Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde 1957 » 19 Mar 2009, 19:19

Oare de ce stau atat de mult timp "in asteptare" materialele trimise ? Am eu o problema? Nu s-a mai intamplat asa ceva. Multumesc
"Fa-ti timp s-asculti la toate, din toate sa inveti,
Fa-ti timp sa dai vietii si mortii tale un pret."
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12

Mesajde ionela_laura » 25 Iun 2009, 19:03

Si eu am aceeasi problema in acest moment. Am trimis materiale (in sectiunea ,,secretariat")cu mai multe zile in urma si nu am primit niciun raspuns. Pana acum nu s-a mai intamplat; primeam raspunsul destul de repede. Poate sunt prea multe materiale si necesita timp pentru studierea lor... Totusi, mi-ar prinde bine un raspuns, daca se poate . Multumesc!
ionela_laura
 
Mesaje: 41
Membru din: 05 Mai 2009, 15:14

Mesajde emil » 25 Iun 2009, 22:00

Buna ziua,
exita materiale, nu neaparat ale dvs., care sunt la limita dintre a fi acceptate sau respinse, din diverse motive. Ele asteapta pentru ca moderatorii se consulta ceva mai mult timp sau apeleaza la pareri din exterior.
Fiti siguri ca materialele dvs. vor fi analizate si acceptate sau respinse. Nimic nu se pierde....
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde ionela_laura » 25 Iun 2009, 23:01

Va multumesc pentru lamurire! Deja am primit raspuns pentru cateva dintre ele.
ionela_laura
 
Mesaje: 41
Membru din: 05 Mai 2009, 15:14

Timp mare de asteptare pentru publicarea materialelor

Mesajde mada79_79 » 01 Iul 2009, 15:38

Aceeasi problema o am si eu, si sora mea! Am postat niste materiale si.. desi eram cumva contra cronometru cu aparitia lor pe site... nu am primit inca nici un raspuns, nici materialele nu s-au publicat... :([/img][/code]
mada79_79
 
Mesaje: 12
Membru din: 19 Oct 2004, 22:41

Re: Timp mare de asteptare pentru publicarea materialelor

Mesajde emil » 01 Iul 2009, 19:07

mada79_79 scrie:Aceeasi problema o am si eu, si sora mea! Am postat niste materiale si.. desi eram cumva contra cronometru cu aparitia lor pe site... nu am primit inca nici un raspuns, nici materialele nu s-au publicat... :([/img][/code]


Nu inteleg de ce trebuie sa fiti contra cronometru cu publicarea pe site? Nu inteleg de ce ne cereti publicarea relativ instantanee a materialelor?
Va rog sa aveti rabdare. In fiecare zi sunt oameni care va analizeaza materialele si decid publicarea lor. Unele, de calitate mai slaba, sunt lasate intentionat in asteptare pentru a fi evaluate de mai multe persoane. Am mai explicat aceste lucruri.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Timp mare de asteptare pentru publicarea materialelor

Mesajde mada79_79 » 01 Iul 2009, 20:01

emil scrie:Nu inteleg de ce trebuie sa fiti contra cronometru cu publicarea pe site? Nu inteleg de ce ne cereti publicarea relativ instantanee a materialelor?
Va rog sa aveti rabdare. In fiecare zi sunt oameni care va analizeaza materialele si decid publicarea lor. Unele, de calitate mai slaba, sunt lasate intentionat in asteptare pentru a fi evaluate de mai multe persoane. Am mai explicat aceste lucruri.


Eram cumva contra cronometru deoarece materialele pe care le-am postat erau pentru proiectul de parteneriat educaţional "Clinchet pentru bucuria muncii împlinite", proiect ce trebuia finalizat la sfârşitul lunii iunie. Eu am anunţat coordonatoarea proiectului că din nişte motive obiective voi întârzia cu materialele, însă nu mai mult de 30 iunie. Ştiu că în trecut am postat şi alte materiale, care au fost publicate pe site mult mai repede.
Iar din explicaţia dumneavoastră reiese clar că materialele despre care vorbesc eu sunt de calitate "mai slabă", lucru cu care, subiectivă fiind probabil, refuz să fiu de acord.
mada79_79
 
Mesaje: 12
Membru din: 19 Oct 2004, 22:41

Mesajde emil » 01 Iul 2009, 20:16

Ei bine eu refuz sa fiu de acord cu dezacordul dvs.
Iata:
http://www.didactic.ro/lectii-invataman ... p126395-t6
Materialul nu este documentat, este intocmit neglijent. In mod normal, unui acest tip de material i se facea recomandarea "Publicati la FOTO"
De regula, am acceptat aceste materiale pentru ca ele fac parte dintr=o intelegere intre dvs. pentru un concurs pe didactic pe care eu l-am apreciat, dar care purta numele "Clinchet pentru..."
Am fost avertizat de colegi asupra faptului ca materialul dvs. este si depasit temporal este si intocmit in graba...
Va rog sa pastrati decenta si sa va uitati bine la dvs. insiva inainte de a va aprecia superlativ o lucrare....

Acestea sunt comentariile mele, nu mai am timp sa dau altele...
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mada79_79 » 01 Iul 2009, 21:36

Vă mulţumesc pentru timpul acordat!
mada79_79
 
Mesaje: 12
Membru din: 19 Oct 2004, 22:41

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde maria_oniga » 03 Noi 2009, 21:39

Asa cum arata sectiunea de materiale, se pare ca acestea sunt postate in ordine cronologica. Insa realitatea e alta. In timp ce unele sunt postate aproape imediat, altora le vine randul peste 4 zile. E si cazul ultimului meu material postat la dirigentie. Nu sunt aceleasi reguli pentru toti? Sau sunt doar mici scapari ale moderatorilor? Caci de rea intentie nu cred ca poate fi vorba.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde emil » 03 Noi 2009, 22:19

maria_oniga scrie:Asa cum arata sectiunea de materiale, se pare ca acestea sunt postate in ordine cronologica. Insa realitatea e alta. In timp ce unele sunt postate aproape imediat, altora le vine randul peste 4 zile. E si cazul ultimului meu material postat la dirigentie. Nu sunt aceleasi reguli pentru toti? Sau sunt doar mici scapari ale moderatorilor? Caci de rea intentie nu cred ca poate fi vorba.

Materialele nu sunt moderate in ordine cronologica.
Exista mai multe persoane care se uita pe ele si este posibil ca fiecare sa isi aleaga o anumita strategie.
Va rog sa intelegeti situatia si sa nu ne faceti procese de intentie...Materialele dvs. au fost publicate, nu vad nicio problema de discriminare sau de cine stie ce competitii...


succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde maria_oniga » 03 Noi 2009, 23:28

Nu va fac procese de intentie, era doar o observatie. Si nu ma refeream la discipline diferite, ci in cadrul aceleasi discipline. Ce-ar fi sa postati acum un material trimis acum o luna? Se va “aseza” in mod automat in pozitia sa, din start cu doua-trei pagini in urma. Caci programul nu intelege altfel cronologia. Spre deosebire de om. Cred ca ati inteles ideea.
Cu scuze daca se aduc in discutie si unele imperfectiuni.
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde emil » 04 Noi 2009, 00:15

maria_oniga scrie:Nu va fac procese de intentie, era doar o observatie. Si nu ma refeream la discipline diferite, ci in cadrul aceleasi discipline. Ce-ar fi sa postati acum un material trimis acum o luna? Se va “aseza” in mod automat in pozitia sa, din start cu doua-trei pagini in urma. Caci programul nu intelege altfel cronologia. Spre deosebire de om. Cred ca ati inteles ideea.
Cu scuze daca se aduc in discutie si unele imperfectiuni.

Chiar in cazul aceleaiasi discipline, moderarea se face dupa dorinta moderatorului. Exista materiale care pot fi aprobate imediat pentru ca sunt considerate bune, sunt altele care necesita consultari. Ele apar, evident, in lista in ordinea cronologica.
M-as bucura mai mult daca discutia ar fi despre lucruri mai profunde...

numai bine
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde maria_oniga » 04 Noi 2009, 00:40

Ceea ce unora le pare superficial, altora le poate parea profund. Profunzimea, superficialitatea...relative si ele...
O seara placuta!
maria_oniga
 
Mesaje: 152
Membru din: 25 Feb 2008, 23:13

Re: Materiale trimise - in asteptare de cateva zile !

Mesajde fratila_eliza » 18 Feb 2010, 23:23

Buna seara! Am trimis spre postare un material, pe data de 8 februarie. Acesta se afla si acum in asteptarea aprobarii. Nu mi s-a mai intamplat sa astept atat de mult un raspuns. De ce nu este respins, daca nu corespunde cerintelor acestui site?
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40

Următorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 0 vizitatori