intrebari ,nelamuriri,nemultumiri

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

intrebari ,nelamuriri,nemultumiri

Mesajde gabriela54 » 19 Ian 2007, 19:04

-se poate contesta fisa pt. gradatia de marit intocmita de ISJ ?Motivul:nu respecta toate punctele din metodologie Ex:la rezultate notabile in actv. culturale si ed. organizate in scoala si finalizarea unor proiecte de parteneriat ed. ,cu impact la nivel local,jud.,nat.,sau international ,ultimul nu este trecut in fisa.
-rezultate masurabile obtinute in activitati de voluntariat,la nivelul comunitatii locale-si acest punct lipseste din fisa de evaluare;
-MEdC a implementat programul "Acces la educatie al grupurilor dezavantajate in unele scoli " .Realizarile din cadrul acestui program sunt punctate cu 3 p. Vi se pare corect ? La noi,din cate stiu, a fost implementat in doua scoli care sunt situate in cartiere cu multi rromi.Cadrele din celelale scoli sunt dejavantajate.Corect? Ar trebui sa se plece de pe picior de egalitate
- in jud. d-voastra pentru proiectele interjud . ati avut nevoie si de avizul ISJ? Eu le-m derulat fara ,ca nu am stiut
-unele programele de formare la care am participat au fost de 24,35,40 de ore (care este echivalentul in credite ?)Sau le pot trece la participarea la activitati prin CCD care sunt punctate numai cu 0,50 ?intrebari,nalamuriri si nemultumiri ami sunt dar abuzez de rabdarea d-voastra :oops:
gabriela54
 
Mesaje: 31
Membru din: 18 Iul 2006, 16:57

Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori