Materiale grupa mica

Re: Materiale grupa mica

Mesajde cristinatina » 17 Sep 2010, 21:29

As dori si eu materialele, va rog mult. Am trimis msj privat cu adresa.
cristinatina
 
Mesaje: 4
Membru din: 31 Ian 2008, 10:18

Re: Materiale grupa mica

Mesajde grosu » 18 Sep 2010, 09:50

buna ziua,
Anul acesta am grupa mica si pe deasupra am si cele doua inspectii ptr gradul II.Sunt speriata mai ales ca nu am avut grupa mica si pe deasupra vin din inv. primar, si nu am mai lucrat la gradi de 10 ani.Sunt "varza" :cry: .ma poti ajuta te rog? Adresa mea de mail este : digey91 at yahoo.com.
multumesc, gabriela
grosu
 
Mesaje: 1
Membru din: 18 Sep 2010, 09:47

Re: Materiale grupa mica

Mesajde rodica_iodi » 20 Sep 2010, 14:12

As dori si eu materialele ce le aveti pentru grupa mica...m-ar interesa jocuri de miscare,poezii.....Adresa mea de email este:rodica_iodi at yahoo.com.Si va dau o idee:la sedinta cu parintii voi prezenta un mic filmulet cu imagini de la primele activitati ale copiilor unde am urmarit evaluarea initiala.Vreau sa-i constientizez pe parinti ca noi invatam jucandu-ne si mai ales sa se convinga ca copiii lor nu plang mult si ca noi chiar lucram cu ei.
rodica_iodi
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2007, 21:32

Re: Materiale grupa mica

Mesajde rodica_iodi » 21 Sep 2010, 14:49

Multumesc mult pentru materialele trimise...mai rar oameni asa amabili!!!
rodica_iodi
 
Mesaje: 2
Membru din: 20 Apr 2007, 21:32

Re: Materiale grupa mica

Mesajde justhis » 23 Sep 2010, 20:28

Buna seara!
Va rog imi puteti trimite si mie orice material folositor pentru grupa mica, ca eu sunt in al doilea an in invatamant, primul an la prescolari si culmea si la grupa mica. Orice material mi-ar fi foarte folositor, pentru ca eu chiar vreau sa invat sa nu imi dezamagesc piticii si mai ales parintii.
Va multumesc anticipat pentru ajutor. Adresa mea de mail este just_his_19 at yahoo.com.
O seara buna va doresc!
justhis
 
Mesaje: 1
Membru din: 03 Mar 2009, 16:20

Re: Materiale grupa mica

Mesajde biutza » 25 Sep 2010, 17:57

Doamna iuiu_flori sunteti un OM minunat! Va multumesc din suflet pentru bunavointa dumneavoastra!
biutza
 
Mesaje: 29
Membru din: 27 Ian 2006, 20:51

Re: Materiale grupa mica

Mesajde iuiu_flori » 26 Sep 2010, 09:37

Sper ca s-a atasat.
Fişiere ataşate
GREEAL~1.DOC
(31 KiB) Descărcat de 963 ori
iuiu_flori
 
Mesaje: 208
Membru din: 18 Iun 2007, 16:30

Re: Materiale grupa mica

Mesajde dana1 » 26 Sep 2010, 17:02

Cu mare drag...
Fişiere ataşate
MARICICA.doc
(35 KiB) Descărcat de 655 ori
dana1
 
Mesaje: 150
Membru din: 23 Feb 2008, 15:59

Re: Materiale grupa mica

Mesajde dawid » 26 Sep 2010, 19:17

biaduca foarte buna ideea!

Si copilasii mei de 3 ani s-au acomodat bine pentru primele 2 saptamani. Cei care au frecventat aproape ca nu mai plang deloc dimineata. Cei care au venit 2-3 zile, apoi au reusit sa-si conviga parintii sa-i mai tina acasa, cu siguranta o vor lua de la capat cu plansul si se vor acomoda greu, pt. ca parintii nu le da posibilitatea sa inteleaga programul gradinitei.

Am reusit sa desfasor cu ei cateva jocuri. A fost putin greu sa-i invat sa stea in cerc. De aceea la inceput i-am lasat sa stea in mijloc, fara o ordine precisa. Ne-am jucat "Ursul doarme", "Batistuta" (cu toate ca le reaminteste de plas, jocul acesta :P , dar le place melodia si ii linisteste). Jocul care i-a ordonat in formatie de cerc a fost "Balonul". Le place foarte mult.

In fiecare zi am avut un invitat, o papusa sau jucarie care, ii invata ceva sau le cere sa indeplineasca o conditie: sa imite animale, sa spuna ce reprezinta o imagine, sa aleaga jucariile mari/mici, sa se masoare intre ei sa vada care e mai mare sau mai mic, sa recunoasca culorile, sa-si arate partile componente ale corpului, etc. I-am invatat "Jocul degetelor" si alte jocuri pt. care sa-si foloseasca mainile si chiar corpul.

Deja dimineata ma intrebau "cine vine azi in vizita la noi?" Aaa, un lucru important am invitat in sala cativa copii de la grupa pregatitoare sa se joace cu ei si sa ma sprijine in activitate. I-am solicitat la activitatea de modelaj. Copiii mari au avut grija de cei mici sa nu duca la gura plastelina, sa nu plece cu ea dupa scaunel, etc. Toti am fost incantati de rezultat.
dawid
 
Mesaje: 59
Membru din: 28 Iul 2010, 19:27

Re: Materiale grupa mica

Mesajde cristinatina » 02 Oct 2010, 16:28

Va rog imi puteti trimite si mie orice material pentru grupa mica. Orice material mi-ar fi foarte folositor.
Va multumesc mult. Adresa mea de mail este cristinatina20@ yahoo.com.
O zi buna va doresc!
cristinatina
 
Mesaje: 4
Membru din: 31 Ian 2008, 10:18

Re: Materiale grupa mica

Mesajde fratila_eliza » 04 Oct 2010, 13:00

Buna ziua! Cine ma poate ajuta si pe mine cu lectura "Nu numai la gradinita" de Octav Pancu-Iasi. Multumesc anticipat.
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40

Re: Materiale grupa mica

Mesajde dana1 » 05 Oct 2010, 16:37

Am cautat-o azi la gradinita, am scris-o la calculator si iat-o...
Fişiere ataşate
Nu numai la grădiniţă.doc
(31 KiB) Descărcat de 918 ori
dana1
 
Mesaje: 150
Membru din: 23 Feb 2008, 15:59

Re: Materiale grupa mica

Mesajde fratila_eliza » 05 Oct 2010, 16:42

dana1 scrie:Am cautat-o azi la gradinita, am scris-o la calculator si iat-o...

Multumesc frumos. O zi buna!
fratila_eliza
 
Mesaje: 107
Membru din: 02 Ian 2009, 16:40

Re: Materiale grupa mica

Mesajde alinatamas » 05 Noi 2010, 11:28

Buna ziua.O rog si eu pe d-na iuiu_flori sa ma ajute si pe mine cu materiale de la grupa mica.Am in acest an si eu grupa mica si as vrea sa vad dansa cum si-a conceput materialele .Multumesc.
alinatamas
 
Mesaje: 1
Membru din: 19 Oct 2008, 22:49

Re: Materiale grupa mica

Mesajde emi79 » 13 Dec 2010, 21:52

Buna seara,as dori si eu materiale grupa mica,jocuri de miscare ,de socializare,nu am foarte multe materiale despre gradinita este al doilea an de educatoare dupa zece ani de invatatoare.Va mutumesc anticipat.Sarbatori fericite,LA MULTI ANI!
emi79
 
Mesaje: 28
Membru din: 26 Sep 2010, 16:10

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori