modificare programa

modificare programa

Mesajde bianca_szolo » 29 Sep 2009, 20:21

Am si eu o intrebare: Capitolul "Radiatiile si radioprotectia" nu s-au scos din programa? Ca eu asa am inteles din programa, si nu numai capitolul acesta, s-au scos si alte lectii. Iar eu le vad in toate planificarile postate. Va rog sa-mi raspundeti sa ma lamuriti :D
bianca_szolo
 
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2007, 11:21

Re: modificare programa

Mesajde maria_oniga » 29 Sep 2009, 21:34

Da, in comparatie cu programa de anul trecut s-au scos lectii (forta electromagnetica, inductia magnetica, fluxul magnetic etc) si chiar unitati de invatare (sarcina electrica, teme de sinteza), iar unele teme au devenit facultative (cele de care intrebati dumneavoastra si altele). Am extras din programa partea care dovedeste acest lucru. Daca toate planificarile contin aceste teme, inseamna ca toti profesorii respectivi au considerat ca sunt necesare si le-au gasit un locsor pe undeva. La sfarsit sunt facute precizari privind continuturile facultative. Totusi, chiar si lectiile care nu mai apar deloc in programa pot fi cuprinse in planificare daca profesorul considera ca sunt necesare pentru realizarea competentelor stabilite. Daca veti considera ca e prea multa materie, puteti linistita sa renuntati la aceste teme facultative sau la o parte din ele si sa aprofundati altele. Succes!
Fişiere ataşate
EXTRAS PROGRAMA FIZICA.doc
(369.5 KiB) Descărcat de 360 ori
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: modificare programa

Mesajde bianca_szolo » 30 Sep 2009, 18:38

Multumesc mult de raspuns d-na Oniga.Toata stima si respectul pentru acei profesori care chiar pun pasiune in predarea fizicii. Eu, sper sa nu supar pe nimeni, predau fizica in completarea catedrei, eu de fapt sunt profesoara de matematica si nu sunt chiar in largul meu cand vine vorba de fizica. Imi dau toata silinta dar...nu merge cum as vrea eu. De aceea ma gandeam sa insist atunci mai mult pe lectiile care le stapanesc mai bine. Multumesc inca odata!
bianca_szolo
 
Mesaje: 13
Membru din: 16 Feb 2007, 11:21


Înapoi la Fizică

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori

cron