nelamurire

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

nelamurire

Mesajde anela » 24 Sep 2008, 22:49

Am o mare nelamurire ! Lucrez ca invatatoare intr-un sat si fac naveta cu autoturismul proprietate personala, din cauza ca nu exista mijloc de tansport. Nu mi-a fost decontata benzina decat 3 luni inainte de alegerile locale si atat. Tichetele........... nici nu stiu cum arata. As vrea sa stiu daca fondurile pentru aceste ,, facilitati " sunt alocate de catre minister sau de catre primarie cum se spune pe la noi ? Aceasta primarie nu are niciodata fonduri pentru nevoile noastre si totusi , lunar consum benzina de 450 lei ......... la salariile noastre....... : :cry: Va rog sa ma ajutati cu un raspuns, sa ma lamuresc. Multumesc foarte mult.
anela
 
Mesaje: 4
Membru din: 24 Iul 2007, 20:57

Mesajde claudiagm » 01 Noi 2008, 09:52

Costul tichetelor este suportat de primarii, dar naveta, daca nu exista un alt mijloc de transport (tren, autobuz) pana in localitatea unde tu faci naveta, trebuie sa-ti deconteze benzina. Te poti adresa in scris Inspectoratului Scolar in cazul in care iti este incalcat acest drept. Pe de alta parte....tinand cont de faptul ca iarasi se apropie alegerile....o sa-ti primesti banii.
claudiagm
 
Mesaje: 24
Membru din: 08 Oct 2005, 23:14
Localitate: Oravita


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori