mama?Nu am prea inteles.Parintele copilului bolnav avea datoria sa mearga la scoala sa anunte profesorul/dirigintele de boala copilului,pentru a fi reprogramat la corijare.Sau macar un telefon dat.Acum daca a fost dat drept repetent nu striu daca se mai poate schimba ceva...








Nu sunt mama copilului. Intreb pentru cineva. M-a rugat sa ma informez. Asa este aveti dreptate, trebuia sa se intereseze.
Multumesc mult,
lililistanciu
 
Mesaje: 29
Membru din: 31 Ian 2007, 19:47


Înapoi la Parintii intreaba, educatorii raspund

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator