ICT in educatie - chestionar & urgenta mare...

Deoarece in dezbaterea deschisa in intalnirea Resurse IT&C in educatie de la Focsani(<a href="http://www.vrancea.ro/unirea2005" target="_blank">www.vrancea.ro/unirea2005</a>), nu s-a reusit atingerea tuturor punctele propuse, va invitam sa va spuneti parerea pe urmatoarele
topicuri...

ICT in educatie - chestionar & urgenta mare...

Mesajde pegassus » 03 Feb 2005, 17:32

Dragi colegi
implicati in activitati de formare si care folositi, totodata, in cadrul acestor activitati, noi tehnologii informationale (nu doar e-learning),

Indraznesc sa va rog sa petreceti circa 10 minute completind un chestionar aplicat intr-un proiect Socrates / Grundtvig 2 - Bringing ICT in Adult Education, implicind parteneri din Romania, Italia, Grecia si Cehia. Chestionarul vizeaza identificarea masurii in care sint folosite aceste tehnologii si a modurilor in care au fost acestea implicate in procesul educational.
In mod evident, toti cei care vor completa acest chestionar, vor avea acces, in cursul urmatoarelor luni, la rezultatele analizarii acestor chestionare si la toate materialele produse in proiect.

Va multumesc anticipat pentru completarea acestui chestionar online inainte de data de 20 februarie. Chestionarul poate fi gasit la adresa http://www.europe.org.ro/ictedu/survey_ ... cation.php

Al dumneavoastra,
Lucian Branea
pegassus
 
Mesaje: 11
Membru din: 18 Sep 2004, 09:43
Localitate: Bucuresti

Mesajde emil » 03 Feb 2005, 20:41

Domnule Lucian,
Sper sa avem colegi interesati!
Eu ii indemn sa completeze acest chestionar si le multumesc.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Re: ICT in educatie - chestionar & urgenta mare...

Mesajde mariro » 03 Feb 2005, 21:53

Am incercat de "n" ori sa intru la chestionar, pe adresa data mai sus si nu am reusit! :roll: E vreo greseala? :wink:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde pegassus » 04 Feb 2005, 12:16

multe scuze, se pare ca ieri, joi 3 feb, serverul care gazduieste site-ul a picat aproximativ in jurul orei 18... pe 4 feb dimineata s-a remediat - astfel ca acum totul merge, sper, struna...

va multumesc anticipat
pegassus
 
Mesaje: 11
Membru din: 18 Sep 2004, 09:43
Localitate: Bucuresti

Mesajde dana_t » 01 Mar 2005, 17:56

Eu v-as ajuta, dar nu stiu lb. engleza foarte bine....
Doresc, oricum, sa trag un semnal de alarma ( al catelea, oare?) despre faptul ca NU AM VOIE SA INSTALEZ INTERNET LA CALCULATORUL DIN CLASA, desi nu cer nici un leu si nici nu incomodez pe nimeni...

Cine poate explica unor directoare care, atunci cand e vorba de posta electronica, au intrebat daca avem cumva "E-M-A-I-L", ca asa se scria intr-o adresa oarecare, pronuntand exact cum se scrie, care sunt beneficiile noii tehnologii?

Mie mi-au spus sa le las cu "site-ul asta al MEC", ele cred doar ce vad negru pe alb si pe hartie trimisa de Inspectorat...

Numai soare!
Dana T.
Avatar utilizator
dana_t
 
Mesaje: 213
Membru din: 11 Dec 2003, 20:21
Localitate: Pitesti

Mesajde mariro » 01 Mar 2005, 22:08

Dana,
se pare ca tu ai mare nevoie de mai mult soare pentru a se lumina niste minti de directoare; eu zic sa incerci si la Inspectorat cu cererea ta, sper ca nu vei primi acelasi raspuns! :roll: :cry: :shock:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde mariro » 01 Mar 2005, 22:19

Raspunsul meu este sigur offtopic dar, asa cum vad ca merg treburile pe aici, banuiesc ca nu-l va citi cineva din echipa coordonatoare! :cry:

De aceea suntem obligati sa citim tot felul de injuraturi si cuvinte obscene, dialoguri scrise in engleza pe un site romanesc de interes general ca si cum, daca eu am in clasa tigani imi da cineva dreptul sa scriu tiganeste! :shock: Cu tot respectul pentru cei care au facut acest lucru, iertata sa fiu, eu sunt de parere ca nu se face asa ceva! :cry:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde emil » 02 Mar 2005, 00:23

mariro scrie:Raspunsul meu este sigur offtopic dar, asa cum vad ca merg treburile pe aici, banuiesc ca nu-l va citi cineva din echipa coordonatoare! :cry:

De aceea suntem obligati sa citim tot felul de injuraturi si cuvinte obscene, dialoguri scrise in engleza pe un site romanesc de interes general ca si cum, daca eu am in clasa tigani imi da cineva dreptul sa scriu tiganeste! :shock: Cu tot respectul pentru cei care au facut acest lucru, iertata sa fiu, eu sunt de parere ca nu se face asa ceva! :cry:

Fiti mai explicit!
Nu inteleg ce vreti sa spuneti?
multumesc
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mariro » 02 Mar 2005, 00:25

Intrati pe sectiunea religie sa vedeti ce frumos se vorbeste! Si apoi la olimpiade. :cry:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde emil » 02 Mar 2005, 12:39

mariro scrie:Intrati pe sectiunea religie sa vedeti ce frumos se vorbeste! Si apoi la olimpiade. :cry:


Imi cer scuze!
Mesajele respective au fost sterse.
Emil Onea
Avatar utilizator
emil
Site Admin
 
Mesaje: 2737
Membru din: 22 Oct 2003, 23:10
Localitate: Focsani

Mesajde mariro » 02 Mar 2005, 15:59

emil scrie:
mariro scrie:Intrati pe sectiunea religie sa vedeti ce frumos se vorbeste! Si apoi la olimpiade. :cry:


Imi cer scuze!
Mesajele respective au fost sterse.


Sunteti un om fin, dar sa stiti ca n-am citit numai eu!!! :cry:
Avatar utilizator
mariro
 
Mesaje: 16653
Membru din: 16 Mai 2004, 20:40
Localitate: Galati

Mesajde wtv » 02 Mar 2005, 21:25

:( :( :(
off.. cata impertinenta in zilele astea
Avatar utilizator
wtv
 
Mesaje: 25
Membru din: 01 Mar 2005, 18:11
Localitate: Iasi

Calculatoarele permit ,un gen de educatie anume acum :

Mesajde mirceaorasanu » 14 Mar 2005, 21:29

Admit ca pot exista controverse , dar ideile furnizate pe forum sunt mai mult decat instructive . Astfel pe baza informatiilor ,de care cineva dispune prin intermediul ,calculatorului ,si al internetului ,se pot pune la punct ideile, de echilibru si inregistrarea acestuia la diverse mecanisme . Cred ca este foarte util pentru instruirea elevilor , si pentru perspectivele pe care le urmaresc , in decursul vremii . rezultatele pot fi spectaculoase , si de asemenea confirmarile . Cu o alta ocazie voi arata un model de lucru.
mirceaorasanu
 
Mesaje: 51
Membru din: 07 Mar 2005, 17:12


Înapoi la IT&C in Educatie

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori