lucrare grad 1

lucrare grad 1

Mesajde londra » 05 Ian 2008, 20:30

sunt inscrisa la grad 1 la lit engleza si am lucrarea cu tema:the woman question in the victorian literature,cu trimitere la romanele tess de th.hardy si jane eyre de ch.bronte.am nevoie de niste idei pentru lucraresau sugestii,sfaturi privind structura lucrarii.cu cat mai multe si mai curand ,cu atat mai bine.multumesc
londra
 
Mesaje: 2
Membru din: 05 Ian 2008, 20:20

Mesajde franziska49 » 06 Ian 2008, 00:13

Lucrarea trebuie sa cuprinda cel putin 3 capitole ; ai putea in primul capitol sa incadrezi autorii in curentul literar respectiv, sa gasesti ideea comuna a celor doua romane, de ce sau cum se trateaza rolul, problema femeii, ma rog, tu stii mai bine ; apoi , obligatoriu , trebuie sa tratezi intr-un capitol aplicarea acestei teme la clasa , metodica, cum faci concret la clasa, in ce context aplici aceasta tema la ore ; e interesant oricum, cred, nu ? si apoi al 3 lea capitol incheierea , fragmente din romane aplicabile la ore, fragm care scot in evidenta tema lucrarii, concluzionezi ...
Asta in mare , pe parcurs mai poti modifica, ca doar mergi la prof sa-ti verifice, pe capitole sau cum te intelegi cu el/ea, la sfarsit toata lucrarea, depinde de dorinta lui/ei.
Ai de lucru serios....!!!
Mult succes si spor !!
franziska49
 
Mesaje: 44
Membru din: 24 Oct 2007, 05:18


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori