Inscrierea pe site-propunere

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

Inscrierea pe site-propunere

Mesajde doina_barsan » 12 Noi 2005, 17:37

Am o propunere:
Cei care se inscriu pe acest site sa completeze(obligatoriu) niste date personale care sa cuprinda neaparat ocupatia(profesor, elev, parinte, etc.) ca sa stim si noi cu cine stam de vorba :?
Este un site destinat educatiei si regulile site-lui ar trebui sa cuprinda si acest aspect.
Sper sa fiti de acord cu mine :D
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde condurachi_i » 12 Noi 2005, 17:52

Sunt de acord cu tine,Doina..!!!
"Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara." (Quevedo)
Avatar utilizator
condurachi_i
 
Mesaje: 304
Membru din: 24 Feb 2004, 18:23
Localitate: Constanta

Mesajde doina_barsan » 12 Noi 2005, 22:29

Si inca ceva mai am de propus :roll:
Propun ca mesajele si subiectele de pe Forum sa poata fi vizualizate DOAR de cei inscrisi pe acest site (asa am vazut ca se procedeaza si pe alte forumuri), iar materialele celelate sa fie disponibile pt toata lumea.
Cred ca asa ar fi corect si logic , in felul acesta putem discuta mai deschis , ca intr-o cancelarie virtuala.
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde adibuzatu » 13 Noi 2005, 08:05

Buna ziua.

Cand m-am inscris pe site, trebuia sa aleg un liceu si un oras...din Romania. Cel mult aveam optiunea republicii Moldova.

Studiez un master de fizica particulelor la universitatea McGill din Montreal. Astfel, am "mintit" cand am intrat pe acest site ca as fi profesor de fizica la liceul meu, Fratii Buzesti, Craiova. Propun ca site-ul sa aiba si obtiunea unui spatiu gol, unde sa scrie omul orasul de unde vine de fapt. Astfel, este lasat loc liber si "generatiei asteptate" din afara, cum scrie Cotidianul.

La o colaborare cat mai fructuoasa!
Adrian Buzatu
A ne cunoaste propriile limite inseamna a ni le impune.
Avatar utilizator
adibuzatu
 
Mesaje: 25
Membru din: 29 Oct 2005, 01:55
Localitate: Montreal

Mesajde christa » 13 Noi 2005, 11:42

adibuzatu scrie:Cand m-am inscris pe site, trebuia sa aleg un liceu si un oras...din Romania.

Exact aceasta problema am avut-o si eu. Eu am trecut scoala si orasul, dar la judet am ales ... Brasovul, pentru ca acolo m-am nascut.
Avatar utilizator
christa
 
Mesaje: 219
Membru din: 18 Dec 2004, 22:25
Localitate: Germania

Mesajde stanuta_grigorica » 14 Noi 2005, 09:42

Doina,ai facut o propunere buna!Corect ar fi sa stim cu cine vorbim...
stanuta_grigorica
 
Mesaje: 1095
Membru din: 06 Noi 2004, 21:55

Mesajde condurachi_i » 14 Noi 2005, 09:46

...cu cine vorbim,dar mai ales daca e parinte,elev sau cadru didactic....!!!
"Intelept este acela care traieste in fiecare zi ca si cum in fiecare zi si in fiecare ceas ar putea sa moara." (Quevedo)
Avatar utilizator
condurachi_i
 
Mesaje: 304
Membru din: 24 Feb 2004, 18:23
Localitate: Constanta

Mesajde gina » 16 Noi 2005, 15:59

Sunt de acord cu voi, ar trebui sa stim cu cine discutam!
Macar sa-si treaca la profil cine ce este si unde! Sunt unii care scriu foarte mult , cateodata chiar ma intereseaza ce spune, dau la profil sa vad cine este si...nu gasesc nimic. Este ca si atunci cand faci cunostinta cu cineva: dai mana si te prezinti. Asa parca suntem la " bal mascat", numai masti! :roll: :roll:
gina
 
Mesaje: 1040
Membru din: 24 Sep 2004, 17:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde emil » 16 Noi 2005, 16:02

Buna ziua!

Cand va aparea regulamentul concursului "laptop" , vom incepe sa impunem restrictii.
Deocamdata, accesul la documente va fi pentru toata lumea!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde oana1964 » 16 Noi 2005, 19:37

eu nu sunt de acord ca lumea care se inscrie pe forum sa fie obligata sa scrie despre el/ea ce si cum. totusi e o realitate virtuala, nu ar trebui sa ne impuna nimeni nimic. am postat despre mine la topicul respectiv, in care cei ce doresc se fac cunoscuti, pentru ca am avut libertatea de a alege. daca ar fi fost o obligatie, nici nu m-as fi inscris pe forum.
nu mi se pare normal sa facem ce vor altii, doar pentru asa li se pare lor corect. fiecare om are dreptul de a alege si are dreptul la o parere, care poate fi foarte diferita de a altuia. iar ne intoarcem la unanimitatea de pareri si la unii care vorbesc si altii carora li se pune pumnul in gura doar pentru ca gandesc si actioneaza diferit?
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde emil » 17 Noi 2005, 21:39

oana1964 scrie:eu nu sunt de acord ca lumea care se inscrie pe forum sa fie obligata sa scrie despre el/ea ce si cum. totusi e o realitate virtuala, nu ar trebui sa ne impuna nimeni nimic. am postat despre mine la topicul respectiv, in care cei ce doresc se fac cunoscuti, pentru ca am avut libertatea de a alege. daca ar fi fost o obligatie, nici nu m-as fi inscris pe forum.
nu mi se pare normal sa facem ce vor altii, doar pentru asa li se pare lor corect. fiecare om are dreptul de a alege si are dreptul la o parere, care poate fi foarte diferita de a altuia. iar ne intoarcem la unanimitatea de pareri si la unii care vorbesc si altii carora li se pune pumnul in gura doar pentru ca gandesc si actioneaza diferit?

Imi permit sa ma bag si eu in vorba...
Politica acestui site, pe care il coordonez, este sa respecte confidentialitatea datelor despre persoanele inscrise. Dupa cum atin vazut, profilul dvs. este configurabil si va puteti declara atat cat doriti din informatiile despre dvs. Nu cred ca au fost nemultumiri in acest sens.
Ca si coordonator si administrator al postarilor, am acces la adresa dvs. de e-mail si la datele despre specialitatea si scoala in care va aflati. Nu am facut publice datele decat la cei care au castigat premii.
La concursul "laptop", regulamentul va solicita modificarea profilului utilizatorului, pentru a putea face o jurizare cat mai transparenta, cunoscand scoala si alte cateva date ce trebuiesc contabilizate.
Cat priveste accesul la documentele postate, voi face un sondaj daca sunteti sau nu de acord ca accesul la ele sa fie doar pentru utilizatorii inregistrati si , poate, chiar numai a acelora care au postat cel putin un material.
Sper ca nu am derajat si nu voi deranja pe nimeni!
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde doina_barsan » 17 Noi 2005, 22:51

doina_barsan scrie:Si inca ceva mai am de propus :roll:
Propun ca mesajele si subiectele de pe Forum sa poata fi vizualizate DOAR de cei inscrisi pe acest site (asa am vazut ca se procedeaza si pe alte forumuri), iar materialele celelate sa fie disponibile pt toata lumea.
Cred ca asa ar fi corect si logic , in felul acesta putem discuta mai deschis , ca intr-o cancelarie virtuala.


Mi se pare ca nu am fost inteleasa...de fapt sunt sigura ca am fost gresit inteleasa :x

Ideea mea era sa fie restrictii doar la citirea/comentarea mesajelor si subiectelor de pe FORUM,
celelalte materiale fiind la dispozitia tuturor :!:
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde oana1964 » 18 Noi 2005, 00:16

emil scrie: ... Sper ca nu am derajat si nu voi deranja pe nimeni!


nu ati deranjat pe nimeni, fireste. eu am spus ce am spus ca reactie la postarile unor colege de breasla care ziceau sa fie obligatorie declararea unor date personale. citez: Am o propunere:
Cei care se inscriu pe acest site sa completeze(obligatoriu) niste date personale care sa cuprinda neaparat ocupatia(profesor, elev, parinte, etc.) ca sa stim si noi cu cine stam de vorba Confused


cat despre materiale, sa stiti ca am colegi, destui, care descarca materialele de pe site, dar nu scriu pe forum, desi presupun ca se amuza odata cu noi, sufera odata cu noi si sunt alaturi de noi citind ce scriem noi pe forum, dar au mai putin curaj/talent/chef sa-si spuna si ei parerea.
oana1964
 
Mesaje: 850
Membru din: 20 Feb 2005, 15:30
Localitate: Piatra Neamt

Mesajde doina_barsan » 18 Noi 2005, 00:35

Oana, nu credeam ca propunerea mea deranjeaza pe cei care sunt foarte activi pe Forum...si mai credeam ca avem voie sa ne prezentam ideile, fie ele bune sau rele. Cred ca m-am inselat in ambele privinte :( , mai ales ca foarte putine persoane active pe forum au raspuns la acest subiect.
Asadar, scuze si-mi retrag propunerea.
Avatar utilizator
doina_barsan
 
Mesaje: 1710
Membru din: 01 Iun 2005, 20:56
Localitate: Bucuresti

Mesajde irina165 » 18 Noi 2005, 08:10

Mi s-a parut un lucru de bun simt sa te prezinti. Cel putin asa e civilizat. N-am nimic de ascuns, asa ca acesta a fost primul lucru pe care l-am facut. De obicei imi place sa stiu cu cine stau de vorba. Unii ar zice: "si cu ce te incalzeste ca stii cu cine vorbesti?"
Cu nimic!! Dar asa mi se pare normal si, pana la urma, tine de educatie!!!
Avatar utilizator
irina165
 
Mesaje: 1614
Membru din: 19 Oct 2005, 16:30
Localitate: Bucuresti

Următorul

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori