INTREBARE DESPRE SANATATE

Probleme legate de salarii, concedii, navete si orice alteceva legat de viata ca angajat bugetar

INTREBARE DESPRE SANATATE

Mesajde icdidc » 04 Feb 2007, 02:48

Am o mare problema si ma cer ajutorul:
Sunt invatatoare titulara la o scoala din Bucuresti din 1995. In ultimii doi ani am fost in concediu de ingrijire copil de pana la 2 ani. Am reinceput activitatea din ianuarie 2007. Inainte de concediu am avut o sala de clasa pe care am amenajat-o dupa cum am putut, dar in primul rand am raschetat-o si lacuit-o, pentru ca eu am astm. Cand am revenit la scoala in ianuarie 2007 am luat o clasa de-a IVa care se afla in alta sala. In sala in care sunt acum miroase a mucegai si este si cea mai friguroasa din scoala. Din pacate noii mei elevi nu au posibilitati financiare si nu le pot cere sa raschetam parchetul. Am cerut conducerii scolii sa-mi schimbe sala, dar mi s-a rapuns ca nu exista sala libera in care sa ma mute. (Fosta mea sala a luat-o altcineva).

Intrebarea mea este: ce pot face? (avand in vedere ca in ultima luna astmul mi s-a acutizat si am gasit in codul muncii ca angajatorul trebuie sa-mi ofere conditii de munca care sa nu-mi pericliteze sanatatea)
VA MULTUMESC ANTICIPAT! :D
icdidc
 
Mesaje: 2
Membru din: 04 Feb 2007, 02:22

astm

Mesajde angela_ghrsm » 03 Sep 2007, 22:36

Singurul lucru pe care-l poţi face este să-ţi faci un vaccin anti-astmatic ! bronho-vaxom se numeşte. Ţine minte : cine pleacă la plimbare, pierde locul de onoare !
angela_ghrsm
 
Mesaje: 120
Membru din: 01 Feb 2007, 15:23

sanatatea ta

Mesajde 1957 » 30 Sep 2007, 18:04

Poate aceeasi sala nu o sa o primesti, au trecut 2 ani, dar eu cred ca trebuie sa actionezi intr-un mod sau altul pt dreptul tau la sanatate, ma gandesc ca directorul scolii ar fi trebuit sa tina seama de boala ta , daca ai dovada certa a bolii. In Bucuresti exista asa sali de clasa, sunt uimita !!
Avatar utilizator
1957
 
Mesaje: 273
Membru din: 28 Noi 2005, 09:12


Înapoi la Sindicale

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori