lucrare gradu I limba romana

lucrare gradu I limba romana

Mesajde angelica_1981 » 19 Mai 2009, 18:20

[b] buna
am si eu o mare rugaminte daca poate sa ma ajute cineva
trebuie sa realizez o lucrare de gradu I pt. clasele I-IV cu tema "TEHNICI DE DECODARE A TEXTULUI EPIC" as dori ceva materiale ca sa o scot cumva la capat
va multumesc pt intelegere
angelica_1981
 
Mesaje: 7
Membru din: 07 Feb 2009, 23:17

Mesajde costi_52 » 19 Mai 2009, 20:03

Cum adică să o scoţi cumva la capăt? Gradul I nu este obligatoriu. Te înscrii doar dacă te simţi în stare.
costi_52
 
Mesaje: 1511
Membru din: 09 Dec 2007, 17:27

Re: lucrare gradu I limba romana

Mesajde 2811130a » 03 Feb 2010, 21:28

Te inscrii la" GRADUL" I si nu stii sa articulezi substantivele???F.F.F.F. GRAV!!!!
Cat despre tema lucrarii, avand in vedere anii de experienta la catedra, n-ar trebui sa fie problema, si cred ca, ar cam fi trebuit sa stii unde sa cauti....asta doar daca nu o vrei gata facuta... s-o cumperi.....ca se "poarta" metoda asta.
Cauta, cu grija, in biblioteca plina de carti(pe care se cuvine s-o ai) si sigur gasesti, tu, cum e cu textele, astea, epice....
2811130a
 
Mesaje: 4
Membru din: 16 Oct 2009, 22:11

Re: lucrare gradu I limba romana

Mesajde valimatiuta » 03 Feb 2010, 22:17

Sunt tare dezamagita cand citesc asemenea ”cereri”. Mi se pare mie sau invatamantul chiar s-a degradat in asemenea hal?!
Mi-ar cadea mai usor sa consider act de altruism din partea noastra atunci cand s-ar cere, asa cum am mai subliniat, o parere vizavi de un aspect ce tine de alta abordare a subiectului in discutie, de o anume experienta didactica, situatii pe care tu - ca autor de lucrare - n-ai mai intalnit la catedra etc.
Nu cred ca acesta pozitie poate fi numita rautate, ci un imbold spre realizarea unui produs propriu.
Avatar utilizator
valimatiuta
 
Mesaje: 2535
Membru din: 15 Mar 2007, 15:19
Localitate: Bihor


Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator

cron