intrebare titularizare

Aceasta sectiune poate fi folosita de catre colegii care simt lipsa activitatii pe forumul Ministerului Educatiei, inchis temporar. Va rugam sa va exprimati opinii, sa ne dati sugestii, sa puneti intrebari, pastrand, evident, un ton civilizat.

Moderator: costi_52

Reguli forum
Va rugam sa respectati neticheta, sa scrieti corect romaneste, sa aveti un ton civilizat. In cazul in care criticati, va rugam sa argumentati.

intrebare titularizare

Mesajde sandreea87 » 23 Aug 2015, 20:26

Buna ziua,

Am absolvit facultatea in anul 2009 si am facut nivelul I al modulului psihopedagogic.
As dori sa particip la examenul de titularizare in 2016 (pentru matematica) .
Intrebarea mea este: mai e valabil modulul psihopedagogic sau expira? Am auzit mai demult ca ar expira daca nu profesezi 2 ani...
Si din ce stiu as putea preda la clasele 5-10, iar pentru 11-12 ar trebui sa fac masterul + modulul psihopedagogic nivel 2.

Eu nu am profesat pana acum.

Multumesc mult
sandreea87
 
Mesaje: 1
Membru din: 23 Aug 2015, 20:18

Re: intrebare titularizare

Mesajde dreghiciveronica » 24 Aug 2015, 10:53

Cel mai competent raspuns il gasiti la Inspectoratul scolar de care apartineti, la inspectorul de resurse umane.
Succes
dreghiciveronica
 
Mesaje: 1
Membru din: 01 Sep 2007, 18:59

Re: intrebare titularizare

Mesajde AndreeaAlisa » 30 Sep 2015, 19:39

Buna seara!

Am o intrebare, din pacate, subiectul nu l-am regasit pe acest site.

Va rog mult sa ma informati cu privire la admiterea programului de licenta din cadrul Univ. Spiru Haret, Fac. Pedagogia Invatamantului Primr si Prescolar (Bucuresti). Facultatea este doar AUTORIZATA.

Ce proceduri se aplica in cazul sustinerii licentei? Gen - terminarea anilor de studiu fara diploma de licenta; examen licenta la o facultate acreditata sau sustinerea examenului de licenta fara nicio problema?!

In asteptarea unui raspuns, cu stima si respect!
AndreeaAlisa
 
Mesaje: 1
Membru din: 30 Sep 2015, 19:30


Înapoi la Forum EDU

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator