intrebare

intrebare

Mesajde mariaserban » 30 Noi 2007, 20:00


Buna seara.
Am mai intrebat pe acest site acest lucru, dar nimeni nu mi-a raspuns.
Stie cineva de unde se poate achizitiona un cabinet fonic limba engleza, totul...mobilier, echipament special. Am auzit ca ar fi demodat, dar eu nu cred acest lucru.
Imi poate raspunde cineva?
VA ROG MULT.
Maria
mariaserban
 
Mesaje: 3
Membru din: 12 Noi 2007, 20:35

Mesajde corina_jga » 02 Dec 2007, 06:12

Buna, Nu stiu de unde se pot achizitiona materialele pentru a utila in astfel de cabinet. Dar iti pot spune ca nu este teribil. Am avut parte de asta si ca studenta, si ca profesor. Ceea ce se poate face eficient intr-un astfel de cabinet, este lucrul la pronuntie... si cam atat. Pentru toate celelalte activitati, care ocupa mult mai mult din economia unei ore, nu e nevoie de amenajarea unui astfel de spatiu. Scopul este, in fond, sa ii pui pe elevi sa interactioneze, nu?
Acum cand avem atatea resurse digitale, cand elevii au parte acasa de sisteme de calcul care sa le permita lucrul individual, nu vad de ce sa nu ii incurajezi sa faca aceste activitati acasa si sa ii impingi sa comunice prin orele de la scoala.
E numai o parare.
corina_jga
 
Mesaje: 22
Membru din: 24 Oct 2005, 18:47

Mesajde gea » 02 Dec 2007, 12:21

Buna, uita-te cu google dupa "laborator fonetic" si vei gasi multe pareri care confirma ceea ce spune corina_jga.

Pentru inceput iti dau adresa asta

http://www.venus.ro/software.html

unde poti studia despre programul VLC... acuma l-am descoperit si eu..

Tine-ne la curent cu ce ai mai aflat..

Numai bine!
gea
 
Mesaje: 180
Membru din: 30 Sep 2004, 02:33


Înapoi la Limbi moderne

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori