informatii despre materiale puse pe site

Anunturile administratorilor, regulament, sugestii, propuneri, intrebari despre functionarea site-ului

informatii despre materiale puse pe site

Mesajde stefaniadana » 11 Mai 2009, 10:45

Buna ziua,intimplator am descoperit acest site(cutind ceva despre olimpiada interdisciplinara..sau poate nu intimplator).Sunt insa foarte fericita pentru ca din 2005 am inceput sa-mi intocmesc prin tehnoredactare computerizata materialele necesare la clasa,incercind sa elimin oarecum treptat metoda clasica a "dictatului",avind invedere si specificul activitatii mele -instruire/pregatire practica,care-mi solicita un timp preponderent pentru activitatea de baza fara sa neglijez insa formarea unor cunostiinte tehnice absolut necesare.Ma gindeam intr-o perioada sa incerc sa public ceva dar cred ca necesita multi bani pe care nu-i am.. si iata ca tehnica moderna vine inca o data in intimpinarea dorintelor mele,si nu incetez sa ma minunez zi de zi de posibilitatile imense ale calculatorului!
Todeauna m-a insotit gandul de a da cit mai multor oameni rezultatele muncii mele daca sunt de valoare, iar acum am ocazia de a verifica acest lucru.Faptul ca am lucrat multe ore la calculator si nu m-am laudat,iar se pare ca activitatea mea de la clasa nu prea a fost bagata in seama,m-a clasat oarecum la marginea colectivului din care fac parte si se pare ca nu voi mai activa multa vreme in aceasta meserie.Lucrul acesta nu m-a descurajat pentru ca am si alte preocupari care mi-ar putea asigura viitorul,dar ma chinuia sentimentul inutilitatii muncii mele si nu prea imi venea sa aruc la gunoi munca de atitia ani!Si chiar daca va trebui sa plec, vreau sa o fac cu fruntea sus,asa ca m-ar interesa citeva informatii legate de punctele acordate pentru materialele postate,la ce-mi folosesc?Si cum pot initia un dialog cu colegii mei interesati de materiale pentru un feed-beck corect si eventual o imbunatatire a lor.
Si daca imi permiteti o mica sugestie, nu stiu cum ar trebui exact facut, dar cred ca ar trebui popularizat mai mult site-ul in scolii,in consilii profesorale, pentru a descoperi toti colegii interesati oportunitatile pe care le ofera el.Si mie imi pare rau ca l-am descoperit cam tirziu!
Cu respect Chita Dana
stefaniadana
 
Mesaje: 15
Membru din: 23 Apr 2009, 07:28

Înapoi la Despre site

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori