Lamuriri pentru utilizatorii sectiunii

Forum dedicat exclusiv proiectelor de vacanta.

Mesajde gabisirbu » 24 Iul 2007, 13:50

Am o nelamurire: trebuie respectat numarul minim de fotoreportaje, creatii literare etc. impus de ISJ pentru fiecare activitate?
gabisirbu
 
Mesaje: 45
Membru din: 24 Feb 2006, 19:44

Mesajde emil » 24 Iul 2007, 15:56

gabisirbu scrie:Am o nelamurire: trebuie respectat numarul minim de fotoreportaje, creatii literare etc. impus de ISJ pentru fiecare activitate?


Tinem la calitate, nu la cantitate.
Aprecierea o vom face la produl final: o pagina web, un material PPT bine facut, un alt document care sa reflecte activitatea CU ELEVII. Atentie! Am observat ca se pun tot felul de lucrari, dar nu prea se vad ELEVII. Tinem foarte mult la acest aspect.
Succese la toata lumea!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Lamuriri pt utilizatori

Mesajde donnna » 01 Aug 2007, 12:45

As avea nevoie de o lamurire. Am inteles din regulament ca putem realiza o pagina independenta(cu structura data la varianta 1), cu conditia ca linkul sa fie postat pe Forum.
Intrebarea mea este daca,,in conditiile variantei 1", presupune numai materialele referitoare la activitatile desfasurate in cadrul proiectului, sau este obligatoriu sa facem si pagina scolii, cu toate elementele corespunzatoare acesteia.
Multumesc mult!
donnna
 
Mesaje: 18
Membru din: 12 Iul 2007, 21:25

Re: Lamuriri pt utilizatori

Mesajde emil » 01 Aug 2007, 12:59

donnna scrie:As avea nevoie de o lamurire. Am inteles din regulament ca putem realiza o pagina independenta(cu structura data la varianta 1), cu conditia ca linkul sa fie postat pe Forum.
Intrebarea mea este daca,,in conditiile variantei 1", presupune numai materialele referitoare la activitatile desfasurate in cadrul proiectului, sau este obligatoriu sa facem si pagina scolii, cu toate elementele corespunzatoare acesteia.
Multumesc mult!

Tinta noastra este proiectul e-vacanta, prin urmare nu este necesara o prezentare detaliata a scolii. Totusi, cateva elemente, minime, consider ca sunt necesare, pentru ca altfel, nu s-ar intelege mare lucru!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Lamuriri pt utilizatorii sectiunii

Mesajde donnna » 01 Aug 2007, 18:57

Da, chiar asa am conceput pagina, doar ca am pus accent pe activitatile din proiect.
Multumesc foarte mult.
donnna
 
Mesaje: 18
Membru din: 12 Iul 2007, 21:25

propunere

Mesajde loss » 01 Aug 2007, 20:03

buna ziua
am si eu o intrebare. Nu se poate imparti acest proiect in doua sectiuni, una pentru liceu si una pentru scoli generale? Cei mici sunt niste draguti si pun suflet in ceea ce fac dar actiunile lor difera de ale noastre. Ma gandeam ca daca am fi cei din clasele mari separat de cei mici, ar fi mai echitabil pentru toata lumea. Ce sa spun, cand vezi poze ale celor mici la lucru ti se inmoaie inima, nu se compara cu cei mari care sunt mai seriosi. Multumesc
loss
 
Mesaje: 32
Membru din: 15 Apr 2005, 18:30

Re: propunere

Mesajde emil » 01 Aug 2007, 20:10

loss scrie:buna ziua
am si eu o intrebare. Nu se poate imparti acest proiect in doua sectiuni, una pentru liceu si una pentru scoli generale? .....


este un proiect de vacanta!
....
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde laurentziu_roshu » 20 Aug 2007, 16:18

Copii au fost mai interesati de E-Vacanta , mi-au intrecut asteptarile !
***In alta ordine de idei , copii au abordat toate activitatile (mici scriitori, desenatori, comunicare , etc , toate 6) desi eu initial doream sa abordam doar 4. E mai mult de lucru asa, dar merita...e proiectul lor de vacanta ! Copii au fost interesati si de Comunicarea prin Internet cu copii scolilor partenere, dar la activitatea aceasta ar trebui sa publicam continutul unor scrisori electronice...nu-i asa? Copii mi-au pus la dispozitie câteva scrisori electronice YahooMail...dar au si unele greseli gramaticale...eu NU le-as cosmetiza...le-as lasa asa, sunt simpatice chiar daca au mici greseli)de tastare poate. As vrea un sfat...sa le atasam la pagina scoli asa cu mici erori gramaticale ale copiilor sau râde lumea de noi ?
Ultima oară modificat de laurentziu_roshu pe 22 Aug 2007, 20:56, modificat 1 dată în total.
laurentziu_roshu
 
Mesaje: 360
Membru din: 25 Apr 2006, 10:31

Mesajde unicu » 22 Aug 2007, 17:35

Imagine
Realizat de Victor-Mihai Junca, Liceul "Bogdan Voda" Halaucesti.
"Ce e adevarul?"
Avatar utilizator
unicu
 
Mesaje: 329
Membru din: 03 Noi 2006, 15:43
Localitate: Shambala

Mesajde leu » 30 Aug 2007, 23:22

Domnule Emil,
Daca unul dintre colegii din parteneriat a postat contractul de parteneriat putem folosi adresa sau trebuie sa postam si noi si sa folosim adresa noastra.
Cu respect,
Danuta Periat
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde emil » 31 Aug 2007, 00:14

leu scrie:Domnule Emil,
Daca unul dintre colegii din parteneriat a postat contractul de parteneriat putem folosi adresa sau trebuie sa postam si noi si sa folosim adresa noastra.
Cu respect,
Danuta Periat

trebuie sa va publicati si dvs. respectivul parteneriat!

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

data incheierii programului

Mesajde sam_tatarusi » 31 Aug 2007, 06:33

Va rog sa precizati daca data incheierii postarii de materiale este azi, 31 august, sau maine, 1 sept. . Va multumesc.
Cu stima,
vasile_amarie004@yahoo.fr
sam_tatarusi
 
Mesaje: 26
Membru din: 07 Aug 2007, 17:14

Re: data incheierii programului

Mesajde emil » 31 Aug 2007, 08:39

sam_tatarusi scrie:Va rog sa precizati daca data incheierii postarii de materiale este azi, 31 august, sau maine, 1 sept. . Va multumesc.
Cu stima,
vasile_amarie004@yahoo.fr


1 septembrie!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde leu » 31 Aug 2007, 12:58

Va multumim ca ne-ati oferit posibilitatea petrecerii unei vacante active!
Va doresc un an scolar cu multe satisfactii si impliniri !


Pentru ca anuntul despre proiect l-am facut pe pagina scolii la campul "alte date " si acolo am publicat atat echipa ,cat si materialele realizate este gresit? Sa le trec in campul "proiecte"?
leu
 
Mesaje: 369
Membru din: 08 Oct 2006, 21:48

Mesajde emil » 31 Aug 2007, 19:17

leu scrie:Pentru ca anuntul despre proiect l-am facut pe pagina scolii la campul "alte date " si acolo am publicat atat echipa ,cat si materialele realizate este gresit? Sa le trec in campul "proiecte"?

Nu e rau ceea ce ati facut!
Atrag atentia la toata lumea, ca evaluarea se va face in principal pe un material de sinteza, asa cum am specificat.

succes!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Proiecte de vacanta

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator