Incepere de an scolar

Incepere de an scolar

Mesajde veni » 10 Sep 2008, 20:42

La prima sedinta de an scolar directorul a spus ca gradinita (indiferent daca e cu program normal sau prelungit) incepe la 1 septembrie. Am fost obligati sa anuntam parintii personal. Si ei au ramas surprinsi. De 2 saptamani copii vin la gradinita si eu *numai* le supraveghez. In satele vecine nu au inceput inca, nici nu au auzit de o astfel de ordine. Cum este???
veni
 
Mesaje: 18
Membru din: 29 Sep 2006, 19:35

Mesajde simina_dorina » 11 Sep 2008, 19:05

Eu n-am auzit asa ceva! La noi in Bihor, gradinitele cu program normal(8-13) -educatoarele merg la gradinita pentru a-si aranja sala,confectiona materiale...etc. de luni 15 septembrie vor incepe anul scolar -prima zi de gradi pentru copii.
Eu lucrez la o gradinita cu program prelungit (6-17.30) ,si incepand cu 1 septembrie am lucrat cu copiii .
Gradinitele cu program normal respecta structura unui an scolar;
Gradinitele cu program prelungit au o luna de vacanta vara pentru igienizare,renovare etc.
simina_dorina
 
Mesaje: 30
Membru din: 01 Oct 2006, 22:23

Mesajde veni » 12 Sep 2008, 15:24

Multumesc pentru raspuns. Intre timp am inteles si eu, ca a fost numai nepasarea sau exagerarea directorului. Fapt consumat, ca am chemat copii si dupa amiaza am facut ce trebuia sa fac de fapt. De acum incolo stiu ca orice obligatie verbala trebuie verificata.
veni
 
Mesaje: 18
Membru din: 29 Sep 2006, 19:35

Mesajde motu » 12 Sep 2008, 17:29

Draga Veni,mai multa atentie la regulile gramaticale!Asta din respect pentru profesia noastra. :roll:
motu
 
Mesaje: 49
Membru din: 07 Mar 2007, 09:45


Înapoi la Invatamant prescolar

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori