Membri ai unei formatii corale

Discutii off-topic, despre orice

Membri ai unei formatii corale

Mesajde codina2007 » 24 Sep 2009, 22:44

Stimati colegi,
Prin intermediul acestui topic as dori sa descopar persoane care fac parte din diferite formatii corale, pentru a impartasi impresii, pareri, participari la diferite concursuri, festivaluri... Eu frecventez de cativa ani in Corul Pastorala (vreo 15-16 la numar! :wink: ) si sper sa gasesc printre utilizatorii site-ului si alti iubitori ai acestui gen muzical. Astept cu interes sa ne cunoastem!
Toate cele bune!
Avatar utilizator
codina2007
 
Mesaje: 359
Membru din: 29 Oct 2007, 20:18
Localitate: Focsani

Re: Membri ai unei formatii corale

Mesajde alexandre » 25 Sep 2009, 13:38

Am fost membru al corului oficial al scolii generale timp de 2 ani ; din pacate, odata absolvirea orelor din cadrul acelei institutii de invatamant, a trebuit sa inchid si acest capitol foarte frumos din viata mea ; dar niciodata sa nu uit amintirile cele mai de pret de la fiecare intalnire a corului, repetitiile , repertoriul (care era foarte diversificat constand in cantece inspirate din teme precum natura sau viata in general) si faptul ca am avut posibiliatatea de a face ceea ce iubesc mai mult in viata: a canta in cadrul diferitelor concerte / festivaluri la care am participat. :wink:
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Membri ai unei formatii corale

Mesajde codina2007 » 25 Sep 2009, 19:08

D-le Alexandre, ziceti ca s-a incheiat o perioada frumoasa din activitatea d-voastra, dar cred ca aceasta poate continua daca in orasul in care locuiti aveti un cor de prestigiu.
Noi am mers la diferite festivaluri, atat in tara cat si in strainatate, unde am cunoscut foarte multe coruri. Cu unele formatii ne vedem mai des, cu alte mai rar, dar de fiecare data ramanem cu amintiri foarte frumoase. Chiar maine si poimaine ( 26-27 sept. 2009) vom fi la R. Valcea, la un festival de muzica religioasa. Speram sa gasesc printre didactici si alti membri ai formatiilor corale care vor fi prezente acolo. Daca am norocul sa citeasca vreunul acest mesaj, il/o rog sa ma contacteze pe mess, la acelasi ID cu cel de pe didactic.
Multumesc!
Avatar utilizator
codina2007
 
Mesaje: 359
Membru din: 29 Oct 2007, 20:18
Localitate: Focsani

Re: Membri ai unei formatii corale

Mesajde alexandre » 26 Sep 2009, 05:56

codina2007 scrie:D-le Alexandre, ziceti ca s-a incheiat o perioada frumoasa din activitatea d-voastra, dar cred ca aceasta poate continua daca in orasul in care locuiti aveti un cor de prestigiu.


Intr-adevar, dar din pacate nu am mai luat o astfel de posibilitate in calcul. Cel putin, nu pentru moment. Dar retraiesc mereu acele amintiri legate de toate trairile si experientele daruite de muzica. Va doresc mult succes in continuare !
alexandre
 
Mesaje: 664
Membru din: 21 Aug 2007, 15:35

Re: Membri ai unei formatii corale

Mesajde codina2007 » 28 Sep 2009, 05:41

Multumesc foarte mult!
Va asteptam pe cat mai multi in randul nostru, al celor iubitori de muzica!
Avatar utilizator
codina2007
 
Mesaje: 359
Membru din: 29 Oct 2007, 20:18
Localitate: Focsani


Înapoi la Zona libera

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori