Nedumerire post prof. itinerant

Nedumerire post prof. itinerant

Mesajde camelie25 » 06 Aug 2013, 16:23

Buna ziua!

Am luat un post de profesior itinerant titular in mediul urban, la o scoala speciala, fiind specificata si scoala unde trebuia sa merg plus jumate de norma la domiciliu. Cei care lucreaza ca si prof. itinerant stiu ca de obicei nu se scrie ( in sedinta publica) si unde vei fi trimis ci doar ca apartii unei scoli speciale. La sedinta cu porf. itinerant de la scoala speciala mi s a spus ca norma va fi jumatate la scoala generala ( urban) + jumatate la o scoala generala ( rural). Am intrat in concediu de ingrijire imediat dupa ce am luat postul. Cand m am dus la scoala pt. a ma intoarce mai repede la catedra mi s a spus ca nu au mai fost destui copii la scoala generala din mediul urban si ca voi avea toata norma la rural. Nu ar fi trebuit sa ma anunte din timp ca sa fac o restrangere de activitate ? Cand te titularizezi pe prof. itinerant este batut in cuie, 4 ani de zile la scoala care ti o dau ei ? Mi s a spus ca singura solutie este o detasare la o alta scoala speciala s au un pretransfer! Cat de corect este faptul ca am luat post pe urban iar ei ma trimit pe rural?
Eu stiu ca ei pot sa ma trimita la alta scoala generala in oras si sa raman acolo ! Pt. ca pe decizia de titular scrie doar ca apartin de scoala speciala nu si ca postul este la scoala gen. cutare ! Cu toate ca inspectorii o tot dau ca si cand ar fi scris pe decizie rural ! Gresesc, cand spun toate acestea? Eu inainte sa ma titularizez am avut alt post !

Multumesc !
camelie25
 
Mesaje: 17
Membru din: 08 Feb 2009, 11:31

Înapoi la Invatamant special / psihologie scolara

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori