masterul didactic

masterul didactic

Mesajde Crissssse » 13 Sep 2011, 16:36

Salut!
Cine stie ceva despre masterul didactic si unde poate fi facut?
Multumesc :)
Crissssse
 
Mesaje: 2
Membru din: 12 Sep 2011, 14:52

Re: masterul didactic

Mesajde Negrutzu86 » 04 Iul 2012, 01:55

Eu astept infiintarea Masterului Didactic.Nu inteleg ce e asa de greu de facut o programa clara de derulare a acestui master.Parca zici ca este vorba de inginerie genetica sau cine stie ce cibernetica sofisticata.Parca e vorba despre o lansare spatiala.Prea multa pasivitate a celor de sus in acest sens.As vrea mai multa demnitate,mai multa claritate si fermitate in actiune.
Daca Caracterul este egalitatea dintre Vorba si Fapta atunci vreau si eu sa vad aceasta legatura.
Sa nu fie asa importanta aceasta chestiune,acest master,in cadrul Ministerului de Invatamant?
Pai ce poate fi mai important in acest minister decat oamenii care il reprezinta sau cei care il vor reprezenta(viitorii profesori)?!
Cei care vor sa faca acest master didactic nu cred ca au in minte castigurile din invatamant.Cu totii stim ca nu ne vom imbogati acolo.Cei ca mine vor doar o sansa de a intra in sistem si de a isi aduce aportul in consolidarea viitorului.Viitor ce azi se sadeste.
Astept de 1 An de zile acest master didactic.Sper sa fie aplicabil in toamna asta.E poate singurul lucru ce ma mai tine in tara.
Negrutzu86
 
Mesaje: 1
Membru din: 04 Iul 2012, 01:31


Înapoi la Geografie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron