inscriere grad I dupa CCC

inscriere grad I dupa CCC

Mesajde ana_dumitrascu » 08 Sep 2014, 18:06

Buna ziua,

M-am preinscris pentru examenul de grad I in anul 2013 si am efectuat si prima inspectie in mai 2013. In septembrie 2013 am nascut si am intrat in CCC pana la data de 31.07.2014 cand am revenit la locul de munca. Intrebarea este daca aceasta inspectie efectuata in mai 2013 ramane valabila si pot continua cu etapa de inscriere care are loc in luna octombrie si respectiv sustinere a colocviului (ianuarie-februarie 2015) si ulterior a celei de-a doua inspectii? In metodologie scrie ca sunt valabile inspectiile efectuate in ultimii 4 ani, dar la ISJ mi s-a spus ca aceasta inspectie din data de 25.05.2013 nu mai e valabila in august 2017 cand are loc finalizarea examenului. Aici apare alta intrebare..De ce august 2017, dat fiind ca este vorba de grad I care se sustine in timpul anului scolar, adica pana la sfarsitul lunii iunie pentru scolile si liceele care nu au clase cu saptamani de practica asa cum este cazul meu. Dupa parerea mea, eu pot sustine inspectia speciala si prezentarea lucrarii pana la data de 25 mai 2017, data la care s-ar implini cei 4 ani. Parerea ISJ-ului insa nu coincide cu a mea. Va rog, astept lamuriri.
Va multumesc!
Ana Stefanescu
ana_dumitrascu
 
Mesaje: 1
Membru din: 29 Oct 2011, 14:22

Înapoi la Grade didactice

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator